Pintér csapata ismét pontot szerzett a Fradi ellen

2017.10.14. 19:20
Böde Dániel (jobbra) ma is nagyot harcolt (Fotó: Török Attila)
A Puskás Akadémia a bajnokság első fordulójában és most, a 12. körben is 1–1-es döntetlenre végzett a Ferencvárossal.

LABDARÚGÓ NB I
12. FORDULÓ

Puskás Akadémia–Ferencváros 1–1 (Knezevic 84. – 11-esből, ill. Paintsil 39.)
Felcsút, Pancho Aréna, 3127 néző. Vezette: Bognár T.

ONLIVE KÖZVETÍTÉS, ÉRDEKESSÉGEK ITT!

Amikor augusztus 27-én a Videoton 3–1-re legyőzte a Ferencvárost, kevesen hittek abban, hogy öt fordulóval később a zöld-fehérek úgy lépnek majd pályára Felcsúton a Puskás Akadémia ellen, hogy a mérkőzés tétje a tabella első helye lesz számukra.

A Fradi akkor hétpontos hátrányban volt a legnagyobb riválisának tartott székesfehérvári együttessel szemben, játéka meglehetősen kilátástalannak tűnt (hogy mást ne mondjunk, addig csak két meccsét tudta megnyerni), és semmi sem utalt arra, hogy esetleg győzelmi sorozatot épít, riválisa pedig elkezdi hullajtani a pontokat. Csakhogy... A Ferencváros azóta négy győzelmet aratott, és mert a Vidi szombaton csak 1–1-es döntetlenre volt képes Balmazújvárosban, úgy léphetett pályára a Pancho Arénában, hogy győzelme esetén listavezetővé lép elő

Ha abból indulunk ki, hogy a Puskás Akadémia korábban már három hazai fellépésén, a Videoton (1–3), a Honvéd (0–2) és a Paks (1–2) ellen is pont nélkül maradt, a vendégek joggal bizakodtak, viszont annak nem örültek, hogy a válogatott Feröer elleni vb-selejtezőjét sérülés miatt kihagyó Varga Roland végül még a keretbe sem került be.

Nem vállalunk nagy kockázatot, amikor azt mondjuk, a huszonhét esztendős szélső nélkül a Fradi nem tartana ott, ahol (utóbbi négy bajnokiján hétszer volt eredményes), persze az is igaz, a győzelmeket aligha lehet egyetlen labdarúgónak tulajdonítani. Pintér Attila helyzetét nem könnyítette meg, hogy az ötgólos Ulysse Diallót sérülés miatt nélkülöznie kellett (helyén Antonio Perosevic kezdett, aki a bajnokságban korábban csak negyvenöt percet játszott), mindenesetre a szakember a rá jellemző módon ismét húzott néhány váratlant.

Az utóbbi időben többnyire bal oldali védőt játszó Balogh Balázs a középpálya tengelyében jutott szerephez, Poór Patrik két hónap kihagyás után került vissza a védelembe, hogy aztán a 4–4–2-es hadrendben játszó házigazda jó húszpercnyi futballt követően Pintér jelzése után 3–4–3-ra álljon át. Joseph Paintsil lövése, Böde Dániel fejese egyaránt kiérdemelte a vendégszurkolók tapsát, ugyanakkor véletlenül sem állítanánk, hogy a Fradi saját kapuja elé szegezte volna riválisát. Aztán a félidő hajárjában egy jobb oldali akciónál a Puskás Akadémia játékosai nem vették fel idejében a mélységből, lendületből érkező Lovrencsics Gergőt, a beadásnál Osváth Attila is hibázott, Joseph Paintsil pedig az ötödik NB I-es meccsén már a negyedik gólját szerezte meg (0–1).

Nem jelentett meglepetést, hogy a két szakvezető közül Pintér Attila szánta el magát a szünetben változtatásra, ráadásul Liridon Latifi és Stipe Bacelic-Grgic becserélésével jelentősen feljavult a házigazda.

A felcsútiak edzője joggal dühöngött a kispadnál, amikor a 48. percben létszámfölényes támadásnál Perosevic nem Joseph Knezevicnek passzolt, hanem Latifinek, a ziccerlabda ugyanis az előbbi megjátszása lett volna. A vendégek válasza Böde Dániel lövése által érkezett, majd Szakály Péter két próbálkozásában is benne volt az egyenlítés lehetősége. Thomas Doll Amadou Moutari becserélésével próbálta lendületesebbé tenni csapatát, majd a 79. percben eldőlhetett volna a három pont sorsa.

Böde remek megindulás végén önzetlenül passzolt Julian Kochhoz, aki kihagyta a ziccert, és jött is a büntetés. Tegyük hozzá, egy meglehetősen jóindulatúan megítélt büntető nyomán. Otigba Kenneth megmozdulását mi nem éreztük szabálytalannak, Bognár Tamás játékvezető viszont igen, a Puskás Akadémia házi gólkirálya, Josip Knezevic pedig egyenlített (a reklamáló Thomas Dollt a játékvezető elküldte a kispadtól). 1–1

Maradt a döntetlen, vagyis a Ferencváros nem tudta átvenni a vezetést a Videotontól a táblázaton.

1. Videoton FC 12 7 4 1 25–14 +11 25
2. Ferencvárosi TC 12 6 5 1 26–13 +13 23
3. Debreceni VSC 12 6 3 3 19–9 +10 21
4. Budapest Honvéd 12 5 4 3 20–20 0 19
5. Paksi FC 12 4 5 3 19–19 0 17
6. Vasas FC 11 5 1 5 17–21 –4 16
7. Diósgyőri VTK 12 4 3 5 22–22 0 15
8. Puskás Akadémia FC 12 4 3 5 17–19 –2 15