A Mol Fehérvár idegenben is öt gólt szerzett az Újpest ellen

SOMOGYI ZSOLT (összefoglaló), HATÁR DÁVID (percről percre)SOMOGYI ZSOLT (összefoglaló), HATÁR DÁVID (percről percre)
2021.01.23. 19:22
A labdarúgó NB I 17. fordulójának szombati játéknapján a Mol Fehérvár FC idegenben 5–0-ra kiütötte az Újpestet.

LABDARÚGÓ NB I
17. FORDULÓ
Újpest–Mol Fehérvár FC 0–5(Bamgboye 7., 20., Zivzivadze 55., Petrjak 61., Nikolics 81.)
Újpest,Szusza Ferenc Stadion,zárt kapuk mögött. Vezette:Káprály

SZÖVEGES TUDÓSÍTÁS ÉS A GÓLOK VIDEÓN ITT!

Nem kezdődött jól a korábbi Vasas-edző, Michael Oenning újpesti szerepvállalása, hiszen alig telt el néhány perc, máris hátrányba kerültek a lila-fehérek. Hozzá kell tenni, Funsho Bamgboye találata lesgyanús körülmények között született, a lelátóról úgy tűnt, a támadó előrébb helyezkedett, mint az újpesti védők – a televíziós visszajátszások sem adtak egyértelmű választ a kérdésre.

A korai gól meghatározta a mérkőzés menetét. Az már az első pillanatban látszott, hogy a házigazda a klasszikus 4–2–3–1-es hadrendben kezdi a mérkőzést, az előretolt Junior Tallo mögött Szakály Péter amolyan kötetlen szerepkörben szervezte a játékot. Érdekesnek tűnt a Mol Fehérvár FC felállása: három belső és két szélső hátvéd mellett egyetlen szűrő, vagyis négy középpályás játszott, és Funsho Bamgboye mellett Budu Zivzivadze volt a másik csatár. Labdavesztésnél a fehérváriak azonnal 5–2–3-as hadrendben védekeztek, és megpróbálták minél hamarabb visszaszerezni a labdát, valamint az is látszott, hogy Hangya Szilveszter különös figyelmet fordít Simon Krisztiánra, neki kellett semlegesítenie az újpestiek egyik legveszélyesebb labdarúgóját. Az pedig már a kezdésnél feltűnt, választási lehetősége lesz menet közben Márton Gábornak. Többek között Viszar Muszliu, Ivan Petrjak, Kovács István, Loic Nego, Nikolics Nemanja ült a kispadon, no és immár ifjabb Dárdai Pál.

Ugyanakkor a fehérvári szakvezetőnek nem kellett arra figyelnie, kit kellene lehoznia az első félidőben, mert a Vidi viszonylag hamar megduplázta az előnyét. Budu Zivzivadze került helyzetbe, ám lövés helyett cselezett, a rosszabbik lábával, jobbal lőtt, nem túl erősen. Márton Gábor dühösen meg is fordult a kispad előtt, és az üres stadionban jól lehetett hallani a kifakadását: „Miért vette vissza a labdát?” Csakhogy Banai Dávidról kipattant a labda, amelyet Funsho Bamgboye a hálóba küldött, és a vezetőedző nem értette, minek örülnek kollégái, cserejátékosai a kispadon...

Így pedig talán még annál is hamarabb megnyugtató előnybe kerültek a látogatók, mint amire számítottak. Lehetett érezni, hogy teljesen megnyugodtak az addig sem ideges vendégek, akik egyre többet birtokolták a labdát, irányították a játékot.

A második félidő elején újabb fehérvári gól született, megfosztva a maradék reményétől az újpestieket (0–3). Nyilvánvaló volt, hogy hatalmas különbség van a két csapat játékereje között, ezt a vendégek is érezték, és emiatt egyre jobban élvezték a játékot, és amikor már négy gól volt a különbség, az abszolút megfelelt a játék képének. Michael Oenning a reménytelenné vált helyzetben hármas cserére szánta el magát – de szinte üvöltött a kérdés: miért csak ekkor?! Akár már korábban is lett volna alapos indok a változtatásra... Márton Gábor is variálhatott, és a legifjabb Dárdai Pált is pályára küldte, aki kitűnő labdaszerzéssel indította magyarországi karrierjét, s ha Nikolics Nemanja nem fut lesre, gólpasszal debütálhatott volna... Felfigyeltünk arra, milyen sebességgel vezette a labdát az ifjú fedezet: még így sokkal gyorsabban sprintelt, mint az őt üldöző védők, nem sokkal később pedig a másik cserejátékos, Nikolics került középpontba, amikor az ötödik fehérvári gólt szerezte.

A hét elején még az volt a téma, hogy tizenkét pontosra nőhet a különbség az éllovas FTC és a Mol Fehérvár között, ehhez képest két ferencvárosi és egy fehérvári meccs után már csak hét pont a hátrány – még tartogathat a folytatás izgalmakat, akár az aranyérmet illetően is. Ellenben nem kétséges, hogy a haloványan futballozó Újpestnek a bennmaradás lehet a legfontosabb célja, mert ez az együttes jelenleg nagyon messze van az NB I élcsapataitól.0–5

JANUÁR 24., VASÁRNAP
13.30: Budafoki MTE–MTK Budapest (Tv: M4 Sport+)
Budapest, Budafoki MTE SporttelepBogár Gergő
15.45: Paks–DVTK (Tv: M4 Sport+)Paks, Paksi FC StadionKarakó Ferenc
18.00: Budapest Honvéd–ZTE (Tv: M4 Spor+)Budapest, Új Hidegkuti Nándor StadionSolymosi Péter
12. Diósgyőri VTK 16 4 1 11 19–31 –12 13

Az 5. fordulóból – a Fehérvár és az FTC nemzetközi kupakötelezettsége miatt – elhalasztottKisvárda–Mol FehérvárésBudafoki MTE–Ferencvárosmeccset 2021. január 27-én játsszák le.