A Puskás Akadémia jól szervezett játékkal egy pontot elvitt Fehérvárról

TŐSÉR NORBERT (összefoglaló), PÓSFAI GYULA (percről percre)TŐSÉR NORBERT (összefoglaló), PÓSFAI GYULA (percről percre)
2020.12.15. 20:03
Tóth Balázsra, a vendégek kapusára nem lehetett panasz, itt éppen egy beadást öklöz ki (Fotó: Földi Imre)
A Mol Fehérvár 1–1-es döntetlent játszott hazai pályán a Puskás Akadémiával a labdarúgó NB I 15. fordulójában, Knezevic bombagólját a szünet után Bamgboye egyenlítette ki. A felcsútiak Mance kiállítása miatt a hajrában bő tíz percet emberhátrányban futballoztak, de a Vidi ezt nem tudta kihasználni.

LABDARÚGÓ NB I
15. FORDULÓ

Mol Fehérvár FC–Puskás Akadémia 1–1 (Bamgboye 59., ill. Knezevic 19.)
Székesfehérvár,Mol Aréna Sóstó, zárt kapuk mögött. Vezette: Bogár
Kiállítva: Mance (79., PAFC)

ÉLŐ SZÖVEGES TUDÓSÍTÁS ITT!

Márton Gábor, a Mol Fehérvár vezetőedzője három helyen is változtatott a Budafoki MTE elleni győztes (4–1) szombati bajnoki kezdőcsapatán, de meglepetésre nem az a három labdarúgó tért vissza a kedd esti mérkőzésre, aki négy nappal korábban kényszerűségből maradt ki a keretből. Akkor Loic Nego, Nikolics Nemanja és Boban Nikolov koronavírustesztje is kétséges eredményt mutatott ki, időközben azonban utóbbi két labdarúgó újabb tesztje már negatív lett, a Puskás Akadémia ellen mégis a kispadra szorultak. Pedig a fehérváriak vezetőedzője kivételesen elégedetten nyilatkozott csapata legutóbbi győzelmét követően, a Puskás Akadémia ellen mégis Bolla Bendegúz helyett Funsho Bamgboye, Fiola Attila helyett Viszar Muszliu, míg Rúben Pinto helyett Nyári Patrik került a kezdő tizenegybe.

A Puskás Akadémiánál nem történt változás az Újpest elleni idegenbeli, 2–1-es győzelmet követően, mert valójában semmi sem indokolta, hogy Hornyák Zsolt vezetőedző módosítson az elképzelésén. Olybá tűnik, a felcsúti gárda kilábalt a koronavírus-járvány okozta hullámvölgyből, a legutóbbi öt forduló eredménysorát figyelembe véve ugyanis – holtversenyben az MTK-val – a második legjobb formában lévő csapat az élvonalban, s ennek megfelelően nem is kezdett visszafogottan a Mol Aréna Sóstóban, igaz, gólra törően sem. A román Alexandru Baluta a 18. percben kapura lövés gyanánt csaknem kirúgta a labdát a stadionból, s ebben csak a labdafogó háló akadályozta meg. Egy perccel később aztán Josip Knezevic újfent bizonyította, hogy a bal lábát nem csak támaszkodásra használja, s a vendégek máris előnybe kerültek. A horvát támadó három és fél éve futballozik Magyarországon, s már a harmincnegyedik gólját szerezte az élvonalban.

A jó kezdés tehát, amellyel Márton Gábor a már említett, Budafok elleni bajnokin elégedett volt, ezúttal elmaradt, s bár hátrányba kerülő csapata inkább a szögleteknél próbált zavart kelteni a felcsúti kapu előterében, az első félidőben valójában gólhelyzetet sem alakított ki. Ivan Petrjak ezúttal nem játszhatott szabadon, mert a felcsúti védelem nem sok területet hagyott az ukrán légiósnak, illetve Funsho Bamgboye sem kamatoztathatta a gyorsaságát a jobb szélen, mivel Nagy Zsolt szinte az összes párharcot megnyerte a nigériaival szemben.

Szinte adta magát, hogy a hátrányban lévő, meglehetősen ötlettelenül futballozó hazai csapat más felállásban kezdi a második félidőt, Márton Gábor mégis kitartott a kezdőcsapat mellett. Igaz, csupán nyolc és fél percig, mivel együttese teljesítménye cseppet sem javult. A hazaiak háromtámadós rendszerre álltak át, aminek eredményeként az 59. percben Funsho Bamgboye a mérkőzésen először ellépett Nagy Zsolt mellett és egyenlített.

Felpörgött a Mol Fehérvár, bár korántsem rohamozott lendületesen, de a mezőnyfölénye egyértelművé vált, ráadásul a 80. percben emberelőnybe került, miután Antonio Mancét a játékvezető kiállította. Hazai helyzetek helyett azonban a Puskás Akadémia a kontratámadásainak köszönhetően emberhátrányban több gólszerzési lehetőséget dolgozott ki, mint teljes létszámban, végül azonban maradt a döntetlen.

A Mol Fehérvárnál legalább annak örülhetnek, hogy több mint egy éve őrzik hazai veretlenségüket a bajnokságban, legutóbb a Paksi FC győzött a Mol Aréna Sóstóban, viszont az időközben lejátszott tizenhét bajnokiból tizenegyet megnyertek, hatszor pedig döntetlent értek el.