Kilenc gól, kihagyott büntető, kiállítás: őrült meccsen nyert az Újpest a ZTE ellen

ZOMBORI ANDRÁS (összefoglaló), ORBÁN ISTVÁN (percről percre)ZOMBORI ANDRÁS (összefoglaló), ORBÁN ISTVÁN (percről percre)
2021.05.08. 19:15
Az Újpest FC a labdarúgó NB I 33. fordulójában hazai pályán 5–4-re legyőzte a ZTE-t.
Rég volt ilyen hazai győzelem a Szusza Ferenc Stadionban (Fotó: Török Attila) – A KÉPRE KATTINTVA GALÉRIA NYÍLIK!

NB I
33. FORDULÓ
Újpest FC–Zalaegerszegi TE FC5–4(3–1)
Budapest,
Szusza Ferenc Stadion,1510néző.Vezette:Andó-Szabó
Gólszerző:Antonov (16., 28.), Pauljevics (36.), Risztevszki (70.), Beridze (90.), ill. Szánthó (8., 61.), Koszta (63.), Gergényi (79.)
Kiállítva:Németh Erik (87.)

SZÖVEGES TUDÓSÍTÁS ITT!

Kupagyőztes, kupagyőztes – skandálták a szurkolók, amikor a két csapat az oldalvonalnál elhelyezett Magyar Kupa-serleg mellett kivonult a játéktérre. Bizony, nagy utat tett meg az Újpest FC, amíg eljutott odáig, hogy a bajnokság utolsó fordulójában bennmaradó csapatként tizenegyszeres kupagyőzteseként fogadhatta a ZTE FC-t. Noha jól indult az idénye az akkor még Predrag Rogan által dirigált együttesnek (a rajton 2–1-re nyert Pakson), később elmaradtak az eredmények, és bár a múlt év utolsó három bajnokiján hét pontot szerzett, a szerb edzőt a német Michael Oenning váltotta a kispadon.

Miután 2021-ben az első három mérkőzését elveszítette az Újpest (tizenkét gólt kapva...), kieső helyre csúszott vissza, és valós veszélynek tűnt, hogy osztályváltásra kényszerül. Michael Oenning azonban nem pánikolt, összekapta a brigádot, és nemcsak az NB I-ben tartotta, hanem a Mol Fehérvár FC elleni Mol Magyar Kupa döntőt is megnyerte, holott az esélyek nem mellettük szóltak. Persze, senki sem hiheti, hogy a lila-fehérek idénye minden szempontból rendben van, a klubnál ugyanis nem az számít sikernek, ha valahol a hatodik-kilencedik hely egyikén zár – és ez akkor is igaz, ha az MK-siker kármentésnek feltétlenül jó volt.

Idényzáró bajnokiján azonnal támadólag lépett fel az Újpest, hogy aztán hét perc harminckilenc másodpercnél egy mintaszerű támadás végén a ZTE szerezzen vezetést. Nem volt törvényszerű, hogy Vincent Onovo középkörben való labdavesztése után gólt kapjon az együttes, de a vendégek három húzásból végigvitték az akciót, Babati Benjamin tökéletesen szolgálta ki Szánthó Regőt, aki nem hibázta el a ziccert. Hamar jött a válasz, Branko Pauljevics lövésénél a kapufa még kisegítette Demjén Patrikot, egy perccel később azonban Nemanja Antonov tanítani való mozdulattal, bal külsővel lőtt a bal alsó sarokba. Jó volt látni, hogy mindkét csapat sokat tett az újabb gólért, ehhez két veszélyes sarokrúgás és egy Babati Benjamin-elfutás után talán a ZTE állt valamivel közelebb. Aztán jött egy szabadrúgás, a remekül játszó Giorgi Beridzét csak szabálytalanul tudták megállítani, Nemanja Antonov pedig a bal sarokba tekert – emlékezetessé téve csütörtöki 26. születésnapját. Nem volt még vége, hiszen Branko Pauljevics is betalált, és mert Szánthó Regő óriási helyzeténél Banai Dávid bravúrral védett, az Újpest kétgólos előnnyel mehetett az öltözőbe.

Waltner Róbert Könyves Norbert becserélésétől remélte, hogy csapata a hátrány ellenére is megszorongatja riválisát, és bár az első lehetőség Simon Krisztián előtt adódott, Szánthó Regő fantasztikus szabadrúgással faragott a hátrányból. Húsz perce sem tartott a második félidő, Koszta Márk fejese után a labda a jobb sarokban kötött ki – soha rosszabb meccset, gondolhatták a semleges szurkolók. Az újabb nagy egerszegi védelmi hiba után újra az Újpestnél volt az előny, aztán Futács Márkó kihagyta az általa kiharcolt büntetőt, majd Gergényi Bencetávoli megpattanó lövése újra egyenlővé tette (4–4) az állást. S amikor a vendégek már elhitték, hogy ponttal távozhatnak a Szusza Ferenc Stadionból, Beridze betalált, ezzel az Újpest FC nyerte meg az őrült meccset.5–4