A Puskás Akadémia véget vetett az Újpest elleni nyeretlenségének

CSERHÁTI ANDRÁSCSERHÁTI ANDRÁS
2017.09.09. 20:20
Zárt kapus meccsen, nézők nélkül kapott ki simán az Újpest a Megyeri úton (Fotó: Mirkó István)
Zárt kapus mérkőzésen kapott ki odahaza az Újpest a helyzeteivel jobban sáfárkodó Puskás Akadémiától a labdarúgó NB I 8. fordulójában. A felcsútiak még soha nem nyertek korábban a lila-fehérek ellen.

NB I
8. FORDULÓ
Újpest–Puskás Akadémia 1–3 (Novothny 71., ill. U. Diallo 22., Knezevic 49.
– 11-esből, 53.)

ONLIVE KÖZVETÍTÉS ITT!

Az üresen kongó újpesti stadion látványa minden volt, csak impozáns nem. És a játékosok arcáról is lerítt, hogy ennek így, szurkolók, fanatikusok nélkül nem sok értelme van.

Sőt semmi.

Mint ismert, az Újpest nemcsak a Diósgyőr (1–1), hanem a Puskás Akadémia elleni bajnokiját is kénytelen volt zárt kapuk mögött rendezni, miután az MLSZ a Honvéd–Újpest (2–1) mérkőzés után a lila-fehér drukkerek viselkedése miatt nem egy, hanem két hazai bajnokira szóló stadionbezárást rendelt el. A Megyeri útiak semmit sem tettek, nem fellebbeztek a döntés ellen. Ez „persze” nem meglepő, hiszen a klubvezetőség és a drukkerek vitában állnak egymással.

Kérdés, mikor kerül pont az ügy végére.

Volt idő ezen elmélkedni, hiszen leginkább mezőnyjáték folyt, igazán nagy helyzet nem alakult ki egyik kapu előtt sem. Bosszankodott is a két edző, olykor olyan hevesen, hogy úgy festett, a két szakember lelkesebb, mint a pályán lévők.

„Diallo!”

„Bubu!”

Ezeket hallhattuk Pintér Attilától, aki Ulysse Diallónak és Balogh Balázsnak üzent, hogy nem feltétlenül elégedett a teljesítményükkel. De mire ezt leírtuk, Balogh Balázs remek bal oldali beadásából Ulysse Diallo fejelt a hazai kapuba.

Ettől függetlenül nem szurkoltak halkabban a stadionon kívül rekedt újpestiek. S mintha a buzdítástól erőre kaptak volna a hazaiak: előbb Obinna Nwobodo fejelt óriási helyzetben a kapu fölé (a légiós nyugodtan le is vehette volna a labdát), majd Tischler Patrik lőtt nem sokkal a bal kapufa mellé 25 méterről egy szabadrúgás után.

Ezután az első félidőben sok érdemleges jelenetet nem jegyezhettünk fel.

Csata a labdáért – a PAFC végig egy lépéssel ellenfele előtt járt (Fotó: Mirkó István)

Pontosabban: arról megbizonyosodhattunk a 39. percben, hogy szegény embert az ág is húzza. Történt, hogy Ulysse Diallo és Litauszki Róbert ütközött a levegőben, majd mindketten rövid ideig a földön maradtak. A labda Filip Pajovicshoz pattant, a hazaiak kapusa pedig a szabadrúgáshoz készülő társához szeretett volna passzolni, de a még a gyepen heverő újpesti hátvéd fejét találta el a lasztival.

Ez a jelenet is alátámasztotta: semmi sem sikerült a fővárosiaknak.

A szünet után a csereként beálló Márkvárt Dávid tizenegyest harcolt ki – adva van a kérdés, vajon Branko Pauljevics minek rúgott oda –, amelyet Josip Knezevic értékesített is. S a horvát támadó újfent megvillant – Hegedüs Lajos kirúgása után (!) Branko Pauljevics bámészkodott, mellőle pedig szépen lőtt a kapuba a vendégek játékosa a kint álló Pajovics felett.

Az újpesti drukkerek szurkolásból átváltottak szitkozódásba, s kritizálták a teljesítményt, szidták Roderick Duchatelet tulajdonost.

Mindeközben Mohl Dávid még kapufát rúgott, Novothny Soma már a kapuba talált.

Végül maradt a 3–1, a Puskás Akadémia a Balmazújváros (2–1) és a Haladás (5–1) legyőzése után zsinórban a harmadik sikerét ünnepelhette, míg az újpesti fanatikusok Nebojsa Vignjevics vezetőedző távozását követelték.

A vendégek örülhettek, de a semleges nézők inkább szomorúságot éreztek.

Mert szurkolók nélkül semmi értelme a futballnak.

1. Videoton FC 7 5 2 16–6 +10 17
2. Budapest Honvéd 7 4 2 1 13–9 +4 14
3. Ferencvárosi TC 8 3 4 1 17–9 +8 13
4. Diósgyőri VTK 8 3 3 2 13–13 0 12
5. Debreceni VSC 8 3 2 3 12–8 +4 11
6. Puskás Akadémia FC 8 3 2 3 14–13 +1 11
7. Vasas FC 8 3 1 4 10–14 –4 10
8. Újpest FC 8 2 4 2 11–12 –1 10