A ZTE-től is négyet kapott a Debrecen, és továbbra is nyeretlen

VAJDA GYÖRGY (összefoglaló), PÓSFAI GYULA (percről percre)VAJDA GYÖRGY (összefoglaló), PÓSFAI GYULA (percről percre)
2022.08.30. 19:49
Németh Dániel (jobbra) juttatta vezetéshez a zalaiakat (Fotó: Szabó Miklós)
A Zalaegerszeg az utolsó fél órában mutatott remek játékával 4–2-re legyőzte a vendég Debrecent a labdarúgó NB I 6. fordulójában, így a Loki továbbra is nyeretlen.

LABDARÚGÓ NB I
6. FORDULÓ

Zalaegerszeg–Debreceni VSC 4–2 (Németh D. 5., Lesjak 65., Ikoba 80., Gergényi 86., ill. Deslandes 60., Bévárdi 90+2.)
Zalaegerszeg, ZTE Aréna, 2128 néző. Vezette: Vad II

ONLIVE KÖZVETÍTÉS, ÉRDEKESSÉGEK, STATISZTIKÁK ITT!

A ZTE összeállítása ugyan változott a vasárnapi, Kecskeméti TE elleni mérkőzéshez képest, ám a taktika nem. Ricardo Moniz tanítványai a labdavesztések után egészen magasan, már a Loki tizenhatosánál megkezdték a védekezést, illetve a labda visszaszerzését, tegyük hozzá rögvest: sikerrel, hiszen már az ötödik percben vezetést szerzett a hazai együttes, mégpedig nem is akármilyen góllal. A középpályán megszerzett labdát Tajti Mátyás varázsolta a belső védők közül kilépő Németh Dánielhez, aki látványos mozdulattal emelt a DVSC kapujába. A 18 éves csatárnak ez volt a második gólja a bajnokságban, s nem véletlenül bízik benne a holland tréner. A Honvédtól érkező, Kispesten kevés lehetőséghez jutó labdarúgó duzzad az önbizalomtól, hiszen a ZTE valamennyi meccsén a kezdőben kap helyet, s nemcsak a fiatalszabály miatt állítja edzője a csapatba, hanem azért is, mert tökéletesen betartja a taktikai utasításokat, s erőnlétének köszönhetően rengeteget fut, többnyire sprintben közlekedik a pályán.

A Debrecen lassú, nehézkes középső védői pedig csak kapkodták a fejüket, hol Németh Dániel, hol a szintén gyors Christy Manzinga, hol pedig a fürge és jól cselező Meshack Ubochioma után loholhattak. A ZTE tökéletesen ráérzett a vendégek sebezhető pontjára, a játékosok tudták, levegőben esélyük sem lehet, ám a földön verhető a vendégek légiósokból álló belső hármasa. A félidő derekára aztán visszaállt a ZTE, szüneteltette a letámadást, s ezáltal előrébb merészkedett a DVSC, ám hiába birtokolta többet a labdát, csupán egy blokkolt lövésre futotta erejéből. Némi meglepetésre Joao Janeiro vezetőedző pihentette Dzsudzsák Balázst, a középpályás csak a kispadról figyelhette társait s azt, hogy a pályán a ZTE akarata érvényesül. A hazai szurkolók persze nyugodtabban figyelték volna az eseményeket, ha újabb gólt szereznek kedvenceik, s noha a 13. percben is a Loki hálójában landolt a labda, les miatt – teljes joggal – nem adta meg gólt Vad II István játékvezető.

Érezték a bajt a debreceniek, ezért négyvédős rendszerre álltak át, a balhátvéd Ferenczi Jánosból bal oldali futó lett, s a 4–4–2-es hadrendre váltva megpróbált létszámfölényt kialakítani a pálya közepén a vendégcsapat. A 40. percben azonban borult a terv, a csatár Bárány Donát ugyanis sérülés miatt cserét kért, s bizony a szünet előtti pillanatokban eldőlhetett volna a meccs, ám Gergényi Bence 15 méterről leadott lövését Hrabina Alex bravúrral védte.

Nem tudni, mi zajlott szünetben a DVSC öltözőjében, ám az biztos, hogy a csapat portugál mestere pályára küldte az első félidőben „pihentetett” Dzsudzsákot, a csapat 108-szoros válogatott labdarúgójától várva a csodát. Nem véletlenül, mert ugyan a 35 éves játékos nem futott sokat, de kereste az üres területeket, és labdái mértani pontossággal érkeztek a vendégek csatárai elé. Így történt a 60. percben is, amikor Dzsudzsák szöglete után egyenlített (1–1) a Loki, ám sokáig nem örülhetett, mert Zoran Lesjak parádés fejessel újra vezetéshez juttatta a ZTE-t, s aztán az egyre lelkesebben futballozó és a hajrában újra határozottabban letámadó vendéglátók még kétszer betaláltak a hajrában, Bévárdi Zsombor későn jövő találata már nem osztott-szorzott.

A taktikusan futballozó hazai együttes tehát kiütötte a továbbra is nyeretlen Debreceni VSC-t, így nem számítana túlzott meglepetésnek, ha ezek után edzőcsere mellett döntene a vezetőség. 4–2

1. Kisvárda 5 3 2 13–7 +6 11
2. Ferencvárosi TC 3 3 8–1 +7 9
3. Kecskeméti TE 5 2 3 6–3 +3 9
4. Puskás Akadémia 6 2 3 1 6–4 +2 9
5. Paksi FC 4 2 2 10–7 +3 8
6. Zalaegerszegi TE 5 2 1 2 8–9 –1 7
7. Mezőkövesd 6 1 2 3 8–10 –2 5
8. Budapest Honvéd 5 1 1 3 6–12 –6 4