Újabb ötös a Paksnak, most a ZTE elleni ötösért!

BACSKAI JÁNOSBACSKAI JÁNOS
2021.09.24. 19:50
Péntek este elindult a labdarúgó NB I 7. fordulója: a Zalaegerszeg 5–2-re kikapott odahaza a Pakstól.
Gyakorolhatták a gólörömöt a paksiak ezúttal is (Fotó: Katona Tibor/Zalai Hírlap)
A GALÉRIA MEGTEKINTÉSÉHEZ KATTINTSON A KÉPRE!
Gyakorolhatták a gólörömöt a paksiak ezúttal is (Fotó: Katona Tibor/Zalai Hírlap) A GALÉRIA MEGTEKINTÉSÉHEZ KATTINTSON A KÉPRE!

NB I
7. FORDULÓ
Zalaegerszegi TE FC–Paksi FC 2–5
(Spoljaric 51., Borukov 90+4. – 11-esből, ill. Ádám 15., Szerafimov 38. – öngól, Kinyik 54., Balogh B. 59., Szabó Bá. 84.)
Zalaegerszeg,
ZTE Aréna,1214néző.Vezette:Káprály

ONLIVE KÖZVETÍTÉS, ÉRDEKESSÉGEK, STATISZTIKÁK ITT!

Az előző három hazai bajnokijából egyet sem nyert meg a ZTE, így nem szorult magyarázatra, Egerszegen miért várták nagyon az első sikert. Tegyük hozzá, hogy a gyenge kezdés nem új keletű az együttes életében, miután 2019-ben – hét év elteltével – visszatért a legjobbak közé: a 2019–2020-as idényben az első hét hazai meccséből csak egyet – éppen a Paks ellenit (3–1) – nyert meg, és egy évvel később sem volt sokkal jobb a helyzet, akkor hat fellépésből egy zárult győzelemmel.

Miután március közepén Waltner Róbertet nevezték ki vezetőedzőnek, a DVTK ellen pályaválasztóként azonnal sikerre vezette a csapatot (2–0), majd – a hazai meccseket tekintve – a Honvéd elleni vereséget (0–1) a Budafok elleni győztes találkozó (5–0) követte – ám április 20. óta nem született zalai siker a ZTE Arénában. Azért azt sem szabad elfelejteni, hogy az előző idényben Waltner Róbert irányításával lejátszott első hat bajnokiján csak három gólt kapott a ZTE, míg ebben az idényben tizenhármat, vagyis a védekezés minőségében bekövetkezett negatív változás vastagon „benne van” a győzelmek elmaradásában.

A vendégek mestere, Bognár György ugyanazt a kezdő tizenegyet küldte pályára, mint az előző fordulóban, az MTK Budapest ellen (3–1), vagyis a biztos pontnak számító Szabó János hiába épült fel, a kispadon ült. A második percben Skribek Alen, a negyedikben Babati Benjámin vállalkozott lövésre, ami jelezte, a ZTE el akarja kapni jó formában lévő riválisát. A 9. percben már a Paks kapujába került a labda (Skribek talált be), azonban Babati Benjámin lesről indult, így a vendégek jogosan jöhettek szabadrúgással; később Koszta Márk csúsztatása kevéssel kerülte el Nagy Gergely kapujának bal sarkát.

Jól futballozott a hazai együttes, de a 15. percben Balogh Balázs pazar passzával Ádám Martin lépett ki, és a paksiak első lehetőségét kíméletlenül gólra váltotta. Egyértelműen igazolódott, hogy az egerszegiek védekezése több sebből vérzik, márpedig így nehéz eredményesnek lenni. Bobál Dávid sérülése miatt Waltner már a 32. percben cserélni kényszerült, ám csapata már ekkor sem tudott olyan jól futballozni, mint az első negyedórában, és mert a játékrész hajrájában a menteni akaró Nikola Szerafimov a saját kapujába lőtte a labdát, a Paks kétgólos előnnyel mehetett szünetre.

A szünetben a hazai csapat szakmai stábja két helyen is változtatott, hogy aztán az 50. percben egy nagy bedobást követően látványos találattal szépítsen a ZTE.

A gól akár megfoghatta volna a Paksot, de nem így történt, hiszen három perccel később jobb oldali támadás végén Kinyik Ákos megszerezte első paksi találatát, majd Balogh Balázs is betalált, és bár ezt a gólt a VAR vizsgálta, hamarosan mindenkiben tudatosult: a Paks 4–1-re vezet.

Amit fontos még megjegyezni a gólgazdag bajnoki mérkőzés kapcsán, hogy a kezdő sípszó pillanatában tizenkilenc magyar labdarúgó volt a pályán, vagyis nem először bizonyosodott be, ők is képesek nézhető, közönségszórakoztató futballra. A négy kapott találat jól érezhetően megfogta a ZTE FC-t, tulajdonképpen csak az volt a különbség, a Paks szerez-e újabb gólt, gólokat. Szabó Bálint révén ez összejött, vagyis a Bognár György edzette csapat nem hazudtolta meg önmagát, sok helyzetet kialakítva, ötször is betalálva szerezte meg a három pontot. A végén Preszlav Borukov büntetőből szerzett gólja nem osztott, nem szorzott már. 2–5

1. Kisvárda 6 5 1 10–5 +5 15
2. Paksi FC 7 4 1 2 22–15 +7 13
3. Ferencvárosi TC 5 4 1 11–5 +6 12
4. Puskás Akadémia 5 3 2 7–9 –2 9
5. Mol Fehérvár 6 2 3 1 8–7 +1 9
6. Debreceni VSC 6 2 2 2 17–12 +5 8
7. Mezőkövesd 6 2 2 2 9–12 –3 8
8. MTK Budapest 6 2 1 3 8–9 –1 7