Öt góllal kitömte a Paks odahaza a Honvédot!

Fotó: Földi Imre
A labdarúgó NB I 14. fordulójában a Paks 5–0-ra megverte odahaza a szétesően futballozó Budapest Honvédot.

NB I
14. FORDULÓ
Paksi FC–Budapest Honvéd 5–0 (Papp 18., Szélpál 40., Szabó II B. 50., Varga B. 55., 68.)
Paks,
Fehérvári úti Stadion, 1711 néző. V: Berke

ONLIVE KÖZVETÍTÉS, ÉRDEKESSÉGEK, STATISZTIKÁK ITT!

A kezdőrúgás előtt fél órával nem sok jel tanúskodott arról, hogy Pakson élvonalbeli mérkőzést rendeznek vasárnap este hat órakor. A B-lelátón mindössze húszan üldögéltek, csendben szotyizgattak, s iszogatták a büfében vásárolt meleg italukat, ami el is kelt a hidegben. A csapatok formáját elnézve nem lehetett csodálkozni, hogy nem teltek meg a lelátók: a Paks a legutóbbi négy bajnokiján nyeretlen maradt, míg a Honvéd a legutóbbi hat meccsén csupán egyszer nyert.

Minden egyes labdaérintést jól lehetett hallani a Fehérvári úti sporttelepen, elmondható tehát, hogy a két csapat játékosai becsülettel végezték a bemelegítést. A mérkőzésre készülő futballisták között meglepetésre nem lehetett megtalálni Jairo Samperiót. A Honvédhoz nyáron érkező spanyol csatár remek formában van, az OTP Bank Ligában játszott legutóbbi öt mérkőzésén négy gólt szerzett, ám vasárnap combsérülés miatt nem léphetett pályára. Ott volt viszont a fővárosiak kezdőcsapatában három ifjú magyar játékos, Kerezsi Zalán (19 éves), Szabó II Alex (20) és Kocsis Dominik (20), azaz a Budapest Honvéd nemrég kinevezett horvát vezetőedzője, Dean Klafuric megadja a lehetőséget a hazai fiataloknak.

S ha már a magyar fiatalok...

Az első negyedórában mindhárman aktívak voltak, két hatalmas helyzetben játszottak főszerepet. Előbb a jobb oldalon Szabó II Alex indította Kocsis Dominikot (Zsótér Donát remekül engedte el a labdát), aki középre passzolt Nenad Lukicshoz, a szerb ígéretes helyzetben lőtt, ám Osváth Attila blokkolt. Néhány perccel később Zsótér Donát szerzett labdát a Paks térfelén, majd Kerezsi Zalánt ugratta ki, a fiatal egy az egyben vihette a labdát Nagy Gergelyre, ám a paksi kapus remekül jött ki. S ahogy ilyenkor lenni szokott, a kihagyott helyzetek megbosszulták magukat: megszerezte a vezetést a Paks! Sőt a gól után nem sokkal kettő is lehetett volna a hazaiak előnye, ám Osváth Attila fejese elkerülte a kaput. A másik oldalon Lukas Klemenz is fejjel veszélyeztetett, Nagy Gergely azonban hatalmasat védett. A fejesek percei voltak ezek, és ebben a „műfajban” Szélpál Norbert bizonyult a legpontosabbnak, közelről bólintotta a labdát a hálóba.

A fordulás után le is zárta a mérkőzést a Paks: Herdi Prenga hatalmas hibája után Szabó I Bálint talált be, majd Varga Barnabás is bevette a teljesen szétesett Honvéd kapuját. Nagy kedvvel és jól futballoztak a zöld mezesek, ráadásul Varga Barnabás fejesével megszerezték az ötödik góljukat is. A paksi csatár szeret a Budapest Honvéd ellen játszani, a harmadik fordulóban mesterhármast ért el a kispestiek ellen (3–3), így az idényben két bajnokin öt gólt lőtt a fővárosiaknak.

A Paks négy nyeretlen bajnoki után nagy győzelmet aratott, a Honvéd pedig a meccs elején mutatott lendületesebb játékot leszámítva kifejezetten gyengén futballozott, és súlyos vereségével kieső helyre csúszott vissza a bajnoki tabellán. Dean Klafuric mérlege két kispesti bajnoki után két vereség, hat kapott és nulla szerzett gól...