A Zalaegerszeg kikapott odahaza a Budapest Honvédtól

BACSKAI JÁNOSBACSKAI JÁNOS
2021.08.27. 19:50
Hidi Patrik találatával szűk negyedóra után már két góllal vezetett a Honvéd (Fotó: Szabó Miklós)
A labdarúgó NB I 5. fordulójának nyitó mérkőzésén a Budapest Honvéd 3–1-re nyert a Zalaegerszeg otthonában.

LABDARÚGÓ NB I
5. FORDULÓ

Zalaegerszeg–Budapest Honvéd 1–3 (Szerafimov 74., ill. N. Lukics 9., Hidi 13., Tamás K. 69.)
Zalaegerszeg, ZTE Aréna, 1862 néző. V: Antal

ONLIVE KÖZVETÍTÉS, ÉRDEKESSÉGEK, STATISZTIKÁK ITT!

Nincs könnyű helyzetben Waltner Róbert, a ZTE FC vezetőedzője. A kék-fehérek sorozatban harmadik idényüket kezdték az élvonalban, de a védelem jobb szélén eddig csak a két évvel ezelőtti idényben álltak fel állandó csapattaggal, mégpedig az akkor még rutintalan Bolla Bendegúzzal. A fiatal kölcsönjátékos időközben visszakerült a Mol Fehérvárhoz, sőt teljesítményének köszönhetően Anglia érintésével már a svájci élvonalban futballozik. A zalaiak pedig hiába próbálkoztak, az előző évadban nem tudták megoldani a pótlását. Amikor ugyanis az egerszegi csapat négyvédős rendszerben lépett pályára, Szalai Dániel, Szépe János, Németh Erik és Alekszandar Tanaszin váltotta egymást ezen a poszton – előbbi két játékos már eligazolt, a szerb légiós legutóbb március 7-én lépett pályára az élvonalban, míg Németh Erik amúgy belső védő. Időközben felépült sérüléséből Zoran Lesjak, aki belső védő, de elfoglalta a helyét a védelem jobb szélén, a Bp. Honvéd pedig mintha megérezte volna, hogy a hazaiak védelme hol sebezhető. Szűk negyedóra elteltével kétgólos előnyre tett szert, nem mellékesen mindkét gólt középről szerezte.

A góloktól függetlenül érezhető volt a különbség a két együttes között, a vendégek egységesebb csapat benyomását keltették, magasabb fordulatszámon pörögtek, és támadásaikat is pontosabban vezették, miközben a zalaiaknál Waltner Róbert okkal kérte számon a védőkön, hogy miért nem kommunikálnak egymással, illetve miért játszanak pontatlanul. A dörgedelem ellenére az első félidő hátralévő részében semmit sem változott a helyzet, sőt a 30. percben Nikola Szerafimov saját kapujának előteréből a tizenegyesponthoz fejelte ki a labdát, és nem a macedón védőn múlt, hogy nem dőlt el a mérkőzés. A látottak ismeretében érthetetlen volt, a kispestiek miért futballoznak idegesen. Horváth Ferenc vezetőedző állandóan pörölt a játékvezetővel, mígnem megkapta idénybeli harmadik sárga lapját is. Pedig a ZTE az öt szögletrúgáson kívül nem sok vizet zavart a vendégek kapuja előtt, s ha a fővárosiak hatékonyabbak, négy-öt góllal vezethettek volna. A hazaiak Emir Halilovic révén az első félidő hosszabbításában találták el először a kaput.

Korántsem volt tehát meglepő, hogy a szünetben a hazaiak hármat is cseréltek. Biztosan nem tették zsebre, amit edzőjüktől az öltözőben kaptak, mert úgy kezdték a második félidőt, ahogyan hazai pályán az elsőt is kellett volna. A korábban tapasztalt idegesség azonban megmaradt mindkét oldalon, a rengeteg szabálytalanság, illetve annak következtében a játékmegszakítás pedig negyedóra után megtörte a lendületet. Közben a Honvéd vezetett néhány veszélyes kontratámadást, a 70. percben mégis egy szögletet követően döntötte el a meccset. Kisvártatva a hazaiak szépítettek ugyan, de az átütőerőt ezen az estén a Honvéd játékán lehetett érezni, és megérdemelten is nyert, amivel átmenetileg előrelépett a harmadik helyre a tabellán.

1. Kisvárda 4 3 1 7–5 +2 9
2. MTK Budapest 4 2 1 1 5–4 +1 7
3. Budapest Honvéd 5 2 1 2 8–8 0 7
4. Mezőkövesd 4 2 1 1 7–8 –1 7
5. Puskás Akadémia 3 2 1 6–8 –2 6
6. Debreceni VSC 4 1 2 1 10–8 +2 5
7. Mol Fehérvár 3 1 2 4–3 +1 5
8. Paksi FC 4 1 1 2 12–10 +2 4