Micsoda vég: a címvédő ellen szerezte meg a bajnoki címet a Videoton!

PIETSCH TIBORPIETSCH TIBOR
2018.05.27. 19:20
Bajnok lett a Videoton, kezdődhet az ünneplés! (Fotó: Szabó Miklós)
A címvédő Budapest Honvéd elleni felcsúti 2–0-s sikerével megnyerte a Videoton gárdája a labdarúgó NB I 2017–2018-as kiírását, egy fordulóval a záró, 33. kör előtt.

LABDARÚGÓ NB I
32. FORDULÓ

VIDEOTON–BP. HONVÉD 2–0 (Sz. Scsepovics 27., Nikolov 80.)
Felcsút, Pancho Aréna, 3700 néző. Vezette: Andó-Szabó

ONLIVE KÖZVETÍTÉS, ÉRDEKESSÉGEK, STATISZTIKÁK ITT!

Marko Nikolics felbaktatott az öltözőfolyosót a játéktértől elválasztó lépcsőn, átsétált a pályán, megállt az oldal- és a felezővonal találkozásánál, elmondott egy imát, keresztet vetett, majd ahogy jött, úgy ment. Amit a Videoton szerb vezetőedzőjétől láttunk, annak napra pontosan egy éve is szemtanúja voltunk, igaz, nem fehérvári, hanem kispesti részről: Marco Rossi cselekedett hasonlóképp a „döntő” előtt. A Honvéd olasz mestere akkor kijelentette, ha a futballnak van istene, csapata végez a bajnokság élén. A fohász meghallgatásra talált: 2017. május 27-én a tizennegyedik élvonalbeli elsőségét ünnepelhette a kispesti klub.

Marko Nikolicsot ugyanakkor azért (is) fordult a Teremtőhöz, hogy egyről a kettőre jusson, a belgrádi Partizannal tavaly nyert bajnoki cím után a Videoton élén akart ismételni. Amikor megtette a maga kis körét, nyolcvan perc volt hátra a kezdésig – a Fradi addigra kétgólos előnybe került a Diósgyőr ellen, vagyis egy lényegi kérdésre gyakorlatilag már ekkor választ kaptunk: a piros-kékek abban az esetben lehetnek elsők egy fordulóval a vége előtt, ha legyőzik a regnáló bajnokot.

Ebben segíthette őket, hogy az előző két mérkőzésről eltiltás miatt hiányzó Danko Lazovics visszatérhetett, edzője helyet is adott neki a kezdő tizenegyben. A Videoton támadója így a pályán, hovatovább elsőként gratulálhatott a kezdőrúgást elvégző DAC-tulajdonosnak,Világi Oszkárnak. A lelátón sokan felállva tapsoltak a szlovák bajnokságban harmadik helyen végző, negyed évszázad elteltével újra az európai porondra kilépő Dunaszerdahely tiszteletére – a vendégszektort megtöltő ötszáz kispesti pedig a sárga-kékek vezetőedzőjének, Marco Rossinak a nevét foglalta dalba...

Olyan hangulatban indult a mérkőzés, amilyenben minden meccsnek kellene: a szurkolók ünnepi körítést adtak. Az elején valamelyest óvatosabb volt a házigazda, nem rontott neki ellenfelének, olybá tűnt, igyekezett kitapogatni a gyenge pontjait. Egy biztos, így még nem állt fel a Honvéd (és alighanem az első alkalom az utolsó volt egyben), sérülések, illetve eltiltás miatt Supka Attilának a védelem és a középpályássor összeállítása egyaránt komoly fejtörést okozott, a szakember – némi túlzással – már annak is örülhetett, hogy a kispadra le tudott ültetni elég játékost. Jellemző, hogy a tartalékok közé jelölt Májer Milán, Cipf Dominik, Szendrei Norbert, Kovács Nikolasz négyes tagjai összesen hetvenkét évesek.

A meccs első nagy helyzetét a harmincöt esztendős Danko Lazovics puskázta el, bár helyesebb úgy fogalmazni, hogy Gróf Dávid védett bravúrral. Ami a 25. percben összejött a kapusnak, két perccel később már nem: Pátkai Máté szépen fordult le Tomas Kosútról, okosan gurított középre, Sztefan Scsepovics pedig úgy lőtte a labdát a kapu jobb oldalába, ahogy azt tanítják. A gólörömöt leírni viszont felesleges – azt át kell élni. 1–0

Egy veszélyes Lazovics-szabadrúgás maradt a félidő végére, amint a labda a bal kapufa mellett elhagyta a játékteret, Andó-Szabó Sándor végett vetett az első felvonásnak.

A Videotont negyvenöt perc választotta el attól, hogy fennállása során harmadszor bajnok legyen. Ahogy telt az idő, úgy került egyre közelebb és közelebb az aranyhoz a Vidi. A hazai B-közép a 72. percben éltette először bajnokként a kedvenceit – aki azt hitte, hogy a fanatikusok előre ittak a medve bőrére tévedett: a 80. percben, Boban Nikolov gólja után kezdődhetett a fehérvári fieszta. 2–0

A hátralevő idő azzal telt, hogy mindkét tábor ünnepelt: az egyik oldalon az új, a másikon a régi bajnok előtt hajtottak fejet a drukkerek.

S amikor felhangzott a hármas sípszó, Marko Nikolic felnézett az égre...

1. Videoton FC 32 20 8 4 64–26 +38 68
2. Ferencvárosi TC 32 18 11 3 66–28 +38 65
3. Újpest FC 32 11 13 8 39–37 +2 46
4. Debreceni VSC 32 12 8 12 52–45 +7 44
5. Budapest Honvéd 32 12 8 12 47–52 –5 44
6. Paksi FC 32 11 9 12 43–47 –4 42
7. Puskás Akadémia FC 32 10 10 12 40–46 –6 40
8. Mezőkövesd Zsóry FC 32 9 10 13 35–51 –16 37