Felcsúton sem kapott ki a Vasas, de a győzelme megint elmaradt

2023.02.03. 19:44
A labdarúgó NB I 18. fordulójának nyitó mérkőzésén a Puskás Akadémia 1–1-et játszott a vendég Vasassal. A cseréktől feljavult piros-kékek a második félidőben sokáig közelebb voltak a győzelemhez, ám a hajrában a Puskás Akadémia lőtt kapufát.
Uram Jánosnak több beadást is kellett hárítania
A KÉPRE KATTINTVA GALÉRIA NYÍLIK (Fotó: Koncz Márton)
Uram Jánosnak több beadást is kellett hárítania A KÉPRE KATTINTVA GALÉRIA NYÍLIK (Fotó: Koncz Márton)

Slagveer (13.), ill. Berecz (56.)

ONLIVE KÖZVETÍTÉS, ÉRDEKESSÉGEK, STATISZTIKÁK ITT!

Azt nem lehet mondani, hogy kedvező időjárás fogadta a csapatokat Felcsúton, percekkel a kezdőrúgás előtt leszakadt az ég és feltámadt a szél. A cudar időjárás a nézőszámra is hatással volt, igaz, a Vasas-szurkolók próbáltak meccshangulatot teremteni a Pancho Arénában, ám még negyedóra sem telt el, és elcsendesedtek. Nem mindennapi jelenetek után szerzett vezetést a Puskás Akadémia, a gólszerző Luciano Slagveer előtt három (!) Vasas-játékos is beleért a labdába, ám Hidi M Sándor, Hegedűs János és Otigba Kenneth sem tudott felszabadítani. A komikus jelenetet Marco Rossi közelről látta, a magyar válogatott szövetségi kapitánya ugyanis a helyszínen tekintette meg a mérkőzést. Nem messze tőle a Ferencváros elleni vasárnapi derbire készülő Újpest vezetőedzője, Milos Kruscsics foglalt helyet. Nem véletlen, hogy a lila-fehérek szakvezetője is ott volt péntek este a Pancho Arénában, az Újpest jövő héten mindkét csapattal találkozik: csütörtökön a Magyar Kupában a felcsútiakkal, vasárnap a bajnokságban a Vasassal.

Felcsúti öröm Slagveer vezető gólja után (Fotó: Koncz Márton)

Lehetett fürkészni a lelátót, a pályán nem sok izgalmas esemény történt, ám a semmiből Otigba Kenneth kiegyenlíthetett volna, csakhogy öt méterről nem találta el a kaput. A másik oldalon Marius Corbu lőtt ígéretes helyzetből, de a kapu fölé szállt a labda. Bő félóra elteltével ébresztőt fújtak a vendégdrukkerek, s a félidő végére többet is birtokolta a labdát a Vasas, viszont helyzetet nem tudott kidolgozni, sőt időnként még egy-egy ötméteres passz pontossága is gondot okozott – Kondás Elemér vezetőedző joggal bosszankodott az oldalvonal mellett.

A szünetben kettőt cserélt a vendégek szakvezetője, elhagyta a pályát Cipf Dominik és Radó András, a helyükre Zimonyi Dávid és Ihrig-Farkas Sebestyén szállt be, ami azt jelentette, hogy négy védőre állt át a fővárosi együttes. És gyorsan kiegyenlíthetett volna, csakhogy ziccerénél szépen védett Tóth Balázs. Nem sokkal később már a felcsúti kapus is tehetetlen volt: Ihrig-Farkas Sebestyén szépen ment el a jobb oldalon, beadása után gyönyörűen lőtt kapásból a bal alsó sarokba Berecz Zsombor. A gól hatására a Vasas elkezdett futballozni, ekkor benne volt a levegőben, hogy meg is fordítja a meccs állását. Hornyák Zsolt vezetőedző nem is nézte tétlenül, csak a győzelem járt a szakvezető fejében, be is küldött két csatárt Lamin Colley és Jonathan Levi személyében – utóbbitól sokat várnak Felcsúton. Az egyszeres svéd válogatott szélső nincs még százszázalékos állapotban, ezúttal immár bő fél órát kapott Hornyák Zsolttól.

Nagy Zsolt (jobbra) ezúttal nem volt elégedett a saját teljesítményével (Fotó: Koncz Márton)

A hátralévő időben inkább a Vasas akarata érvényesült, sokkal többet birtokolta a labdát, jóllehet nagy helyzetet nem tudott kidolgozni. A hazaiakhoz beállt a 17 éves Dusinszki Szabolcs, aki első élvonalbeli mérkőzését játszotta. Artem Favorov szabadrúgásból még eltalálta a kapufát, ám az eredmény már nem változott. A döntetlen egyik együttesnek sem jó, a Puskás Akadémia az idei két bajnokiján így csak egy pontot szerzett (előzőleg kikapott Mezőkövesden), a Vasas pedig biztosan a kiesőzónában zárja a 18. fordulót, jelenleg az utolsó előtti helyen áll.

Igaz, reményt adhat a folytatásra, hogy az előző körben a bajnok Ferencváros otthonában szerzett pontot (0–0), ezúttal pedig Felcsúton.

KOMÁROMI: GÖDÖRBEN VAN A PUSKÁS AKADÉMIA? NEM MONDANÁM