NB I: Nem tudom, mióta piros lap, ha egy játékos felemeli a kezét – Oenning

2021.09.14. 06:48
Michael Oenning dühös volt a ZTE elleni döntetlen után (Fotó: Török Attila)
Őrült végjáték után 2–2-re végződött az Újpest és a ZTE találkozója a labdarúgó NB I 6. fordulójában. A hétfői mérkőzés után egyik vezetőedző sem volt elégedett az eredménnyel.

Michael Oenning, az Újpest vezetőedzője azzal kezdte a sajtótájékoztatót, hogy még dúlnak benne az érzelmek.

Eléggé dühös vagyok. Emberhátrányban, a hosszabbítás perceiben megszereztük a vezetést, és mégsem tudtuk megnyerni a mérkőzést. Mivel a másik oldalon álltam, nem láttam pontosan, mi történt Branko Pauljevics kiállításánál, de azóta visszanéztem videón és a játékvezetővel is beszéltem, aki azt mondta, hogy visszanézték az esetet a VAR-ral és egyértelmű piros lap volt. Nem tudom, mióta piros lap, ha egy játékos csak felemeli a kezét. Ezt nem tudom megítélni. Amíg tizenegyen voltunk a pályán, addig a Zalaegerszegnek egyetlenegy tiszta lehetősége nem volt, miközben előttünk akadtak lehetőségek. De lustaságból, elkényelmesedésből adódóan nem született meg a második találatunk. Persze 1–0-ra is meg lehet nyerni egy mérkőzést, de miután tíz emberre fogyatkoztunk, visszahoztuk a ZTE-t a játékba. Egyébként én ezzel a döntetlennel ki tudtam volna egyezni, viszont jött az a gyönyörű kontra az utolsó percben, nekünk ott le kellett volna zárni ezt a mérkőzést 2–1-re. Ez fáj a legjobban, hogy akkor nem voltunk elég okosak, nem védekeztük ki azt az utolsó átlövést. Hibát követtünk el, emiatt meg kell elégednünk a döntetlennel, amely helyett lehetett volna győzelem is, és három pont.

A sérülésből éppen csak visszatérő Junior Tallo a lecserélése után jegelte a combját. A vezetőedző elmondta, közös döntés volt, hogy a játékos a szünet után nem lép már pályára, nem akartak kockáztatni. Azt egyelőre még nem lehet tudni, hogy újabb kényszerpihenő vár-e rá.

Végül reményét fejezte ki, hogy jövő hétvégén győzelemmel zárják a Tiszakécske elleni Magyar Kupa-mérkőzést, s ebből energiát tudnak meríteni a Fradi elleni derbire.

Waltner Róbertnek, a ZTE vezetőedzőjének felemás érzései voltak a mérkőzés után.

„Nem vagyok elégedett. Pedig lehet, annak kellene lennem, hogy a végén sikerült ikszre hozni a mérkőzést. De így nem. Kiegyenlítettünk, emberelőnyben voltunk, próbáltunk nyomást gyakorolni az Újpestre, átálltunk négy-négy-kettőre, támadókat hoztam be, jobbhátvédnek is egy középpályást raktam be. Aztán az Újpest kontrából lőtt egy nagyon szép gólt – ez az ő részükről dicséretes, a miénkről pedig nagyon nagy hiba. Stabilizálni kell a védekezésünket, mert megint kaptunk két gólt. Igaz, mi is rúgtunk kettőt, múltkor a négy sem volt elég, most a kettő sem. Aminek örülök, hogy 2–1 után sem adtuk fel, mentünk előre és kiegyenlítettünk, de sajnos ezzel nem vagyok elégedett. Én végig hittem abban, hogy meg tudjuk nyerni ezt a meccset.”

Kitért arra is, miért cserélte le Zimonyi Dávidot a 33. percben.

„Többet vártam tőle, az edzésen jól dolgozik, de ma valahogy elveszett elöl, nem tudta megtartani a labdát. Hasznos játékos, kedvelem, de nekem a csapat érdekeit kell néznem. A csapat pedig azt kívánta meg, hogy Koszta Márk felmenjen ékbe, és behozzak egy szélsőt. Zimonyit is kipróbáltam már a szélen, de ő nem szélső, hanem csatár. Egyébként a helyére beálló Milovanovikjtól is többet vártam. Babatira lett volna szükség, de megsérült, ahogy Bobál és Grezda is, pedig valószínűleg kezdőként számítottam volna rájuk.

LABDARÚGÓ NB I
6. FORDULÓ

Újpest FC–Zalaegerszegi TE2–2(Beridze 13., Bjelos 90+2., ill. Koszta 82., Spoljaric 90+3.)