Hahn vezérletével a Paks hat gólt szerzett a Puskás Akadémia ellen

2020.11.07. 14:34
Az első 20 perc után már három (Hahn-)góllal vezetett a Paks a Puskás Akadémia ellen az NB I 10. fordulójában, és ugyan kétszer is szépítettek a vendégek, nem lehetett megállítani a tolnaiakat, akik hat találattal fejezték be a meccset.
Hahn János remek formában van (Fotó: Meder István)
A FOTÓRA KATTINTVA A FORDULÓ KÉPGALÉRIÁJA NYÍLIK!
Hahn János remek formában van (Fotó: Meder István) A FOTÓRA KATTINTVA A FORDULÓ KÉPGALÉRIÁJA NYÍLIK!

LABDARÚGÓ NB I
10. FORDULÓ

Paks–Puskás Akadémia 6–2 (3–1)
Paks,Városi Stadion, 1089néző.Vezette:Antal
Gólszerzők:Hahn (12., 15., 19., 49.), Bognár (52.), Ádám (81.), ill. Baluta (27.), Mance (85.)

ÉLŐ SZÖVEGES TUDÓSÍTÁS ITT!

Az előző idényben mindhárom bajnokiját elveszítette a Paksi FC a Puskás Akadémia ellen (4–2-re, 2–0-ra, majd 3–1-re), ennek is volt betudható, hogy csak az utolsó fordulóban harcolta ki a bennmaradást. A három elveszített bajnoki közül különösen a február 8-án, hazai pályán játszott hagyott mély nyomot a paksiakban. Talán sokan emlékeznek: azon a meccsen a PAFC viszonylag hamar, már a 12. percben vezetést szerzett, majd a játékvezető az első játékrész hajrájában Könyves Norbertet és Böde Dánielt is kiállította. A Paksnak még emberhátrányban is volt esélye az egyenlítésre, David Vanecek 90. percben született gólja azonban végleg eldöntötte a párharcot.

Azóta azonban rengeteg minden történt. A mostani bajnoki idényben a két csapat ellentétes utat járt be, hiszen a Paks rosszul, a Puskás Akadémia meg jól rajtolt – aztán változott a helyzet. A hazai együttes Bognár Györggyel a kispadon öt bajnokin tizenhárom pontot gyűjtött, ellenfele viszont négymérkőzéses vereségsorozatba futott bele, hogy aztán szerdán, a Bp. Honvéd 1–0-s legyőzésével megszakítsa azt. Alighanem kevesen tudják, a Paks szombati meccskeretében nyolcan mondhatták el magukról, hogy korábban megfordultak a felcsúti klubban, igaz, az NB I-ben közülük csak hatan (Hegedüs Lajos, Balogh Balázs, Bertus Lajos, valamint a kispadon kezdő Lorentz Márton, Haraszti Zsolt és Osváth Attila) léptek pályára.

Bognár István lövése jelentette az első próbálkozást, hogy aztán már a 6. perc jelentős helyzetet hozzon: Kiss Tamás beadása után Antonio Mance fejelhetett, Hegedüs Lajos azonban bravúrral védett. Nagy árat fizetett a vendégcsapat a lehetőség kimaradásáért, hiszen a Paks három perc alatt kétszer is betalált – mindkétszer szögletet követően –, és ezzel még nem volt vége! Újabb három perc elteltével jött a harmadik gól, és csakúgy, mint az első kettőt, ezt is Hahn János szerezte. Tegyük hozzá, az elsőnél Tóth Balázs bizonytalanul mozdult ki a kapujából, a másodiknál pedig ő és a védelem sem állt a helyzet magaslatán.

Hahn János hét perc alatt klasszikus mesterhármast ért el, és tulajdonképpen a 20. percre lerendezte a találkozót. A 25 esztendős labdarúgó a 2013–2014-es idényt a Puskás Akadémiánál töltötte, de valamennyi NB I-es meccsét a Paks színeiben játszotta (a szombati volt a 184.). Az első négy fordulóban csak egyszer kezdett, amióta azonban Bognár György átvette a csapat irányítását, kiteljesedett, és a hatodik bajnokiján már a nyolcadik gólját szerezte. És bár előbb azt írtuk, valójában húsz perc alatt eldőlt a három pont sorsa – nem volt igazunk. Alexandru Baluta tulajdonképpen a semmiből szépített a 27. percben, és bizony utána két olyan bal oldali beadást is láthattunk a vendégektől, amelyben benne volt a második gól megszerzésének a lehetősége.

Érezni lehetett a második félidő elején, hogy a Puskás Akadémia nem adta fel, ám egy újabb hiba (Radics Márton rosszul vette le a labdát) után újabb hazai gól következett – természetesen Hahn Jánostól. Talán nem járunk messze az igazságtól, ha azt írjuk, 3–1 után inkább a 3–2 volt benne a mérkőzésben, mint a 4–1, de ilyen a futball. A Paks első húsz percét látva nem volt meglepő, hogy jött az újabb hazai gól, az már inkább, hogy nem Hahn János szerezte. A nem sokkal korábban beálló Haraszti Zsolt már a második gólpasszát jegyezte, Bognár István pedig csakúgy, mint az előző fordulóban, Budafokon, ezúttal is betalált.

A találkozó azonban egyértelműen Hahn Jánosról szólt, még akkor is, ha Haraszti Zsolt harmadjára is gólpasszt adott, illetve Antonio Mance még szépített a hajrában.

„Felnőttszinten még soha nem szereztem egy mérkőzésen négy gólt, nagy öröm ez nekem – mondta lapunknak a lefújást követően Hahn János. – Az igazság az, hogy az első játékrészben a gólok mellett a játékunk nem volt az igazi. A csapattársaim valamennyi alkalommal nagyon jó helyzetbe hoztak, ugyanakkor az ellenfelünk szépítése után visszaesett a teljesítményünk. Éreztük, még egy gólt mindenképpen rúgnunk kell, szerencsére ez a második játékrész elején szinte azonnal összejött. Hihetetlenül jó érzés négyszer betalálni, köszönöm a társaimnak, hogy kiszolgáltak, és persze vezetőedzőnknek, Bognár Györgynek is a bizalmat. Nagyon akartunk nyerni, és bár a gólok zömét én szereztem, a csapat érdeme a jó szereplés.”