Auzqui gólja döntött a Paks ellen, ismét nyert a Ferencváros

BACSKAI JÁNOSBACSKAI JÁNOS
2022.04.29. 19:50
A bajnoki címet már bezsebelő Ferencváros 2–1-re nyert Pakson a labdarúgó NB I 30. fordulójának nyitó mérkőzésén.
Ismét nyert a Ferencváros (Fotó: Tumbász Hédi) – A KÉPRE KATTINTVA GALÉRIA ÉRHETŐ EL!

LABDARÚGÓ NB I
30. FORDULÓ
Paksi FC–Ferencvárosi TC 1–2
Paks,
Paksi FC Stadion, 4102 néző. Vezette: Berke
Gólszerző: Lenzsér (7.), ill. Besic (20.), Auzqui (90+2.)

ONLIVE KÖZVETÍTÉS, ÉRDEKESSÉGEK, STATISZTIKÁK ITT!

Szinte borítékolható volt, hogy az öt sárga lapos eltiltását töltő paksi gólgyárost (eddig 29 bajnokin 29-et termelt az idényben), Ádám Martint Böde Dániellel pótolja Bognár György vezetőedző a Ferencváros ellen, s ez a forgatókönyv be is jött.

Kisebb meglepetést inkább a másik oldalon láthattunk a jegyzőkönyvet olvasva, bár annak fényében, hogy az FTC már biztosan bajnok, ez sem számított szenzációnak: Sztanyiszlav Csercseszov, a fővárosiak orosz szakvezetője a legutóbbi, Újpest FC elleni (2–1) mérkőzéshez képest hat helyen bolygatta meg a kezdőcsapatot: Dibusz Dénes, Somália, Anderson Esiti, Kristoffer Zachariassen, Franck Boli és Tokmac Nguen kikerült, olyannyira, hogy a fél tucat futballistából csak Dibusz és Boli maradt meg hírmondónak a keretben.

Így ezek a labdarúgók nem élhették át a pályán, amint a tolnaiak díszsorfalat állnak a Fradinak – a korábbi ferencvárosi Böde Dániel viccelődött is, hogy ezt a sportszerű gesztust neki szánták… Akkor viszont már őszintén mosolygott, amikor Lenzsér Bence megszerezte a vezetést a 7. percben – mindenképpen érdemes megjegyeznünk, hogy bár Aissa Laidouni csúsztatta meg a labdát a gól előtt, a 21 éves Kocsis Bence remekül ívelte középre szögletből.

A Ferencváros ezután egy fokozattal feljebb kapcsolt, sokkal többet birtokolta a labdát, de igazán nagy helyzetet nem alakított ki – a 20. percben sem, ám Muhamed Besic próbálkozása után Rácz Gergő méreteset hibázott, mert bár a vendégek középpályása valóban takarásból lőtt, azért illett volna megfogni a labdát, a paksi kapus lassan reagált. A bosnyák légiós tavaly szeptemberi visszatérése óta az első gólját szerezte a bajnokságban.

Miután egyenlített az FTC, még annyi levegőt sem hagyott a Paksnak, mint előtte, a hazaiak így leginkább a kontráikban bízhattak. Az első félidő hajrájára is maradt izgalom: Miha Blazic fejjel volt eredményes, s bár úgy tűnt, hogy szabályos körülmények között született a gól, Berke Balázs érvénytelenítette, mert úgy látta a VAR-felvételen, hogy előtte Fortune Bassey szabálytalankodott Rácz Gergő kapussal szemben.

A fordulás után kissé álmoskásan folytatták a felek, akkor „ébredtek fel” néhányan, amikor Adnan Kovacevic fejese után a jobb oldali kapufánál álló Kovács Nikolasz mentett – erre a jelenetre még Marco Rossi is csettinthetett egyet, a szövetségi kapitány a helyszínen tekintett meg az összecsapást.

Szinte eseménytelenül pörögtek a percek, s egyre inkább úgy tűnt, hogy a két csapat idénybeli harmadik bajnokiján először láthatunk döntetlent – a mérkőzést megelőzően egy-egy paksi (3–0) és ferencvárosi siker (3–1) született. Hogy ne így történjen, arról Vécsei Bálint tehetett volna, de fejese után a lécről került az alapvonalon túlra a labda. Carlos Auzqui viszont pontosabban célzott és fejjel megszerezte az FTC győztes gólját. A vendégek összességében megérdemelten nyertek. 1–2

A felek legközelebb a Mol Magyar Kupa-döntőben találkoznak május 11-én – szinte borítékolható az izgalom!

LENZSÉR: MINDENKI AZT MONDJA, A FRADI UTÁN A PAKS A KEDVENC CSAPATA