NB I: Több van ebben a keretben – Horváth Dávid az MTK kiesése után

KOLOZSVÁRI BARNABÁSKOLOZSVÁRI BARNABÁS
2022.05.16. 08:42
Horváth Dávid szerint több van az MTK-ban (Fotó: Árvai Károly)
Hiába győzte le biztosan az MTK a Debrecent a labdarúgó NB I 33. fordulójában, a Honvéd felcsúti győzelmével eldőlt, hogy a kék-fehérek nem maradnak bent az első osztályban. A találkozó után így értékeltek a vezetőedzők.

Horváth Dávid, az MTK megbízott vezetőedzője így számolt be a mérkőzésről, és az irányítása alatt eltelt négy hétről.

Nehéz értékelni a mai találkozót. Megpróbáltuk függetleníteni magunkat a Honvéd meccsétől és a téttől. Sajnos a másodosztályba kényszerül a csapat. A teher nem mutatkozott meg a játékosokon, mindenki tartotta magát a tervhez. Az első félidei gólunk hatására úgy tudtunk kimenni a második játékrészre, hogy nem kell nagyobb kockázatot vállalnunk. A szünet után felszabadult játékot láthattunk. Már-már mindenki lemondott rólunk, és hirtelen ott találtuk magunkat, hogy az utolsó fordulóban élt egy kis remény. Úgy érzem, több van ebben a keretben.”

HORVÁTH DÁVID SAJTÓTÁJÉKOZTATÓJA

A DVSC vezetőedzője Joan Carillo így értékelt a találkozót követően:

Először is gratulálok az MTK-nak a győzelemhez. A mérkőzést úgy gondolom, jól kezdtük, az első fél órában úgy játszottunk, ahogy azt vártam. Ugyanakkor az első harminc perc után rengeteg labdát vesztettünk, az MTK ezt ki is használta, és szép támadásokat tudott vezetni. Egyre veszélyesebbek voltak a beadásaik, pontrúgásaik. Az első félidei gól nagyon rosszul jött. Ezt követően megpróbáltunk többet támadni a szélen. A mai mérkőzés nem festett jó képet a csapatunkról, de meg vagyok elégedve a hetedik hellyel. Nyáron azon fogok dolgozni, hogy jövőre minimum ezt az eredményt elérjük, vagy akár jobban szerepeljünk.”

JOAN CARRILLO SAJTÓTÁJÉKOZTATÓJA

LABDARÚGÓ NB I
33. FORDULÓ
MTK Budapest–Debreceni VSC3–0 (Rajkovics 45+2., Futács 64. – 11-esből, Ramadani 90+2.)