A hajrában szerzett bombagól három pontot ért a Balmaznak

ZOMBORI ANDRÁSZOMBORI ANDRÁS
2018.05.27. 16:48
A balett végén a balmazújvárosiak örülhettek (Fotó: Mártonfai Dénes)
Egészen a 91. percig gól nélküli döntetlenre állt a Paks–Balmazújváros mérkőzés, ekkor Rus Adrián remekbe szabott szabadrúgásával betalált, ezzel három ponthoz segítette a vendégeket. Horváth Ferenc csapata győzelmével elmozdult a kiesőzónából.

LABDARÚGÓ NB I
32. FORDULÓ

Paks–Balmazújváros 0–1 (Rus 91.)
Paks, Városi Stadion, 923 néző. Vezette: Solymosi

ONLIVE KÖZVETÍTÉS, ÉRDEKESSÉGEK, STATISZTIKÁK ITT!

A legutóbbi, 31. forduló talán legnagyobb meglepetését az jelentette, hogy a Balmazújváros remek futballal 4–0-ra kiütötte a bronzéremre hajtó Debrecent. Ám arra sem sokan számítottak, hogy a Paks pont nélkül marad az előző kilenc bajnokiját nyeretlenül megvívó Diósgyőr otthonában.

Az 1–0-s vereség azért is ütötte szíven a paksi szurkolókat, mert kedvenceik nagyjából egy órán keresztül emberelőnyben futballozhattak, s helyzetek sokaságát hagyták kihasználatlanul. Csertői Aurél együttese egyébként a legutóbbi hazai meccsét is elveszítette (1–2 a Honvéd ellen), ennek ellenére megmaradt az esélye arra, hogy bronzérmesként zárja az idényt. Ehhez azonban szüksége volt az újonc elleni győzelemre.

Csertői Aurélnak bele kellett nyúlnia az összeállításba, hiszen Szabó János az eltiltását töltötte, a védelem oszlopa, Gévay Zsolt pedig azért hagyta ki a találkozót, mert a kedvese éppen szült.

A meglepetést az jelentette, hogy a hazai védelem bal oldalán Báló Tamás kapott lehetőséget, aki legutóbb pontosan egy évvel ezelőtt, 2017. május 27-én, az MTK elleni 1–1-es meccsen futballozott az NB I-ben. A 34 esztendős labdarúgó már rögtön a találkozó elején sárga lapot kapott Solymosi Péter játékvezetőtől műesésért, pedig úgy tűnt, a tizenhatos vonalánál Jurij Habovda térden rúgta.

Tévedett, aki arra számított, hogy a Paks beszorítja majd a saját kapuja elé ellenfelét. A házigazda futballjában nem volt meg a kellő dinamika, a sok átadási hiba miatt nem tudott létszámfölényt kialakítani, így nemhogy helyzetet, még helyzetecskét sem láthattak a szurkolók.

Korábban is előfordult már, hogy a Paks játéka döcögött, ám szögletekből, szabadrúgásokból akkor is veszélyes tudott lenni – ezúttal az ilyen játékhelyzetekből sem sok akadt. A legutóbbi hat idegenbeli meccsén ötször vereséget szenvedő és egyszer döntetlent játszó Balmazújvárostól nehezen lehetett elvárni, hogy vendégségben irányítson, és bár a vendégek becsületesen küzdöttek, kapura – a házigazdához hasonlóan – semmi veszélyt sem jelentettek.

Az első félidő hajrájában előbb a bal oldalról, majd a jobb szélről érkezett veszélyes beadás az újvárosi kapu elé, ám az első alkalommal senki sem érkezett középen, másodszor pedig Fejes András nagy helyzetben a kapu fölé fejelte a játékrész egyetlen jelentős gólszerzési lehetőségét.

Csertői Aurél és Horváth Ferenc sem látta szükségét, hogy a szünetben változtasson csapata összetételén, mégis más lett a játék képe, a Balmazújváros ugyanis feljebb tolta a védekezését, és megpróbálta már a saját térfelén letámadni a házigazdát. Helyzet ettől függetlenül a Paks előtt adódott – újra Fejes András ért oda a vendégkapu előterébe –, igaz, ehhez kellett az újvárosi védelem jobb oldalának figyelmetlensége is.

Maradjunk abban, aki ott volt a paksi stadionban, nem az év meccsét látta. De fogalmazhatunk úgy is, a játék sok kívánnivalót hagyott maga után. A 72. percben Sigér Dávid közel került ahhoz, hogy életerős lövésével megszerezze a vezetést, ám a labda a kapufán csattant.

Már-már úgy tűnt, az összecsapás gól nélküli döntetlennel ér véget, amikor a ráadásban Rus Adrián szabadrúgásból a hazai kapu jobb sarkába bombázta a labdát, ezzel létfontosságú három ponthoz jutott a Balmazújváros (0–1). A Paks kizárólag önmagát okolhatja a vereségét, mert nem tudta az akaratát ellenfelére erőltetni, és ezzel a teljesítménnyel sok mindent lerombolt abból, amit az idényben felépített.

1. Videoton FC 32 20 8 4 64–26 +38 68
2. Ferencvárosi TC 32 18 11 3 66–28 +38 65
3. Újpest FC 32 11 13 8 39–37 +2 46
4. Debreceni VSC 32 12 8 12 52–45 +7 44
5. Budapest Honvéd 32 12 8 12 47–52 –5 44
6. Paksi FC 32 11 9 12 43–47 –4 42
7. Puskás Akadémia FC 32 10 10 12 40–46 –6 40
8. Mezőkövesd Zsóry FC 32 9 10 13 35–51 –16 37