Lendületben: négy gólt szerezve nyert a Paks

NAGY ZSOLT (összefoglaló), BACSKAI JÁNOS (percről percre)NAGY ZSOLT (összefoglaló), BACSKAI JÁNOS (percről percre)
2021.02.07. 14:00
A Paks 4–1-re legyőzte odahaza a Budafokot a labdarúgó NB I 20. fordulójában, a hazaiak ezzel a három ponttal felléptek a tabella negyedik helyére.
Egyre nagyobb bajban a Budafok, három pont a Paksnak (Fotó: Dömötör Csaba)
A FOTÓRA KATTINTVA KÉPGALÉRIA NYÍLIK!
Egyre nagyobb bajban a Budafok, három pont a Paksnak (Fotó: Dömötör Csaba) A FOTÓRA KATTINTVA KÉPGALÉRIA NYÍLIK!

LABDARÚGÓ NB I
20. FORDULÓ

Paks–Budafok4–1(Jagodics 2. – öngól, Szabó J. 18., Hahn 54. – 11-esből, Szendrei Á. 90+2., ill. Takács R. 62.)
Paks, Paksi FC Stadion, zárt kapuk mögött. Vezette: Pillók

ONLIVE KÖZVETÍTÉS, ÉRDEKESSÉGEK, STATISZTIKÁK ITT!

A Paks és a Budafok is nagy lehetőség előtt állt, hiszen a győzelemért kapott pontokkal – a többi mérkőzés eredményének alakulásától függően – három helyet is előreléphetett a tabellán. Igaz, ami igaz, a pillanatnyi helyezésnek a tizenkét csapatos bajnokságban nem érdemes túlzottan nagy jelentőséget tulajdonítani, a vasárnapi játéknap előtt a negyedik és a tizenegyedik csapatot mindössze kilenc pont választotta el egymástól, ami a gyakorlatban azt jelenti, hogy két-három sikeres mérkőzéssel a hátsó traktusból is a közvetlenül az élmezőny mögé lehet zárkózni, egy rövidebb rossz sorozattal meg fentről a kieső helyek felé sodródni. Ami a 2021-es sorozatot illeti, mindkét csapatnál többnyire pozitívak lehettek az érzések. A Paks a három mérkőzésen kapott hat gólja ellenére is veretlen maradt, a Budafok pedig csak a Ferencvárostól szenvedett vereséget, miközben az MTK-val és a DVTK-val döntetlenre végzett, a ZTE FC-t pedig 3–1-re legyőzte.

Talán a csípős hideg is közrejátszott abban, hogy nagy iramban kezdődött a találkozó. A Paks gyors támadásai révén öt perc alatt kétgólos előnybe kerülhetett volna – ötvenszázalékos volt a hatékonyság: Osváth Attila jobb oldali beadását a menteni igyekvő Jagodics Márk saját kapuja bal alsó sarkába rúgta, Ádám Martin viszont Bertus Lajos bal oldalról érkező beadását néhány méterről elvétette. A Budafok a sokkoló kezdés után próbálta rendezni a sorokat, de nehezen találta meg a játékát. A támadások felépítése elhalt a középpályán, és a védekezés sem állt össze. A paksi játékosok frissebben, lendületesebben mozogtak, rövid, gyors passzokkal építették fel apránként támadásaikat, és ez a huszadik perchez közeledve ismét eredményre vezetett. A vendégek védelme rosszul helyezkedett, Szabó János a bal oldalon üresen kapta a labdát, majd miután megnézte magának a kapu bal alsó sarkát, laposan ki is lőtte.

A Paks előnye tudatában valamelyest visszavett a rohanásból. Lenzsér Bence pontatlan hazaadásával szögletet ajándékozott a Budafoknak, Hegedüs Lajos is meglehetősen sután rúgta ki egyszer a labdát. A könnyelműség ezúttal belefért, a vendégek sem szögletből, sem akcióból nem tudtak helyzetbe kerülni, elöl pedig Bognár István távoli lövéseiben és Ádám Martin újabb ziccerében is benne volt a gól. Az első félidőben osztálykülönbség volt a csapatok között, ha a paksi támadások kicsit pontosabbak, eldőlhetett volna a találkozó.

Nagy kérdés volt, a második játékrészre a BMTE vezetőedzőjének, Csizmadia Csabának mennyire sikerül összekapnia csapatát; azt biztosra lehetett venni, hogy az addig látottakkal nagyon elégedetlen, mivel hármat is cserélt. A Budafok támadójátéka pontosabbá, bátrabbá vált, a paksi kapusnak hét perc alatt több dolga akadt, mint az első félidőben, Kovács Dávid és Zsóri Dániel lövését követően is védenie kellett, ám vendéggól helyett Nagy Richárd harcolt ki büntetőt, és Hahn János berúgta a Paks harmadik gólját. A Budafok ezután sem omlott össze, sőt Takács Roland jobb oldalról elindított szólója végén távolról szépített, és felszívta magát, kiegyenlítetté téve a mérkőzést. Az újabb találathoz azonban már ez sem volt elég, a Paks pedig az utolsó percben visszaállította a háromgólos különbséget, és a remek kezdést követően olykor tempós támadásokat vezetve, vasárnap délutáni biztos győzelmével fellépett a tabella negyedik helyére. 4–1