A Ferencváros nyerte a hatgólos felcsúti rangadót

2022.10.22. 18:20
A labdarúgó NB I 12. fordulójában a Puskás Akadémia 4–2-re kikapott odahaza a Ferencvárostól.

LABDARÚGÓ NB I
12. FORDULÓ

Puskás Akadémia–Ferencváros 2–4 (Puljic 3. – 11-esből, Nagy Zs. 33., ill. Marquinhos 8., R. Mmaee 29., A. Traoré 44., 52.)
Felcsút, Pancho Aréna, 3121 néző. Vezette: Erdős

ONLIVE KÖZVETÍTÉS, ÉRDEKESSÉGEK, STATISZTIKÁK ITT!

Három perc sem telt el a forduló rangadójából, a Puskás Akadémia megszerezte a vezetést: Samy Mmaee csúszott be felelőtlenül a tizenhatoson belül, elkaszálta Marius Corbut, a Mol Fehérvár elleni kupameccsen győztes gólt szerző Jakov Puljic pedig értékesítette a megítélt tizenegyest.

A hazaiak alighanem aláírták volna, ha ezzel a találattal besöprik a három pontot, ám nem így történt, a 7. percben ugyanis Marquinhos vette be remek mozdulattal Tóth Balázs kapuját. A brazil támadó mellel vette át a szöglet után menteni igyekvő Batik Bence középre fejelt labdáját, majd mielőtt lepattant volna, huszonkét méterről, elemi erővel a kapu bal oldalába lőtt jobb lábbal.

A Fradi lényegesen magasabb fordulatszámon pörgött, mint a Kecskemét, a Mezőkövesd vagy akár az Iváncsa ellen, egyre-másra dolgozta ki ígéretes lehetőségeit, különösen a bal szélen volt veszélyes. A 29. percben góllá érett a fölénye, Aissa Laidouni remek ütemben ugratta ki Ryan Mmaeét, aki 17 méterről szép mozdulattal bal lábbal a kapuba lőtt.

A Puskás Akadémián némi zavart lehetett érezni, ám egy 35 méterről elvégzett szabadrúgás után Nagy Zsolt a bal oldali kapufa érintésével a kapuba fejelt – ez volt a tizenötödik éve a klub kötelékében szereplő játékos 10. élvonalbeli gólja. Az egyenlítő találat részben Adama Traoré lelkén száradt, mellőle stukkolta ugyanis a labdát a kapuba a magyar válogatott bal oldali védője. A mali támadó azonban jóvá tette hibáját, az első játékrész hajrájában értékesítette ziccerét – nem csoda, hogy megünnepelte a pillanatot, hiszen nyolc gól nélküli tétmérkőzés után talált be a Ferencvárosban.

A második félidő negyedórás késéssel vette kezdetét, mert a Pancho Aréna fényei néhány percre kihunytak, s kellett némi idő, mire a reflektorok ismét kellő teljesítménnyel üzemeltek. Az FTC-játékosokat ez nem zökkentette ki, ott folytatták, ahol a szünet előtt abbahagyták: Ryan Mmaee mesteri labdával szolgálta ki Adama Traorét, aki négy méterről a kapuba lőtt, ezzel együttese kétgólos előnyre tett szert.

A PAFC a második félidőre háromvédős rendszerre állt át, ami jó húzásnak bizonyult, a felcsútiak ugyanis többet veszélyeztettek, mint az első negyvenöt percben. Előbb a szünetben becserélt Gruber Zsombornak, majd Alexandru Balutának volt egy-egy remek lövése, majd Jakov Puljicnak egy közeli, életerős fejese, ám Dibusz Dénes mindannyiszor bravúrral védett. A túloldalon Tóth Balázs is brillírozott, Adama Traorét nagyszerű mentéssel választotta el a mesterhármastól, majd Amer Gojak lövése után hárított.

Az eseménydús, magyar mércével mérve rendkívül színvonalas találkozón a sok helyzet ellenére több gól nem született, így a Ferencváros 2015. április 3-a után aratott első felcsúti győzelmével a fordulót a tabella élén zárja. 2–4

NAGY ZSOLT: LEHETET VOLNA EZ 8–5 IS

Fotó: Árvai Károly
1. Ferencvárosi TC 10 8 2 25–7 +18 24
2. Kecskeméti TE 12 6 5 1 19–11 +8 23
3. Puskás Akadémia 12 5 5 2 16–12 +4 20
4. Kisvárda 11 5 3 3 21–19 +2 18
5. Zalaegerszegi TE 11 4 3 4 19–15 +4 15
6. Paksi FC 11 4 3 4 17–21 –4 15