Mol Vidi FC: kicsikart győzelem, tovább él a remény

2019.04.13. 19:23
Futács Márkó gólja döntött a Mol Vidi javára (Fotó: Dömötör Csaba)
Tovább harcol a bajnoki címért a Mol Vidi FC, amely odahaza hatalmas csatában 2–1-re legyőzte a harmadik helyre hajtó Újpestet a labdarúgó NB I 28. fordulójának záró mérkőzésén.

NB I

28. FORDULÓ
Mol Vidi–Újpest 2–1 (Hodzic 17., Futács 71., ill. Zsótér 64.)
Székesfehérvár, Mol Aréna Sóstó, 4457 néző. Vezette: Iványi

ONLIVE KÖZVETÍTÉS, ÉRDEKESSÉGEK, STATISZTIKÁK ITT!

Hogy Székesfehérváron még mindig bíznak a bajnoki címben, bizonyította, hogy a meccs előtt a szotyolaárus is a Fradi meccsét nézte. Okostelefonját kitéve az asztalra figyelte a rivális délutáni mérkőzését, és amikor Bőle Lukács belőtte a zöld-fehérek győztes gólját, hatalmasat csapott az asztalra, a magok ide-oda röpködtek. Kicsivel odébb a jegyszedő is telefonját nyomkodta, lesve az aktuális eredményeket, s a reakciója hasonlított a szotyiséhoz.

MARKO SCSEPOVICS MONOKLIJA

Meleg télikabátban sétálgatott a keretből kimaradók és családtagjaik számára fenntartott lelátórészen Marko Scsepovics. A Ferencváros elleni kupamérkőzésen súlyos sérülést szenvedő – a Dibusz Dénessel való ütközést követően arccsontját több helyen is eltörő – csatár a nehezén már túl van, ám szeme alatt még most is monokli éktelenkedik. A szerb légiós jó esetben tíz nap múlva megkezdheti az edzéseket.

Ez a fajta lelkesedés a játékosokon is látszódott, húsz perc sem telt el a mérkőzésből, máris vezetett a Vidi. Alaposan bekezdtek a csapatok, rövid idő alatt négy nagy lehetőség adódott a kapuk előtt, ahogy arra számítani lehetett, lüktető volt a találkozó. Hol a hazaiak, hol az újpestiek játszottak rövid ideig mezőnyfölényben, és noha voltak rossz passzok, pontatlan indítások a mezőnyben, az iramra, a színvonalra nem lehetett panasz. A játékosok bátran belementek az összecsapásokba – az orvosi stáboknak nem egyszer kellett a pályára rohannia –, a vendégek pedig a kapott gól ellenére sem roppantak össze, továbbra is bátran, összeszedetten futballoztak. Pedig Nebojsa Vignjevics, a lilák vezetőedzője alaposan megkeverte a kártyákat, hogy meglepő húzásai közül csak néhányat említsünk: a múlt héten jobb oldali védőt játszó Branko Pauljevics balszélsőként kezdett, az eddig jobbára csupán csereként szóhoz jutó Zsótér Donát első perctől a pályán volt, élete első újpesti mérkőzésén a fiatal Kovács Lóránt nyomban a kezdőbe került. Az első félidő hajrájában kezdeményezőbb volt az Újpest, nem sokkal a szünet előtt Zsótér Donát sistergős lövése a felső lécet találta telibe, és ha a vendégek lőtávolon belülre kerültek, tüzeltek is bátran.

S ha már Zsótér Donát…

A gyors középpályás a szünet után még inkább főszereplővé vált, egy hete mesteri távoli emelős gólt szerzett a Mezőkövesd ellen (2–1), most pedig távolról érkező indítást vett át combbal, hogy aztán kiporolja az alsó sarkot. Úgy tűnt, az Újpest megszerezheti az egyik pontot, ám Marko Nikolics nem így gondolta. A Vidi vezetőedzője a gól után nyomban cserélt, a védekező középpályás Elek Ákos helyére a befejező csatár Futács Márkót küldte pályára – a jó felépítésű center első labdaérintéséből a kapuba perdített. A 29 esztendős labdarúgó a karjait széttárva ünnepelt, társai a nyakába ugráltak, s mint később kiderült, győztes gól után kapaszkodtak össze. A vendégekben a hajrában már nem volt annyi erő, hogy ismét egyenlítsenek, így a tabella második és harmadik helyezettjének meccsét a fehérváriak nyerték, akik (az újabb) győzelmükkel nem hagyták magukat lerázni, s ne feledjük, a következő fordulóban, jövő szombaton Ferencváros–Vidi mérkőzést rendeznek.

Ebben a fordulóban egyébként matematikailag is eldőlt, hogy már csak az FTC és a Vidi lehet bajnok, az Újpest is „kiszállt a bajnoki címért folytatott küzdelemből”.