Megszerezte első győzelmét a Vasas – a Mol Fehérvár ellen

2022.10.15. 19:15
A labdarúgó NB I 11. fordulójában a Vasas 2–0-ra legyőzte odahaza a Mol Fehérvárt, azaz megszerezték az angyalföldiek az első győzelmüket ebben a bajnokságban!
A KÉPRE KATTINTVA GALÉRIA NYÍLIK (Fotó: Árvai Károly)

LABDARÚGÓ NB I
11. FORDULÓ
Vasas–Mol Fehérvár 2–0 (Novothny 35., Ihrig-Farkas 82.)

Budapest, Illovszky Rudolf Stadion, 2027 néző. Vezette: Berke
Kiállítva: Szerafimov (71., Mol Fehérvár)

ONLIVE KÖZVETÍTÉS, ÉRDEKESSÉGEK, STATISZTIKÁK ITT!

NÉGY-NÉGY HELYEN VÁLTOZTATOTT a két vezetőedző az előző bajnoki mérkőzésen pályára küldött kezdőcsapatához képest, ami érthető is abból a szempontból, hogy mindketten kikaptak, a Vasas Kisvárdán, a Mol Fehérvár pedig odahaza az Újpesttől. Azaz folytatódott kiábrándító sorozatuk: tíz mérkőzés után az utolsó helyen álló angyalföldiek még nyeretlenek voltak a meccs előtt, míg a nyolcadik helyen szerénykedő fehérváriak első idegenbeli győzelmüket kergették. Úgy hírlett a találkozó előtt, a vendégek szakvezetőjének, Michael Borisnak az állásába is kerülhet az esetleges angyalföldi vereség, úgyhogy a tét már csak ezért sem volt csekély.

Ennek jegyében meglehetősen óvatosan kezdett mindkét fél, előtérbe helyeződött a biztonság. Az első félidő első felében nem is alakult ki nagy helyzet, leszámítva az egyik oldalon beívelt szabadrúgás utáni Otigba Kenneth-fejest, a másikon pedig Loic Nego bólintását, de egyikben sem volt igazi gólveszély, előbbinél mellé ment a labda, utóbbi kísérletet magabiztosan védte Jova Levente. A legnagyobb gólveszélyt még az rejtette, amikor a 16. percben Dárdai Pál jobbról érkező beadását Ódor Máté a saját kapujára perdítette, kapusbravúr kellett az öngól elkerüléséhez. A Vasas bal oldalán volt még leginkább érzékelhető átütőerő, Géresi Krisztián többször meg tudott iramodni, de hiába voltak jók a cselei, a végén mindig közbe tudott avatkozni egy-egy fehérvári védő.

Azt is nehéz volt megállapítani, melyik csapat a kezdeményezőbb, lényegében a két tizenhatos közé szorítkozott a játék érdemi része. Talán valamivel a Vasas térfelén volt többet a labda, de egyáltalán nem volt nyomasztó a vendégek mezőnyfölénye. Éppen ők támadtak, és egyetlen játékosuk sem volt a térfelükön a kapuson kívül, amikor jött a tökéletes Vasas-kontra, amely a mérkőzés első gólját eredményezte. A legfőbb érdem Berecz Zsomboré, aki jól tartotta meg a labdát középen a fehérvári játékos között, majd tökéletes ütemben ugratta ki Holender Filipet, és Novothny Soma befejezése is hibátlan volt, utóbbi így megszerezte első bajnoki gólját Vasas-mezben. Néhány perccel később újra hasonló ellentámadást vitt végig a hazai együttes, ám Holenderre ezúttal Fiola Attila maradt, és mesterien megoldotta a helyzetet.

Fotó: Árvai Károly

A második félidő első jelenetében a Jova Leventétől kapott labdával Fodor Ben megiramodott a felezővonaltól, senki sem tudta szerelni, majd a tizenhatoson belülre érve hét méterről jobbal a bal alsó sarokba lőtt – ám az eredményjelzőn nem írták át kettőre a Vasas góljai számát, a hétéves srác ugyanis a második félidő kezdőrúgását végezte el unortodox módon. Ez a jelenet fokozta a hazai publikum jókedvét. Hát még az, hogy a 71. percben emberelőnybe került a Vasas, amikor Nikola Szerafimov teljesen jogosan megkapta második sárga lapját.

Némiképpen meglepő volt, hogy emberelőnyben is támadót (Holender Filipet) cserélt középpályásra (Vida Máté) Kondás Elemér, ez azt üzente, meg kell őrizni az 1–0-t – de ezt is meg lehet érteni. Ráadásul így is le tudta zárni a meccset a Vasas az újabb ragyogóan kivitelezett kontrával, úgyhogy megszerezte idénybeli első bajnoki győzelmét, míg a fehérvári válság egyre mélyül. 2–0