Büntető, kiállítás, öngól, kimaradt ziccerek: az Újpest legyőzte a Lokit

BACSKAI JÁNOSBACSKAI JÁNOS
2021.11.20. 19:20
Az Újpest nagy csatában, emlékezetes mérkőzésen 3–1-re legyőzte odahaza a Debrecent a labdarúgó NB I 13. fordulójában.
Villant a piros lap (Tumbász Hédi) – GALÉRIÁHOZ KATT A KÉPRE!

LABDARÚGÓ NB I
13. FORDULÓ

Újpest FC–Debreceni VSC 3–1 (Beridze 20., Koné 57., Deslandes 87. – öngól, ill. Dzsudzsák 27. – 11-esből)
Budapest, Szusza Ferenc Stadion, 1667 néző. Vezette: Erdős
Kiállítva: M. Nikolics (34., Debrecen)

ONLIVE KÖZVETÍTÉS, ÉRDEKESSÉGEK, STATISZTIKÁK ITT!

KIESÉSI HELYOSZTÓVÁ SILÁNYULT az Újpest és a Debreceni VSC bajnokija – ezt sem gondoltuk volna az idény előtt…

Márpedig a hazaiak úgy vágtak neki a Loki elleni összecsapásnak, hogy bármilyen eredmény születik szombat este, mindenképpen az utolsó helyen maradnak a tabellán. A botrányos szereplés ellenére nem a lila-fehéreknél, hanem a DVSC-nél váltottak edzőt a válogatott szünetben, az ideiglenesen kinevezett Jeremiás Gergő, Dombi Tibor edzőpárost a korábbi Vidi-tréner, Joan Carrillo követte – igaz, a duó a szakmai stábban maradt.

Fenekestül nem is forgatta fel a csapatot a spanyol tréner, igaz, igencsak meg volt kötve a keze a kezdő tizenegy összeállításakor: összesen nyolc futballistára (Bárány Donát, Charleston, Tomás Kosicky, Kundrák Norbert, Kusnyír Erik, Pávkovics Bence, Poór Patrik és Szécsi Márk) nem számíthatott különböző sérülések miatt.

Már az első perctől fogva érezni lehetett, a Loki nem egy pontért utazott a fővárosba, bátran, agilisan futballozott, a hazaiak leginkább csak a védekezésre összpontosítottak. Az idő előrehaladtával kijött a szorításból az Újpest, s bár ez egy ideig helyzetekben kevésbé mutatkozott meg, a 20. percben Giorgi Beridze parádés gólt szerzett: Nikola Mitrovics passza után mindenki lövésre számított, de a grúz cselt vetett be, majd miután Sylvain Deslandes nem szabadított fel, az újpesti köszönte a lehetőséget, és vezetéshez juttatta a lila-fehéreket.

Néhányan még le sem ültek örömükben, amikor a Loki egyenlített – hosszas VAR-vizsgálat után Erdős József tizenegyest ítélt, Dzsudzsák Balázs pedig nem kegyelmezett. A játékvezető sem, amikor piros lapot kellett felmutatnia Marko Nikolicsnak. A magyar-szerb védő nehéz helyzetbe hozta a DVSC-t, Joan Carrillo nem is tétovázott sokat, a támadó Sós Bence helyére Baráth Pétert küldte be a védelem közepére.

Dzsudzsák Balázs világgá kiabálta örömét, miután 11-esből egyenlített

A fordulás után öt perccel már karkörzéseket kellett végeznie Banai Dávidnak, mivel a Loki nemhogy az újpesti kaput nem veszélyeztette, kis túlzással a felezővonalat sem lépte át. Ennek hamar meglett az eredménye, Mory Koné megszerezte első gólját a magyar klubban.

Az újpestiek pedig megérdemelten aratták idénybeli második győzelmüket a bajnokságban, a hajrában még biztosabbá tették a sikerüket. Joan Carrillo vereséggel mutatkozott be a Loki kispadján, s első kudarcát szenvedte el a lila-fehérek ellen, a fehérvári együttes élén ugyanis hat győzelem és két döntetlent áll(t) a neve mellett. 3–1