NB I: Mosolyogva mehetünk a megérdemelt pihenőre – Oenning

P. V.P. V.
2021.03.13. 18:02
Michael Oenning szerint mosolyogva mehet az Újpest a megérdemelt pihenőre (Fotó: Árvai Károly)
Az Újpest már az első félidőben eldöntötte a Kisvárda elleni találkozóját a labdarúgó NB I 26. fordulójában. A lilák 3–0-s győzelme után a két vezetőedző értékelt.

Michael Oenning, az Újpest vezetőedzője a következőket mondta a magabiztos győzelemről.

„A hétközi, tizenegyespárbajjal végződő kupamérkőzés után nagyon jó teljesítményt nyújtott a csapatom. Az első félidőben lehengerlően játszottunk, különösen az első tizenöt percben olyan szenvedélyesen, olyan elánnal, felpörögve futballoztunk, hogy nagyon megnehezítettük a Kisvárda életét. Két nagyon gyors góllal sikerült előnybe kerülnünk, a harmadik gól után lezártnak tekintettem a találkozót. Védekezésben megint jól teljesítettük, ezt a mérkőzést is kapott gól nélkül hoztuk le, ami azt mutatja, hogy egyre stabilabbak vagyunk hátul. Természetesen a második félidőben sem akartunk karba tett kézzel üldögélni, igyekeztünk mezőnyfölényt kialakítani, illetve különböző variációt próbáltam ki. Minden cserejátékosomat beküldtem, hogy tartsuk a színvonalat. Mosolyogva mehetünk el a válogatott szünetre, a megérdemelt pihenésre.

Az első NB I-es gólját szerző Yohan Croizet-t külön is dicsérte, s elmondta, a meccs előtti edzés előtt külön elbeszélgetett vele.

„Yohannak voltak aggályai afelől, hogy tud-e abban a pozícióban játszani, amelyben ma játszattam. Megkérdezte, mit várok el tőle, hogyan kell elsősorban a védekezésben helytállnia. Megnyugtattam, hogy ne aggódjon, amikor pályára lép, ösztönösen fogja tudni, hogy mit kell tennie. Nagyon jól lát a pályán, és remekül használja ki a körülötte lévő területet. Tapasztalt, rutinos játékos, mégis nagyon örült a góljának, jó volt ezt látni.

Michael Oenning külön is megdicsérte Yohan Croizet teljesítményét (Fotó: Árvai Károly)

Supka Attila, a Kisvárda vezetőedzője így értékelt a vereség után.

„A hét elejétől kezdve az Újpest elleni mérkőzésre készültünk, kielemeztük az erősségeiket, illetve hogy mire kell kiemelten figyelni a találkozón. De erre az egyre nem számítottunk, hogy megsemmisítjük magunkat az első félidőben, és olyan hibákat követünk el, amelyekből a gólokat kaptunk. A játékosok részéről felelőtlenségnek tartom, hogy amikor támadtunk, akkor teljesen fellazult a védekezésünk.A koncentráció hiányának tudom be, hogy a meccs elején nagyon gyorsan kaptunk egymás után két gólt. Az elsőnél támadásban voltunk, egy mélységi passzal meg lehetett volna játszani a csatárt, ehelyett sarkalni próbáltunk, amiből elvesztettük a labdát. A második gól is egy rossz mélységi passz következménye lett. Próbáltunk rendezni a sorokat a második félidőre, ez valamennyire sikerült is, de az ellenfél 3–0-s előnye nagyon sok volt, nem éreztük a csapaton, hogy vissza tudnánk jönni.”

Hozzátette, a Honvéd elleni győzelem és a kupasikert követően azt gondolta, ki tudnak jönni a gödörből, megoldódtak a problémák, de az Újpest elleni vereség ismét visszazökkentette őket a korábbi állapotba.

LABDARÚGÓ NB I
26. FORDULÓ

Újpest FC–Kisvárda 3–0
Budapest,Szusza Ferenc Stadion,zárt kapuk mögött.Vezette:Erdős
Gólszerző:Beridze (11., 35.), Croizet (14.)

ÉLŐ SZÖVEGES TUDÓSÍTÁS ITT!

NB I, 2020–2021, 26. FORDULÓ
HELYSZÍN JÁTÉKVEZETŐ
MÁRCIUS 13., SZOMBAT
Újpest FC–Kisvárda 3–0 Budapest, Szusza Ferenc Stadion Erdős József
MTK Budapest–Zalaegerszegi TE FC 3–0 Budapest, Új Hidegkuti Nándor Stadion Andó-Szabó Sándor
Diósgyőri VTK–Budapest Honvéd 0–0 Miskolc, DVTK Stadion Bogár Gergő