Zalaegerszeg–Kecskemét: nulla nulla, döntetlen

A labdarúgó NB I 16. fordulójának utolsó szombati találkozóján a Zalaegerszeg 0–0-ra végzett odahaza a Kecskeméttel.
A galériához kattintson a képre! (Fotó: Pezzetta Umberto)

16. FORDULÓ

ZTE–Kecskemét 0–0
Zalaegerszeg, ZTE Aréna, 2366 néző. Vezette: Bognár T.

ONLIVE KÖZVETÍTÉS, ÉRDEKESSÉGEK, STATISZTIKÁK ITT!

Győztes csapaton ne változtass! A ZTE FC-nél ezt az elvet követték, ugyanis szombat este a Kecskemét ellen pontosan ugyanaz a kezdőcsapat futott ki a pályára, amely a hét közben Kisvárdán (3–0-ra győzött az Egerszeg), így a csatársorban természetesen ott volt a kedden duplázó, s a kezdés előtt tízgólos amerikai támadó, Eduvie Ikoba, akitől a találatokat várták a zalai szurkolók. A KTE-nél csupán a kapuban volt változás a Puskás Akadémia elleni keddi, 1–1-re végződő mérkőzéshez képest: az idényben parádésan védő Varga Bence visszafoglalta helyét Varga Ádámtól. S még egy, a csapatformációval kapcsolatos információ: Ricardo Moniz, a ZTE FC vezetőedzője továbbra is eltiltását töltötte, így a kezdés előtt Julian Jenner, a csapat másodedzője üdvözölte szívélyesen Szabó Istvánt, a vendégek szakvezetőjét.

A 12. percig kellett várni az első lövésre, Eduvie Ikoba vette célba ballal a vendégek kapuját, ám jócskán célt tévesztett, míg egy perccel később Szendrei Norbert már pontosabb volt, s szép gólt szerzett. Illetve... Egy pillanatig mindenki azt hitte a ZTE Arénában, hogy vezet a hazai csapat, csakhogy Bognár Tamás játékvezető nem alkalmazta az előnyszabályt, így lefújta Zeke Márió szabálytalanságát Szalay Szabolccsal szemben. Meglátásunk szerint nagy játékvezetői hiba volt, kecskeméti középkezdés helyett 17 méterről a Zalaegerszeg rúghatott szabadrúgást – Tajti Mátyás az egyik vendégjátékost találta el. A bírói hiba láttán okkal háborodott fel az oldalvonal mellett Dragóner Attila sportigazgatóval és Julian Jennerrel az élen a ZTE FC szakmai stábja.

Aztán Tajti Mátyás és Banó-Szabó Bence akaszkodott össze, ami miatt kisebb csetepaté alakult ki, Bognár Tamás játékvezető ekkor sem volt a helyzet magaslatán, ám mindkét „főszereplőnek” sárga lapot adott. Mivel a kecskeméti középpályásnak ez volt az ötödik, ki kell hagynia majd a Mol Fehérvár FC elleni első tavaszi bajnokit. A hazaiaknak nem volt elég a játékvezető által elvett gól, a félidő derekán sérülés miatt le kellett cserélni Gergényi Bencét, aki helyett Meshack Ubochioma állt be. A folytatásban egészen a félidő utolsó percéig egyik csapat sem tudott nagy helyzetet kidolgozni, ám akkor Kálnoki-Kis Dávid fejese után hatalmas bravúrt mutatott be Varga Bence.

A szünetben mindkét szakvezető cserélt, a hazaiak kettőt is, Olekszandr Szafronov és Christy Manzinga érkezett, utóbbi beállításával kétcsatáros játékra állt át a ZTE FC. Előbbi nem sokat volt a pályán, az 53. percben sérülés miatt már le is kellett mennie. A Zalaegerszeg uralta a játékot, de nem tudott mit kezdeni a labdával, nem dolgozott ki gólhelyzetet. Tajti hibája után aztán a semmiből került ziccerbe Banó-Szabó, ám az egyszerűbb megoldás helyett lezserül Demjén Patrik kezébe emelte a labdát. Felpörögtek az események, az ellentámadásból a beállása óta észrevétlen Ubochioma centikkel a jobb felső sarok mellé lőtte a labdát.

A hajrában hiába próbálkozott becsülettel a ZTE FC, nem sikerült feltörnie a jól védekező kecskeméti védelmet, így a két csapat döntetlennel zárta az évet. A Zalaegerszeg az ötödik helyen, az újonc Kecskemét remek őszt produkálva biztosan a dobogón karácsonyozik. 0–0