Hiába Dzsudzsák bombagólja, a ZTE nyerte a meccset a DVSC ellen

VAJDA GYÖRGY (összefoglaló), ORBÁN ISTVÁN (percről percre)VAJDA GYÖRGY (összefoglaló), ORBÁN ISTVÁN (percről percre)
2021.12.04. 17:16
Koszta Márk fejesével szerezte meg a vezetést a ZTE a DVSC ellen az NB I 15. fordulójában, és bár a második félidőben egyenlítettek a vendég debreceniek Dzsudzsák Balázs szabadrúgásból szerzett góljával, újra betalált a Zalaegerszeg, és otthon tartotta a három pontot (2–1).
Nagy csatában nyert a kék mezes ZTE (Fotó: Zalai Hírlap/Katona Tibor)
A FOTÓRA KATTINTVA KÉPGALÉRIA NYÍLIK!
Nagy csatában nyert a kék mezes ZTE (Fotó: Zalai Hírlap/Katona Tibor) A FOTÓRA KATTINTVA KÉPGALÉRIA NYÍLIK!

LABDARÚGÓ NB I
15. FORDULÓ

Zalaegerszeg–Debrecen 2–1 (1–0)
Zalaegerszeg,ZTE Aréna,712néző.Vezette:Csonka
Gólszerző:Koszta (26.), Meshack (70.), ill. Dzsudzsák (66.)

ÉLŐ SZÖVEGES TUDÓSÍTÁS ITT!

Egyelőre nem tud csodát tenni Joan Carrillo a Debreceni VSC vezetőedzőjeként. Valamiféle szervezettség ugyan három meccs után már látszik a csapaton, ám lélek még nincs a játékban. Ezért aztán ha a Loki olyan mentálisan és fizikailag is erős együttessel találkozik, mint szombaton a ZTE FC, sok esélye nincs a sikerre.

Az első helyzet a vendégek előtt adódott, de a debreceniek gólerős támadója, Ugrai Roland közeli lövését követően Demjén Patrik bravúrral, lábbal hárított. A Huszti Szabolcs, Toldi Gábor edzőpárost váltó 53 éves spanyol szakember a stabilitásra helyezte a hangsúlyt, no meg figyelembe vette a keret adta lehetőségeket, ezért aztán 4–4–2-es hadrendben küldte pályára csapatát. A két szélen Bódi Ádám és Dzsudzsák Balázs gyakorta a pálya közepe felé játszva irányított, míg elöl a már említett Ugrai Roland és Németh Krisztián próbálkozott. Kevés sikerrel, ugyanis a vezetőedzőjét, Waltner Róbertet betegség miatt egyelőre nélkülöző ZTE alaposan felkészült a vendégek játékából. A kényszerűségből segítőből előrelépő Ferenczi István a 4–1–4–1-es hadrendet tartotta üdvözítőnek, s igaza lett. A fürge és mozgékony Zimonyi Dávid nehéz helyzetbe hozta a két robusztus debreceni vendégvédőt, akik ugyan uralták a légteret, de a földön nehéz feladat elé állította őket a csatár – aztán mégis fejjel adott gólpasszt a jobb oldali vonal mellett futballozó Koszta Márknak.

A gól után szinte azt történt a pályán, amit a ZTE akart, olykor egyérintőztek a hazai játékosok. Tehették, mert úgy tűnik, az új edző alaposan megterhelte a hajdúságiakat, így aztán hiányzott a dinamika, a gyorsaság – gondolkodásban is – a Loki futballistáiból.

A szünet után valamivel kezdeményezőbbé váltak a vendégek, de csak azért, mert a ZTE – ösztönösen vagy tudatosan – hátrébb húzódott, nagyobb területet hagyva ellenfelének. Igaz, a gyors kontraakciókról egy pillanatra sem mondtak le a kékek.

Alig kezdődött el a második félidő, Németh Krisztián váratlanul cserét kért, és helyére a statikusabb futballt játszó Tischler Patrik állt be. Elkezdett ívelgetni a Loki, mígnem szabadrúgáshoz nem jutott, s Dzsudzsák Balázs a tőle megszokott rutinnal lőtte a labdát a kapuba. A bombagól felébresztette a szendergő hazaiakat, s négy perccel később újra vezetést szereztek, amihez kellett a jó érzékkel végrehajtott csere is. A ZTE szakmai stábja lehívta a pályáról a fáradó Zimonyi Dávidot, s a szintén átlagon felüli sebességgel futballozó Ubochioma Meshackot küldte be, aki egy perc múltán megszerezte első NB I-es gólját. Nem is annyira gyorsaságának, sokkal inkább ruganyosságának köszönheti a fejjel elért találatot.

A debreceni csodára tehát egyelőre várni kell – ha erőnlét tekintetében és mentálisan is rendben lesz az együttes, reménykedhetnek a szimpatizánsaik. Jó példa lehet a ZTE, amely nagy elszántsággal futballozva távolabb került a veszélyes zónától.

1. Ferencvárosi TC 14 10 2 2 31–10 +21 32
2. Kisvárda 14 8 3 3 26–15 +11 27
3. Puskás Akadémia 14 8 3 3 21–17 +4 27
4. Mol Fehérvár 14 6 5 3 19–16 +3 23
5. Mezőkövesd 15 6 4 5 19–24 –5 22
6. Budapest Honvéd 15 6 1 8 28–29 –1 19
7. Zalaegerszegi TE 15 5 4 6 21–31 –10 19
8. Paksi FC 15 5 3 7 35–31 +4 18