Hiába a majdnem félidőnyi emberelőny, elbukott az Újpest Egerszegen

2022.11.05. 19:17
A labdarúgó NB I 14. fordulójában az 55. perctől emberhátrányban játszó Zalaegerszeg Szalay Szabolcs első félidőben lőtt góljával 1–0-ra nyert a csatárhiánnyal küzdő Újpest ellen.
A FOTÓRA KATTINTVA KÉPGALÉRIA NYÍLIK!
Nagyot küzdött a két csapat, itt éppen Simon próbálja visszahúzni Ubochiomát (Fotó: Szabó Miklós) A FOTÓRA KATTINTVA KÉPGALÉRIA NYÍLIK!

LABDARÚGÓ NB I
14. FORDULÓ

Zalaegerszeg–Újpest 1–0
Zalaegerszeg, ZTE Aréna, 2412 néző. Vezette: Erdős
Gólszerző: Szalay Sz. (23.)
Kiállítva: Csóka (55., ZTE)

ONLIVE KÖZVETÍTÉS, ÉRDEKESSÉGEK, STATISZTIKÁK ITT!

Komoly biztonsági intézkedés előzte meg a zalaegerszegi bajnokit, már a megye határánál fogadták az Újpest szurkolóit, akik a stadionhoz érve a rendőrök gyűrűjében foglalhatták el a számukra kijelölt szektort, így aztán verbális támadáson kívül nem érte atrocitás az ellenségnek tartott helyi tábor tagjait. Békéről, barátságról a két csapat esetében sem beszélhetünk, ennek megfelelően estek egymásnak az együttesek. Az újpestiek amennyire csak lehetett, leszűkítették a területeket, s a megszerzett labdákkal, gyorsan igyekeztek megjátszani a hazai védőknél jóval gyorsabb csatáraikat, mint például az ezúttal a bal oldalon futballozó Simon Krisztiánt. A félidő elején még úgy tűnt, hatásos lehet a taktika, ám a 23. percben mégis a vendégek kapujában kötött ki a labda, mégpedig egy gyors jobb oldali hazai akció végén.

Örült a hazai B-közép, míg a vendégtábor egy füstfáklya pályára dobásával fejezte ki tüzes haragját… Örült viszont Ricardo Moniz, a ZTE FC eltiltott vezetőedzője, aki a sajtópáholy mögül figyelte az eseményeket, s nyugtázhatta, hogy a labdarúgók hatékonyan futballoznak, úgy is, hogy ő a szabályok értelmében még mindig nem dolgozhat a csapatával… A szakember helyett – ahogyan a Ferencváros ellen a Groupama Arénában – ezúttal is Dragóner Attila sportigazgató irányította a kispad elől az együttest, mégpedig roppant vehemensen, hiszen negyvenöt percen át megállás nélkül hajtották a pályán küzdő hazai futballistákat. Szükség is volt a biztatásra, ugyanis a gól utáni sokkból ébredve az első félidő hajrájában már az Újpest akarata érvényesült.

Szünet után csereként beállt Junior Tallo az újpestiek centere, és Ricardo Moniz is cserélt, de az edző kicsit másképpen: a sajtóterasz mögötti lelátórész után a VIP-páholyból nézte tovább a bajnokit. A vendégek légiósa a hazai kapuhoz, míg a sportszakmai tevékenységektől eltiltott szakember légvonalban került kicsit közelebb a csapatához.

Aztán a VAR percei következtek – Erdős József hosszas videózást követően az 54. percben kiállította a hazai kaputól 25 méterre szabálytalankodó Csóka Dánielt, de Nemanja Antonov szabadrúgásból zúdított lövése a sorfalról pattant vissza. A piros lap után a ZTE FC-nél kényszerűségből le kellett cserélni a fiatal Szalay Szabolcsot, s helyette a középső védő Olekszandr Szafronov került, s a hazai csapat ezzel áttért a három belső védős játékrendszere, stabilizálva a védekezést, s csak az Abdoulaye Diabyval nagy harcot vívó Eduvie Ikoba maradt elöl, igaz, védekező feladatokat a center is kapott.

Hiába futballozott emberelőnyben az Újpest, a rövid, pontos passzos játék helyett az ívelést választotta, amelyet a hazai védelem könnyedén hárított, úgy, hogy Demjén Patriknak nem volt dolga a kapuja elé kanyarított labdákkal. Két egymás utáni vesztes mérkőzést követően ismét nyert a sokkal szervezettebben futballozó ZTE FC. A lila-fehérek játékában emberelőnyben sem volt nyoma tudatosságnak, csak ösztönből mentek előre. A győzelem hatására a ZTE FC közelebb került a tabella élmezőnyéhez, míg az Újpest, a csapat kedvéért csaknem ötszáz kilométert utazó vendégszurkolók nagy bánatára, továbbra is kiesést érő helyen szerénykedik.

NB I, 2022–2023, 14. FORDULÓ
HELYSZÍNJÁTÉKVEZETŐ
NÉZŐSZÁM
2022. november 5.,szombat
Mezőkövesd-Zsóry FC–Kecskeméti TE 2–1Mezőkövesd,Városi Stadion (Tv: M4 Sport)
Karakó Ferenc
1000
Puskás Akadémia–Kisvárda Master Good 0–1Felcsút,Pancho Aréna (Tv: M4 Sport) Antal Péter