Hiába vezetett két góllal a Balmazújváros, mégsem nyert

2017.12.02. 15:20
Nagy csata, egy-egy pont (Fotó: Török Attila)
A zárt kapuk mögött rendezett újpesti mérkőzésen a vendég balmazújvárosiak már két góllal is vezettek, de a lila-fehérek két 11-esből szerzett góllal egyenlíteni tudtak.

LABDARÚGÓ NB I
18. FORDULÓ

Újpest–Balmazújváros 2–2 (Novothny 67., 79. – mindkettőt 11-esből, ill. Haris 40., Rácz F. 47.)
Budapest, Szusza Ferenc Stadion, zárt kapuk mögött. V: Erdős
Kiállítva: Tamás L. (Balmazújváros, 79.)

ONLIVE KÖZVETÍTÉS, ÉRDEKESSÉGEK, STATISZTIKÁK ITT!

A mozifilmeket el sem kezdik vetíteni, ha az előadásra nem adtak el egy jegyet sem. Gyanítjuk, a rockkoncerteket sem tartják meg, ha a basszusgitáros kinéz a színpadról, és látja, hogy egyetlen felajzott tini sincs a környéken.

Fájdalom, ezzel szemben a futballmeccseket megtartják akkor is, ha zárt kapus. Újpesten az utóbbi időben akkor is bizarr élmény meccsre járni, ha beengedik a szurkolókat, akik időnként a saját tulajdonosukat szidják, ilyenkor, zárt kapus büntetéskor viszont olyan lehangoló a futballmérkőzés, hogy arra nincsenek szavak.

Ha mindehhez nulla fok társul, sejthetjük, hogy a „igazi XXI. századi futballshow" címszóhoz nem ezt a meccset dobja fel elsőként a Google... Őszintén reméljük, hogy ha az MLSZ és az UEFA valóban látja bármi értelmét a zárt kapus meccseknek, azt nem ezer évre titkosította, és egyszer velünk is megosztja.

A pályán didergő játékosok is megfelelően átérezték a helyzet nyomorúságát, és ennek jegyében pontosan negyvenegy percig helyzet nélkül szórakoztatták egymást. Semmi sem történt, hol az Újpest, hol a Balmazújváros vette át néhány percre a kezdeményezést, de helyzetet egyik csapat sem tudott kialakítani, és még kósza átlövésekkel sem próbálkoztak a felek. Így aztán minden jelenlévőt villámcsapásként ért, hogy négy perccel a szünet előtt gyönyörű gólt láthattunk: bal oldali szöglet után nem tudtak tisztázni a hazaiak, Tamás László Haris Attilához gurított, aki 14 méterről jobb külsővel a jobb felső sarokba bombázott (0–1).

Ennél már csak az keltett nagyobb meglepetést, hogy a második félidőt is góllal kezdte az újonc! Szöglettel felérő szabadrúgásnál Filip Pajovics kapus óriásit hibázott, talán nem számított kapura lövésre, pedig Rácz Ferenc félmagasan a rövid sarokba lőtt a jobb kapufa segítségével (0–2). Tíz perccel később pedig majdnem a harmadik gólját is megszerezte a hajdúsági együttes: az elé pattanó labdát Vajda Sándor ballal próbálta meg a bal alsó sarokba lőni hét méterről, Pajovics mellett elment a labda, de a remek ütemben becsúszó Kálnoki-Kis Dávid a gólvonalról mentett.

Tischler Patrik beküldésével próbálta erősíteni csapata támadójátékát Nebojsa Vignjevics újpesti vezetőedző, de néhány perccel később újra Vajda veszélyeztetett, aki 24 méterről durrantott fölé. Erre Obinna Nwobodo válaszolt húszméteres lövéssel, Szécsi Gergő könnyedén védett.

A 66. percben a Balmazújváros esélyt adott az Újpestnek, Sigér Dávid a büntetőterületen belül ütközött Novothny Somával, aki gólra váltotta a meglehetősen könnyen kapott tizenegyest (1–2). A szépítő gól után egyértelműen a lila-fehérek uralták a játékot, a vendégek sokkal inkább a védekezéssel és a kontralehetőségek kiszimatolásával voltak elfoglalva. Erre azonban ráfizettek, mert a 80. percben újabb – és ezúttal jogos – büntetőt kapott az Újpest: másodszor is Novothny állt a labda mögé, és ezt is belőtte.

Az iménti esetnél a szabálytalanságot elkövető Tamást kiállította a játékvezető, a hajrában tehát emberhátrányban futballozott a Balmazújváros – de megúszta újabb kapott gól nélkül, 2–2 lett a vége.

1. Videoton FC 18 11 5 2 41–21 +20 38
2. Ferencvárosi TC 18 11 5 2 36–17 +19 38
3. Debreceni VSC 18 9 4 5 32–20 +12 31
4. Újpest FC 18 6 8 4 25–23 +2 26
5. Budapest Honvéd 18 7 4 7 30–30 0 25
6. Paksi FC 18 6 6 6 27–29 –2 24
7. Diósgyőri VTK 18 6 4 8 29–28 +1 22
8. Vasas FC 18 6 3 9 24–35 –11 21