Az MTK megverésével kihasználta riválisa botlását a Fradi

SOMOGYI ZSOLTSOMOGYI ZSOLT
2019.03.09. 19:25
Varga Roland ezzel a mozdulattal szerzett vezetést az FTC-nek (Fotó: Micheller Szilvia)
A Ferencváros idegenben is jobbnak bizonyult az MTK-nál a 215. örökrangadón, a 3–1-es sikerrel kihasználva a Mol Vidi FC botlását.

NB I
24. FORDULÓ
MTK Budapest–Ferencváros 1–3 (Gera D. 76., ill. Varga R. 5., Lanzafame 28., 40.)
Budapest, Új Hidegkuti Nándor Stadion, 4587 néző.V: Pintér Cs.

ONLIVE KÖZVETÍTÉS, ÉRDEKESSÉGEK, STATISZTIKÁK ITT!

Micsoda fényjáték!

Mielőtt a két csapat kivonult volna a pályára, lekapcsolták a Hidegkuti-stadion reflektorait, hogy az AC/DC slágerét villódzó fények kísérjék – egy menő rockkoncerten, divatos fesztiválon érezhettük magunkat. A vendégek hangulatát a show-műsor mellett csak fokozta, hogy a kezdés előtt megérkezett a hír: a nagy rivális Mol Vidi Pakson hagyott két pontot, így a zöld-fehérek tudták, ha győznek, tovább növelhetik az előnyüket a tabellán.

Mikalaj Szihnyevics távollétében Davide Lanzafame lett a vendégek előretolt centere, és már a kezdés előtt kirajzolódott, mennyire egységes, szervezett társaság játszik az olasz légiós mögött. A négy védő előtt három belső középpályás adott stabilitást a Fradi játékának, két gyors szélső várta a kiugratásokat, s a két szélső hátvéd is többnyire felzárkózott az FTC támadásaihoz. Az első percekben úgy tűnt, ez a taktika nyerő lehet, mert az FTC játékosai minden pillanatban és területen létszámfölényes helyzetbe tudtak kerülni.

A három belső középpályás miatt az oldalvonalak mellé szorult a hazai csapat, de hely ott sem volt előrenyomulni, így a kék-fehérek sokáig képtelenek voltak megközelíteni Dibusz Dénes kapuját. Alig telt el öt perc, amikor Varga Roland – már az idénybeli 10. bajnoki gólját megszerezve – előnyhöz juttatta Szerhij Rebrov gárdáját. Amikor egy védelmi hibát kihasználva Davide Lanzafame kettőre növelte a Fradi fórját, úgy tűnt, meg is nyugodtak a zöld-fehérek, akik továbbra is sokat mozogva birtokolták a labdát, s mert sokkal gyorsabbak voltak ellenfelüknél, szabályosan „szétfutották” az MTK-t.

Miközben a kék-fehérek tétován megpróbálkoztak a letámadással, a Fradi tankönyvbe illő módon lekontrázta ellenfelét: Dibusz Dénes a bal oldalt indította – ide tolódott az MTK védekezése –, csakhogy a labdát Sigér Dávid gyorsan a másik szél felé küldte, hogy a vendégcsapat az ott megnyíló területen akadálytalanul vezesse végig (természetesen sprintben) az ellenakcióját, s a remek támadás végén Davide Lanzafame már a harmadik Fradi-gólt szerezze meg. Micsoda tűzijáték!

Úgy nézett ki, hogy a meccs már a szünet előtt eldőlt. A második félidő kevesebb izgalmat tartogatott, bár az MTK javára kell írni, hogy jelentős hátrányban is mindent megpróbált. Torghelle Sándor két alkalommal is veszélyeztetett, ám nem volt szerencséje. A Fradi lassított, csak időnként gyorsította fel a játékát, akkor azonban mindig lefutotta ellenfelét, s ha megindult, majdnem mindig gólhelyzetet alakított ki. Ám a különbség nem nőtt, de ez még akkor sem számított, amikor Gera Dániel – amolyan szépségtapaszként – szépíteni tudott. A gyorsabb, valamint jobb csapat nyerte meg az örökrangadót, így a Ferencváros nyolc ponttal vezet a Mol Vidi előtt, és nagyon sokat kellene hibáznia, hogy ne legyen bajnok...