NB I: Valójában nem akkora csoda, hogy gólt szereztem – Hegedüs

2020.02.07. 11:46
Hegedüs Lajos jobban örült volna annak, ha győz a csapat a DVTK ellen (Fotó: Balogh László)
A Puskás Akadémia kapusa, Hegedüs Lajos fejes gólja szolgáltatja a fő témát, ám a főszereplő jobban örült volna annak, ha győz a csapat a DVTK ellen.

Emberhátrányban, a hosszabbítás első percében egyenlített a Puskás Akadémia a Pancho Arénában a Diósgyőri VTK ellen, s lett 2–2 a végeredmény – mégpedig az előrehúzódó kapus, Hegedüs Lajos fejes góljával. Gyurcsó Ádám bal oldali szögletrúgását követően Artem Favorov fejelt öt méterről, a labda a földről a bal oldali kapufára pattant, majd felperdült, éppen a felcsúti klub kapusa elé, aki három méterről a kapu közepébe helyezte.

„Kinéztem a kispadra, de közben már elindultam a szöglethez, mert veszítenivalónk nem maradt – kezdte Hegedüs Lajos. Valójában nem akkora csoda, hogy gólt szereztem, még ha pályafutásom alatt ez is volt az első, ráadásul sikerült emberhátrányban pontot mentenünk. Összességében azonban csak egy gól volt, a győzelem így is elmaradt, s már sorozatban hat nyeretlen bajnokinál tartunk. A pontszerzés arra elég, hogy a Diósgyőrt magunk mögött tartsuk a tabellán, és remélhetőleg plusz­energiát ad a következő mérkőzésekre.”

A lefújást követően az ismétléseket, lassításokat nézve elkezdődött a vita, hogy Hegedüs Lajos lesen állt-e vagy sem, mindenesetre Garai Péter partjelző nem intett. A felvételek alapján jó szögben állt, a vele csaknem egyvonalban helyezkedő Iszlai Bencével (a visszajátszásoknál látszik, hogy figyelte az eseményeket), és nem látott okot arra, hogy felemelje a zászlaját, vagyis nem látott lest.

A mérkőzés így is, úgy is Hegedüs Lajos fejes gólja miatt marad emlékezetes, ugyanakkor nem lehet szó nélkül elmenni a játékvezetői működés mellett sem. Farkas Ádám a 6. percben nem adott sárga lapot José Cortésnek, pedig a kolumbiai szélső felöklelte Szolnoki Rolandot.

Kóbor Péter asszisztens tévedése nyomán a Puskás Akadémia a 33. percben lesről vezetett támadást, amelynek végén csaknem vezetéshez is jutott, majd a négy, az asszisztens felé integetve reklamáló diósgyőri játékos közül – ki tudja, miért – Tamás Márkot választotta ki, akinek sárga lapot adott. Néhány perccel később José Cortés egyedül törhetett volna a kapu felé, de Garai Péter asszisztens – tévesen – lest jelzett, s ezek csak a sajtóhelyről egyértelműen eldönthető esetek voltak. A tizenegyes és a kiállítás megítélésénél azonban jól ítélt a játékvezető.

„Szerintem felesleges a bírót hibáztatni, az utóbbi időben gyakran kerülünk emberhátrányba, mert sárga lappal is felesleges szabálytalanságokat követünk el – mondta erre a Puskás Akadémia kapusa. – A fegyelmezetlenségeink több pontunkat vitték el.”

Mi tagadás, a Puskás Akadémia az utóbbi hat bajnokija közül négyen valóban emberhátrányba került, a Mezőkövesd (1–1) ellen Szolnoki Roland, a ZTE FC (0–1) ellen Kamen Hadzsiev, a Kaposvár (1–1) ellen Yoёll van Nieff, szerda este ismét a bolgár kapott piros lapot.

A felcsútiak a legutóbbi hat mérkőzésük közül ötször értek el döntetlent, s egyszer vereséget szenvedtek. Szombat este a Paks otthonában lépnek pályára.

LABDARÚGÓ NB I
19. FORDULÓ

Puskás Akadémia–Diósgyőri VTK 2–2 (Knezevic 49., Hegedüs L. 91., ill. Iszlai 58. – 11-esből, Molnár G. 69.)
Felcsút, Pancho Aréna, 785 néző. Vezette: Farkas Á.
Kiállítva: Hadzsiev (68.)