NB I: Néhányan úgy gondolták, emberelőnyben elég kevesebbet tenni – Vignjevics

2018.12.16. 09:40
Vignjevics csalódottan értékelt a Honvéd elleni döntetlen után (Fotó: Török Attila)
A hajrában egyenlített a Bp. Honvéd az Újpest FC ellen a labdarúgó NB I 18. fordulójának utolsó szombati mérkőzésén, a gólt a lila-fehérektől kölcsönkapott Tischler Patrik szerezte (2–2). Így látta a két mester a találkozót.

A mérkőzés utáni sajtótájékoztatón először a vendég Újpest FC vezetőedzője,Nebojsa Vignjevicsértékelt, érthetően csalódottan.

Az első félidőben mutatott játék meglepett, főleg a hozzáállás miatt. Nem csapatként futballoztunk, mindenki próbálta a saját ötleteit megvalósítani, és ez a helyzet nem változott akkor sem, amikor emberelőnybe kerültünk. Talán néhány játékos úgy gondolta, hogy az emberelőny miatt kevesebbet kell dolgozni a pályán. A szünetben mondtam a fiúknak, hogy csak akkor van esély, ha csapatként mennek ki a pályára. A második játékrészt nagyon jól kezdtük, egyszerű futballt bemutatva hamar egyenlítettünk. Gyors passzokkal, keresztezésekkel megfordítottuk az eredményt, majd újra az egyén került a középpontba. Jöttek a labdavesztések, a kontrák, szabadrúgásokhoz, illetve rögzített szituációkhoz juttattuk ellenfelünket, a saját támadásainkat pedig nem tudtuk eredményesen befejezni, és ahogy az ilyenkor lenni szokott, jött a büntetés a végén. Csalódott vagyok, tíz ember ellen nem szabad az utolsó percben gólt kapni. Ha a futballban valamit nem tisztelsz, akkor bűnhődni fogsz, és ez már nem először fordult velünk elő.

Majd a Budapest Honvéd mestere, Supka Attila értékelte a találkozót.

Amíg egyenlő létszámban voltunk, az történt a pályán, amit mi szerettünk volna. Játékban jobbak voltunk, mint az Újpest. Megvolt az a lendület, amit hiányoltunk az elmúlt időszakban. A kiállítás után már teljesen más játékot kellett játszanunk, de ez felborult, mert a második félidőben gyorsan gólt kaptunk. Függetlenül attól, hogy kevesebben voltunk, a szünetben azt kértem a játékosoktól, hogy maradjon meg a stabilitásunk. A védekezésből próbáljunk átváltani kontrákra, és gólt, gólokat szerezni. Úgy gondolom, így is megvoltak a lehetőségeink arra, hogy előbb egyenlítsünk. Az Újpest kegyetlenül kihasználta, hogy emberhátrányban voltunk, de emelt fővel mehetünk a téli szünetre. Természetesen szerettünk volna a dobogón telelni, de van még tizenöt bajnokink a tavasszal, ezeken meg lehet szerezni azokat a pontokat, amik elegendőek lehetnek a céljaink eléréséhez.

Supka Attila kitért a kispestieknél csereként beállva pontot mentőTischler Patrikra is.

A három cserével is azt próbáltuk elérni, hogy javuljon a támadójátékunk, ezért is jött be Banó-Szabó Bence, Májer Milán és a végénTischler Patrik.Patrik jól szállt be, gólt szerzett, ami nagyon fontos volt, hiszen lehetett rajta érezni, hogy keresi önmagát,amióta itt van a Honvédnál. Bízom benne, hogy ez a találat önbizalmat ad neki, és a felkészülési időszakban meglesz a lehetősége, hogy beverekedje magát a csapatba.

LABDARÚGÓ NB I

18. FORDULÓ
BUDAPEST HONVÉD–ÚJPEST FC 2–2(Holender 41. – 11-esből, Tischler 88., ill. Beridze 47., Novothny 63.)