Fordított a Puskás a Honvéd ellen – dobogós lett a Felcsút

ZOMBORI ANDRÁS (összefoglaló), O. ISTVÁN (percről percre)ZOMBORI ANDRÁS (összefoglaló), O. ISTVÁN (percről percre)
2020.06.27. 21:53
Hamar megszerezte a vezetést a Pancho Arénában a Honvéd az NB I 33. fordulójában, de Nagy Zsolt egyenlített még az első félidőben, majd a folytatásban Slagveer góljával fordítottak a házigazdák.
Nagy volt az öröm a Pancho Arénában (Fotó: Dömötör Csaba)
A FOTÓRA KATTINTVA KÉPGALÉRIA NYÍLIK
Nagy volt az öröm a Pancho Arénában (Fotó: Dömötör Csaba) A FOTÓRA KATTINTVA KÉPGALÉRIA NYÍLIK

LABDARÚGÓ NB I
33. FORDULÓ

Puskás Akadémia–Budapest Honvéd 2–1
Felcsút,Pancho Aréna.1918néző.Vezette:Iványi Zoltán
Gólszerző: Nagy Zsolt (35.), Slagveer (83.), ill. George (22.)

ÉLŐ SZÖVEGES TUDÓSÍTÁS ITT!

Azt már egy ideje tudni lehetett, története legjobb helyezését éri el a Puskás Akadémia, a kérdés csak az volt, harmadikként vagy negyedikként fejezi-e be az idényt. Alighanem sokan emlékeznek, az együttes a dobogóért vívott harcban még hatpontos hátrányban volt a Mezőkövesd Zsóryval szemben, amikor a koronavírus-járvány miatt leállt a bajnokság, az utolsó fordulónak azonban már egypontos előnnyel vágott neki, azaz saját maga dönthetett a sorsáról.

Az utolsó bajnokin igazi presztízsmeccs vár Josip Knezevicékre, ráadásul ellenfelüket, a Budapest Honvédot tizenöt élvonalbeli találkozójukból csak kétszer tudták megverni – legutóbb 2018. szeptember 29-én, éppen a horvát futballista góljával, s bármennyire meglepő, noha két év sem telt el a mérkőzés óta, a Puskás Akadémia akkori kezdő tizenegyéből egyedül ő maradt meg hírmondónak, Spandler Csaba pedig a kispadra került, vagyis rövid idő alatt alaposan átalakult a felcsútiak játékoskerete.

Noha az előző mérkőzésen, Kisvárdán (1–1) Nagy Zsolt remekül játszott hátvédet, Hornyák Zsolt vezetőedző ezúttal a csapatkapitány Szolnoki Rolandot állította a védelem jobb oldalára, ugyanakkor a kétszeres válogatott Nagy Zsolt a kezdőben maradt, ezúttal balszélsőként kellett rohamoznia. Mivel a Honvéd megbízott vezetőedzője, Pisont István a támadósorban George-nak is lehetőséget adott, Gazdag Dániel egy sorral visszalépett, és mélységi megindulásokkal próbált veszélyt teremteni. Mondjuk, az első negyedórában inkább csak a két tizenhatos között zajlott a játék, majd Knezevic pazar bal oldali beadásáról nem sokkal maradt le Vanecek. Pillanatokkal később majdnem vezetést szerzett a Puskás Akadémia, a cseh támadó fejesét követően azonban a jobb oldali kapufán csattant a labda, majd a Meissnerről a kapu felé pattanó labdát bravúrral védte Tujvel.

Hamar jött a „büntetés”: Gazdag Dániel remek passzal teremtett helyzetet Mayron George-nak, a Costa Rica-i támadó pedig nem hibázott. Szembetűnő volt, hogy a hazai csapat nem tud profitálni Gyurcsó Ádám és Nagy Zsolt gyorsaságából, ám ez betudható volt annak is, hogy a Honvéd remekül zárta le a széleket. Aztán mégis egy beadásból lett meg az egyenlítés, Nagy Zsolt gólja azért is ért sokat, mert a kispestiek hátsó alakzatát nem könnyű fejjel megverni.

A második játékrész is Knezevic nagyszerű beadásával indult, a bevetődő Vanacek centiméterekkel maradt le a labdáról. A játékrész közepén mélységi indítás után Nagy Zsolt került ziccerbe, Tujvel azonban bravúrral védte a lövését. Fogytak a percek, a hazai együttes haladt a bronzérem megszerzése felé, ugyanakkor az volt az ember érzése, hogy bár mindkét csapat meg akarja nyerni a párharcot, a labdarúgók a döntetlen miatt sem szomorkodnak.

Aztán csereként pályára lépett Luciano Slagveer, és pazar gólt ragasztott a kapu jobb felső sarkába, majd nem sokkal később jöhetett a hazai fieszta. A Puskás Akadémia labdarúgói – akik között a Honvéd elleni mérkőzésen öt akadémista a kezdőcsapat tagja lehetett, egy pedig csereként lépett pályára – egy kupacban ugráltak, s volt mit ünnepelniük, hiszen nagyszerű idényt zártak. Hornyák Zsolt vezetőedző remek munkát végzett, a csapat bravúros szereplésének jutalma a bajnoki bronzérem és az Európa-liga-indulás lett.

A LEGFONTOSABB TÉNYEK

– Bajnok, így a Bajnokok Ligája selejtezőjében indulhat a Ferencváros.
– A második helyen végzett, ezzel az Európa-liga selejtezőjében indulhat a Mol Fehérvár.