Négy gólt lőtt a Paks, megdöntötte a Ferencváros gólrekordját

BACSKAI JÁNOSBACSKAI JÁNOS
2021.04.30. 19:50
A labdarúgó NB I 32. fordulójában a Paks 4–2-re legyőzte odahaza az ezüstéremért hajtó Puskás Akadémiát, és az idényben szerzett 75 góljával gólrekordot állított fel a 12 csapatos érára vonatkozólag.
Nagy győzelmet aratott a Paks (Fotó: Makovics Kornél)
A FOTÓRA KATTINTVA KÉPGALÉRIA NYÍLIK!
Nagy győzelmet aratott a Paks (Fotó: Makovics Kornél) A FOTÓRA KATTINTVA KÉPGALÉRIA NYÍLIK!

LABDARÚGÓ NB I
32. FORDULÓ
Paksi FC–Puskás Akadémia FC 4–2 (Böde 62., Joao Nunes 73. – öngól, Bognár I. 76., 84., ill. Komáromi 21., Szabó J. 88. – öngól)
Paks,Paksi FC Stadion, zárt kapuk mögött. Vezette:Zierkelbach

ONLIVE KÖZVETÍTÉS, ÉRDEKESSÉGEK, STATISZTIKÁK ITT!

Miután a Mol Fehérvár FC csütörtökön 3–1-re győzött az MTK Budapest vendégeként, tulajdonképpen eldőlt, a Paksi FC nem zárhatja majd dobogón az idényt.

A matematika ugyan a paksiak mellett volt, hiszen Hahn Jánosék is tudták, hogy ha mindkét bajnokijukat megnyerik, a fehérváriak pedig az utolsó fordulóban kikapnak Diósgyőrben, még befoghatják riválisukat, ám nehezen hihette bárki is, hogy közben még tizenkét góllal jobban jönnek ki ebből az időszakból. Persze az a csapat, amelyik öt nappal korábban 9–2-re veri meg a Budafokot, sok mindenre képes, más kérdés, hogy a Puskás Akadémiát (és a Kisvárdát) nem szokták kipofozni az ellenfelek.

A Bognár György által irányított hazai együttes úgy ment neki a Puskás Akadémia elleni találkozónak, hogy ha legalább egy pontot szerez, az utolsó játéknaptól függetlenül negyedikként végez, ráadásul olyan helyzet állt elő, hogy egy esetleges döntetlennel a Puskás is biztossá tehette volna az ezüstérmét.

Némi meglepetésre húsz percen keresztül egyik kapu sem forgott veszélyben, majd jött egy bődületes védelmi hiba, és máris a Puskás Akadémiánál volt az előny. Komáromi György olyan játékhelyzet végén lőtt a hálóba, amikor a labda vagy hatvan métert szállt – a hazai védők között nagyon nem volt meg az összhang. A 32. percben megduplázhatta volna előnyét a vendégtizenegy, Deutsch László beadása után azonban Luciano Slagveer ziccerben rosszul találta el a labdát. Sokba került ez annak ellenére, hogy a góllövőlista vezetője, Hahn János még az első játékrészben büntetőt rontott.

Böde egyenlített a Paksnak (Fotó: Makovics Kornél)

A második félidő Kiss Tamás veszélyes fejesével indult, majd érkezett Böde Dániel, mégpedig támadónak. A rutinos labdarúgó meghálálta edzője bizalmát, hiszen egyenlített (Tóth Balázs méretes hibája után).

És ami nem volt benne az első 45 percben, az megtörtént: a Paks fordított, és végül ismét sok gólt szerezve nyerte meg a meccset, Bognár István két gólja miatt még Szabó János öngólja is belefért, úgy meg különösen, hogy előtte a felcsúti Joao Nunes is balszerencsésen ért bele egy beadásba.

Bognár György együttese negyedikként zár majd, van esélye kilépni a nemzetközi porondra (ehhez a Mol Fehérvár FC kupagyőzelme kell), a Puskás Akadémiának ugyanakkor az utolsó fordulóban még egy pontra szüksége van az ezüstérem megszerzéséhez. 4–2

BÖDE DÁNIEL: ÖRÜLÖK, HOGY A FRADI ÉS A PAKS GÓLREKORDJÁHOZ IS KÖZÖM VAN