NB I: Óriási kihívás frissnek maradni a hajrára – Boris

P. V.P. V.
2021.04.21. 20:10
A Kisvárda 1–0-ra legyőzte az MTK-t a labdarúgó NB I 30. fordulójában. A mérkőzés után a két, már biztosan jövőre is első osztályú csapat vezetőedzője értékelt.

A Kisvárda és az MTK is bízik a tabellán az előrelépésben az utolsó három fordulóban (Fotó: Földi Imre)

Michael Boris, az MTK vezetőedzője így látta a találkozót.

„Tudtuk, mit várhatunk a Kisvárdától, nagyon jól védekező csapat, nagyon mélyen védekeznek, ezért is került be a kezdőbe Kanta József, aki a kulcspasszaival segített feltörni az ellenfél védelmét. Az első tíz perc jól sikerült, voltak lehetőségeink, illetve az első félidő utolsó tíz percében is voltak helyzeteink, de ezeket sem tudtuk kihasználni. A kettő között pedig kaptunk egy gólt pontrúgásból. Tudtuk azt is, hogy ebből nagyon erősek, de nem sikerült levédekezni a szituációt. A második félidőben próbálkoztunk, rúgtunk egy kapufát, amely természetesen abban a sorozatban, amiben vagyunk, kifelé pattan. Az utolsó passzok rendre pontatlanok voltak, s látszik, kicsit fáradt a csapat, nem megy úgy a letámadás, ahogy az első néhány fordulóban. Természetesen csalódottak vagyunk a végeredmény miatt, de még mindig elérhető a cél, amit kitűztünk magunknak az idény előtt: a negyvenöt pontot szeretnénk elérni.”

Hozzátette, januártól márciusig sokkal könyörtelenebbek voltak az MTK csatárai, sokkal jobban kihasználták a helyzeteket, mostanában viszont még a kapufáról is kifelé pattan a labda. Ezt a rossz szériát kell megfordítani, ami csak egy győzelemmel lehetséges.

Az már kedden eldőlt, hogy az MTK jövőre is az NB I-ben szerepel, jelenleg pedig a 3–10. hely bármelyikén végezhet még.

„Sejtettük már az előző héten, hogy a bennmaradás biztos lesz. Ezt azzal együtt, hogy a Magyar Kupában az elődöntőig jutottunk, aláírtuk volna az idény előtt. Büszkék lehetünk, amit ez a csapat letett eddig az asztalra a bajnokságban, de eddig ott voltunk a 4-5. hely környékén, mindenki előre néz, szeretnénk tovább gyűjteni a pontokat. Valahogy meg kell találni ehhez a kulcsot, nem úgy akarjuk zárni az idényt, ahogy ez a meccs alakult. Motiváltak a játékosok, ők akarják a legjobban megnyerni a meccseket. De fizikailag és mentálisan is nagyon fárasztó a bajnokság sűrű programja. Tizenegy, tizenkét kilométert futnak a játékosok meccsenként, utána három nap múlva ugyanezt meg kell csinálniuk. Óriási kihívás frissnek maradni az idény végére.

Supka Attila, a Kisvárda vezetőedzője a következőket mondta a győzelem után.

„Amit elterveztük, maximálisan meg tudtunk valósítani. A védekezésünk, amire építettük a játékunkat, rendben volt, hiszen lehoztuk nullára a meccset. Támadásban is volt a gólon kívül még jó pár olyan helyzetünk, amelynél, ha a végén pontosabban passzolunk, további gólokat lőhettünk volna. Megérdemeltük a három pontot, megdolgoztak érte a játékosok. Pláne úgy, hogy a Magyar Kupában is érdekeltek voltunk, nekünk pedig elég szűk a keretünk jelenleg. De mindenki odateszi magát a meccseken, ezért tudtunk az elmúlt időkben pontokat szerezni.”

Elmondta, a szerzett gólok száma még mindig kevés, a helyzetkihasználáson dolgozniuk kell, s a jövőben megtalálni azokat az embereket, akik eredményesek lehetnek. Az MTK elleni meccs hosszabbításában is volt egy-két kontrájuk, ami kihasználatlan maradt. Az egyik ilyen utáni bosszankodás közben ráadásul a vezetőedző megsérült.

„Négy hete volt egy műtétem, kicsit idegesebb voltam a kelleténél annál a szituációnál, felugrottam, és pont arra a lábamra érkeztem. Nagy fájdalmam volt, de most már minden rendben.”

Csakúgy, mint az MTK, a Kisvárda NB I-es tagsága is biztos, sőt, ezzel a győzelemmel előrefele tett lépést a tabellán. Az utolsó három fordulóban is csak előre néznek a várdaiak.

„Nincs okunk már idegeskedni, mert a célt, amit megfogalmaztunk a tulajdonosi körrel, azt már elértük: nem az utolsó fordulóban dőlt el, hogy benn maradtunk az NB I-ben. Nyilván ez matematikailag kedden dőlt el, de már korábban sem volt benne, hogy kieshetünk. Még a Ferencváros elleni meccsen mondtam a csapatnak, hogy fontos pontot szereznünk, mert akkor tényleg megnyugodhatunk, a koncentrációt azonban továbbra is fenn kell tartanunk. Megvannak azok a szabályok, amiket mérkőzésről mérkőzésre teljesíteni kell, s ha ezt betartják a játékosok, akkor még bármi benne lehet ebben a bajnokságban.”

Szóba került az is, hogya tavaly júniusban súlyos sérülést szenvedő Gosztonyi Andrásmár a csapattal edz, az elmúlt héten már kisebb játékba is bekapcsolódott, de csak a következő idényben számíthat rá a Kisvárda.