Otthon tartotta a három pontot a Puskás Akadémia az Újpesttel szemben

ZOMBORI ANDRÁS (összefoglaló), ORBÁN ISTVÁN (percről percre)ZOMBORI ANDRÁS (összefoglaló), ORBÁN ISTVÁN (percről percre)
2021.03.06. 19:20
Egy-egy büntetőből szerzett góllal ért véget az első félidő az NB I 25. fordulójában a Puskás Akadémia és az Újpest találkozóján, majd a folytatásban Géresi Krisztián megszerezte csapatának a győztes találatot: 2–1-re nyertek a felcsútiak.
A FOTÓRA KATTINTVA KÉPGALÉRIA NYÍLIK!
Bár sokáig döntetlenre állt a meccs, végül nyert a Puskás Akadémia a Pancho Arénában (Fotó: Török Attila) A FOTÓRA KATTINTVA KÉPGALÉRIA NYÍLIK!

LABDARÚGÓ NB I
25. FORDULÓ

Puskás Akadémia–Újpest FC 2–1(Knezevic 34. – 11-esből, Géresi 72., ill. Beridze 45+1. – 11-esből)

ÉLŐ SZÖVEGES TUDÓSÍTÁS ITT!

Még a tavaszi rajt előtt történt, hogy felkészülési meccsen az Újpest 5–0-s vereséget szenvedett Felcsúton, majd az első három bajnokiján tizenkét gólt kapva maradt pont nélkül. A klub szurkolói joggal kongatták a vészharangot, hiszen az együttes a 19. forduló után kieső helyen állt, ám azóta öt bajnokijából négyet megnyert, így már hat ponttal ellépett az időközben a kiesési vonal alá csúszó ZTE FC-től. Az előrelépés azért is megsüvegelendő, mert Michael Oenning vezetőedző hetek óta nélkülözni kénytelen Junior Tallót és Simon Krisztiánt (utóbbi szombaton már leülhetett a kispadra), és bár olykor a szerencse is segítette a csapatot, mint legutóbb a Budafok ellen, amikor a 90. percben Nikola Mitrovics lövése után a labda Csongvai Áron hátán megpattanva kötött ki a hálóban, tagadhatatlanul megdolgoztak érte.

Az Újpest tehát kissé kiegyenesedve érkezett a Pancho Arénába, míg a Puskás Akadémia erejét mutatja, hogy az ezüstérem potenciális várományosa.

Géresi Krisztián már az 5. percben nyolc méterről laposan a jobb sarok mellé lőtte a labdát – nagy lehetőség volt! –, azonban meg kell jegyezni, néhány pillanattal előbb az Újpest létszámhátrányba kerülhetett volna, ám a játékvezető csak sárga lappal büntette a Kiss Tamást kíméletlenül megtaposó Branko Pauljevicset. Noha a vendégek kezdőjében Nikola Mitrovics, Giorgi Beridze és Antonio Perosevic személyében csak három olyan futballista szerepelt, aki inkább támadó, mint védekező típusú, egy villámgyors kontra hamar megmutatta, a lila-fehérek egyáltalán nem csak védekezni érkeztek Felcsútra. Labdaszerzés után a grúz szélső, Giorgi Beridze remek meglátással teremtett helyzetet Antonio Perosevicnek, a hetek óta jó formát mutató Tóth Balázs azonban bravúrral hárított. A játékrész közepén a hazaiak megtapasztalhatták, a maguk helyzetét nehezítik meg, ha pontatlanul futballoznak. Yoel van Nieff indítását Nikola Mitrovics fülelte le, jól ugratta ki Giorgi Beridzét, ám Tóth Balázs másodszor is bravúrral óvta meg kapuját a góltól. Jó ideig a Puskás Akadémia támadásai már az építkezésnél elhaltak a sok pontatlanság miatt, mégis vezetéshez jutott – érdekes körülmények között. Nekünk úgy tetszett, Farkas Ádám játékvezető túlzottan könnyű szívvel fújt büntetőt Banai Dávid és Josip Knezevic „találkozása” után, a horvát középpályás pedig nem hibázott. Úgy nézett ki, a Puskás Akadémia előnnyel vonulhat szünetre, ám az addig remeklő Tóth Balázs rossz ütemben mozdult ki a kapujából, s büntetőt érően szabálytalankodott, Giorgi Beridze pedig magabiztos volt.

A folytatásban Luciano Slagveer beadása, majd Nikola Mitrovics átlövése jelentett gólveszélyt, láthatóan egyik csapat sem volt elégedett az egy ponttal. A 72. percben a holland szélső remekül futott el a jobb oldalon Szolnoki Roland indításával, erőből középre lőtte a labdát, Géresi Krisztián pedig a bal sarokba bombázott.

Az Újpestnek innentől kezdve plusz kockázatot kellett vállalnia, ám a hajrában nem volt annyi erő a vendégekben, hogy másodszor is egyenlítsenek. A felcsúti együttes a bajnokságban harmadszor is legyőzte riválisát, visszavágott a Magyar Kupa-vereségért, és nem mellékesen megerősítette a második helyét a bajnokságban. Az Újpest nem futballozott rosszul, ám az első játékrészben kihagyott ziccerek sokba kerültek.