Unalomba fulladt: gól nélküli döntetlen a Paks–PAFC meccsen

ZOMBORI ANDRÁSZOMBORI ANDRÁS
2019.04.13. 16:50
Nagy volt a harc, de gólt nem láthattak a nézők Pakson (Fotó: Meder István)
Kassai Viktor játékvezető és segítőjének rossz döntése is közrejátszott abban, hogy gól nélküli döntetlennel zárult a Paks–Puskás Akadémia mérkőzés a labdarúgó NB I 28. fordulójában.

LABDARÚGÓ NB I
28. FORDULÓ
Paksi FC–Puskás Akadémia FC 0–0
Paks, Városi Stadion, 600 néző. Vezette: Kassai Viktor

A MÉRKŐZÉS SZÖVEGES TUDÓSÍTÁSÁT IDE KATTINTVA OLVASHATJÁK EL!

Hol van már február 23-a? A Paksi FC akkor 2–1-es győzelmet aratott a Debrecen ellen, s valószínűleg egyetlen szurkolónak sem fordult meg a fejében, hogy az együttes a következő öt bajnokijából négyet is szerzett gól nélkül veszít el, és csak a Mol Vidi elleni 2–2-es döntetlennek örülhet. A rossz sorozat miatt a csapat négy pontra került a már kiesést jelentő 11. helytől, így létszükséglet volt számára a győzelem megszerzése. Ha abból indulunk ki, hogy a Puskás Akadémiát hazai pályán ötből ötször győzte le az élvonalban, a feladat nem tűnt megoldhatatlannak.

Ám azt is tudni kell, hogy a csapatok legutóbbi két bajnokija meglehetősen emlékezetes volt. A 6. fordulóban a Paks a 75. percben még két góllal vezetett, ellenfele azonban egyenlített, Hahn János 93. percben szerzett gólja után mégis a paksiak örülhettek (3–2). Aztán a 17. fordulóban, a Pancho Arénában úgy végződött 1–1-re a párharc, hogy a hazaiak részéről Bacsana Arabuli a 94. percben egyenlített, s a találkozó után megköszönték a felcsútiak vezetőedzőjének, Benczés Miklósnak a munkáját. Akkor éppúgy Komjáti András „ugrott be” a felcsútiak kispadjára, mint múlt vasárnap, amikor Radoki Jánostól köszöntek el. Ám amíg akkor csak egyetlen mérkőzésen irányított (2–0-s győzelem a Mezőkövesd ellen), ezúttal az idény hátralévő hat bajnokijára szól a megbízatása.

Az első ígéretes helyzet a paksiak kapuja előtt adódott a 8. percben: miután Arabuli megcsúsztatta a szögletből középre lőtt labdát, az kis híján a saját kapujába pattant Szabó Jánosról. Némileg meglepő módon a Puskás Akadémia irányított, mégis a Paks szerezhetett volna vezetést, Hahn viszont nem találta el a kaput, miután a balösszekötő helyén kilépett. Az elmúlt hetek sikertelensége aligha építette a labdarúgók önbizalmát, mégis bántó volt látni, hogy milyen ritkán próbálkoznak előrefelé passzolni. Valamivel a játékrész közepe után Kesztyűs középről, 19 méterről szabadon lőhetett, és bár sokan gólt kiáltottak, a labda – ha csak centiméterekkel is – elkerülte a jobb felső sarkot.

Csertői Aurél és Komjáti András sem változtatott a szünetben, és ezúttal is a Puskás Akadémia kezdett aktívabban. A 64. percben Kővári hibája után Vega egyedül törhetett kapura, ám hosszan tolta meg a labdát, így oda lett a helyzet. Ahogy múltak a percek, egyre inkább érezni lehetett, egyetlen gól elegendő lehet a három pont megszerzéséhez. A 70. percben Hegedűs János hibája után Hahn nem vette észre, hogy a vendégek kapusa, Hegedüs Lajos kint áll a kapujából, ezért emelés helyett cselezni próbált, és szerelték. A folytatásban inkább a vendégek akarata érvényesült, a 92. percben mégis a paksi Hahn János talált kapuba, csakhogy Kassai Viktor les miatt – tévesen – nem adta meg a hazai gólt, így február óta továbbra is várat magára a paksi győzelem.