Pár nagyon szép támadás elég volt, könnyedén nyert a Mol Fehérvár

2021.11.07. 17:20
A labdarúgó NB I 12. fordulójának záró mérkőzésén a Mol Fehérvár 3–0-ra megverte odahaza a Zalaegerszeget.

LABDARÚGÓ NB I
12. FORDULÓ
Mol Fehérvár–ZTE FC 3–0
(K. Kodro 17., Petrjak 37., Dárdai P. 54.)
Székesfehérvár,
Mol Aréna Sóstó, 2174 néző. Vezette: Bogár

ONLIVE KÖZVETÍTÉS, ÉRDEKESSÉGEK, STATISZTIKÁK ITT!

Egymás után két bajnokit sikerülhet-e megnyerni? Ez volt az egyik kérdés a Mol Fehérvár FC részéről a ZTE FC elleni összecsapás előtt, és persze az, hogy a hazai együttes lépést tart-e a tabellán dobogós helyen álló riválisokkal. Bármennyire hihetetlen, a fehérvári csapat az idényben csak egyszer, még augusztusban nyert meg sorozatban két meccset (előbb a Kisvárdát, majd az MTK Budapestet verte meg 2–1-re), s bár csak kétszer vesztett a bajnokság első körében, viszonylag jelentős hátrányba került. Az eredménysor kozmetikázásához, javításához azt a ZTE-t kellett legyőzni, amelyik egy héttel korábban 5–0-s vereségbe futott bele Kisvárdán, igaz, az előző három találkozóját megnyerte. A hazaiak vezetőedzője, Szabics Imre ugyanannak a kezdő tizenegynek szavazott bizalmat, mint az előző fordulóban a Paks ellen, és gyanítható, hogy az akkori végeredménnyel, azaz a 2–1-es győzelemmel már a lefújás előtt kiegyezett volna.

Az első nagyobb hazai helyzetet a 14. percben láthattuk, Ivan Petrjak, mint forró kés a vajon, úgy ment el a bal szélen, jól is emelt középre, a labdája azonban néhány centivel elsuhant a nagy helyzetben érkező Kenan Kodro feje fölött. Három perccel később már örülhetett a hazaiak támadója, miután a vendégcsapat védői behátráltak, senki sem támadta meg, ő pedig elemi erővel bombázta a labdát a kapu jobb oldalába. Gyorsan jöhetett volna az egerszegiek válasza, Babati Benjamin beadása után a menteni akaró Szendrei Norbert a saját kapujára fejelte a labdát, Kovács Dánielnek nagyot kellett vetődnie, hogy ne szülessen öngól... A játékrész közepén Dárdai Pál lövése jelentett veszélyt, és bár egyértelműen a Mol Fehérvár FC irányított, a Zalaegerszeg labdarúgói próbálták sok futással megnehezíteni a hazaiak dolgát.

Az egygólos vezetés messze nem jelent életbiztosítást a három pont megszerzésére (már csak azért sem, mert a bajnokság első körében csak a Puskás Akadémiától nem kapott gólt a fehérvári csapat), s bár úgy tűnt, éledezik a ZTE, Ivan Petrjak gólja már sejttette, újra két bajnokit nyerhet egymás után a hazai együttes.

Waltner Róbert a szünetben három helyen is változtatott – húzása nem szorult különösebb magyarázatra. A ZTE-nek kockázatot kellett vállalnia, hogy közelebb kerüljön ellenfeléhez, Kodro fejese után mégis a piros-kékek előtt adódott hatalmas lehetőség rögtön a második játékrész elején. Sokat nem kellett várni arra, hogy jöjjön az újabb hazai találat (Dárdai Pál nevéhez fűződött), bizony nem volt egy súlycsoportban a két csapat. A folytatásnak nagyjából az volt a tétje, hogy a Fehérvár megelégszik-e a háromgólos győzelemmel vagy lerohanja ellenfelét, illetve a ZTE-ben van-e annyi tartás, hogy megússza a kiütést. A 60. percben Kodro ziccert hibázott, majd egy támadáson belül Zimonyi Dávid és Josip Spoljaric is betalálhatott volna. A hajrában mindkét kapu előtt adódtak még nagy lehetőségek, az eredmény azonban nem változott. A Fehérvár sima győzelmet aratott, ragad az élmezőny csapataira a tabellán, a ZTE viszont mind támadásban, mind védekezésben elmaradt a várakozástól, így nem lehetett esélye a meglepetésre. 3–0

1. Ferencvárosi TC 11 8 1 2 24–9 +15 25
2. Puskás Akadémia 11 8 1 2 18–11 +7 25
3. Kisvárda 12 7 2 3 20–14 +6 23
4. Mol Fehérvár 12 5 5 2 16–11 +5 20
5. Mezőkövesd 12 5 3 4 17–20 –3 18
6. Paksi FC 12 4 2 6 28–26 +2 14
7. Zalaegerszegi TE 12 4 2 6 17–28 –11 14
8. Budapest Honvéd 12 4 1 7 21–25 –4 13