Ferencváros, Újpest: segíts magadon, segíts rajtam!

2015.05.16. 15:55
Böde Dániel (balra) az első félidőben két ziccert is kihagyott (Fotó: Korponai Tamás)
Gyömbér Gábor első félidei találatával 1–0-ra győzött a Ferencváros a Paks otthonában a labdarúgó NB I huszonnyolcadik fordulójában.

LABDARÚGÓ NB I
28. FORDULÓ

Paksi FC–Ferencváros 0–1 (Gyömbér 45+1.)
Kiállítva: Csukics (86.)

Abban bíztak a paksiak, hogy az immáron biztos európai kupaszereplés és a jövő heti Magyar Kupa-döntő miatt nem fog százszázalékos teljesítményt nyújtani ellenük a Ferencváros, amelyből ráadásul eltiltás vagy sérülés miatt Busai Attila, Hajnal Tamás, David Mateos és Gera Zoltán is hiányzott. Nyolcpercnyi játék után térdét fogva Michal Nalepa is lesántikált a gyepről, nem sokkal utána Böde Dániel került helyzetbe, de hat méterről az oldalhálót találta el a Pakson még mindig rendkívül népszerű támadó, majd a szünet előtt egy másik hatalmas lehetőséget is elpuskázott.

De a hazaiak sem csak védekeztek, volt, hogy egyetlen támadáson belül háromszor is betalálhattak volna, de előbb a védők blokkoltak, majd Dibusz Dénes védte Könyves Norbert próbálkozását. Kissé távolabbról jobban ment a paksi támadónak, ám 17-ről a kapufát találta el. Gyömbér Gábor már jobban célzott, igaz, közelebbről büntetett góllal egy hatalmas védelmi hibát, nem sokkal a szünet előtt. 0–1!

Kisebb vendéghelyzetekkel és kevés izgalmakat rejtő mezőnyjátékkal indult a második játékrész, majd így is folytatódott egészen a hajráig, amikor a Paks eljutott egy lesgólig, Roland Lamah meg egy kapufáig. Csertői Aurél, a hazaiak mestere Balázs Zsolttal és Hahn Jánossal, Thomas Doll pedig Nagy Dominikkal és Nagy Ádámmal próbált meg lendületet vinni csapata játékába, utóbbi most debütál a felnőttek között az élvonalban.

Újabb gól már nem született, hiába vált sokkal mozgalmasabbá a végére a mérkőzés, még Vladan Csukics kiállítását sem tudták kihasználni a hazaiak.

Jót tett a Ferencváros a Paks legyőzésével, a lila-fehérek ugyanis beérték pontszámban a tolnaiakat, és az újpestiek is jót tettek a Fradival, mert éppen annak riválisát, az MTK-t verték meg a paksi bajnoki előtt...

A találkozó után a Sport Tv kamerái előtt megszólaló Thomas Doll örült az idegenben megszerzett három pontnak, míg Csertői Aurél csak az eredménnyel nem volt kibékülve.

„Nehéz mérkőzés volt, de a lényeg, hogy behúztuk a három pontot. Az MTK kikapott, úgyhogy négy pont az előnyünk két fordulóval a vége előtt. Bízom benne, hogy ezt meg is tudjuk tartani” – mondta Böde Dániel, a Ferencváros csatára.

„Minden szuper, csak ne kaptunk volna ki. Csak a helyzetkihasználás hibádzott, de emiatt sem tudok senkit hibáztatni. Ha a Ferencváros ellen így tudunk focizni az mindent elmond, gratulálok a srácoknak, nagyon jól játszottak. Minden benne volt ebben a meccsben, sajnos ez most így alakult” – mondta Csertői Aurél, a Paks vezetőedzője.

„Az első félidőben túl sok labdát veszítettünk el, így nem találtuk meg a saját ritmusunkat és játékunkat. A fiatal Nagy Ádám remek formában van, stabilitást adott a csapatnak. A második gólt megint nem sikerült megszerezni, de a lényeg, hogy ezúttal idegenben is begyűjtöttük a három pontot” – értékelt Thomas Doll, az FTC trénere.

A PAKS–FERENCVÁROS BAJNOKI MÉRKŐZÉSRŐL BŐVEBBEN IDE KATTINTVA OLVASHAT!