A Mol Fehérvár nagy csatában 2–1-re megverte odahaza a Híres Gábor vezette Mezőkövesdet a labdarúgó NB I 8. fordulójában.
A KÉPRE KATTINTVA GALÉRIA NYÍLIK (Fotó: Szabó Miklós)

Mol Fehérvár–Mezőkövesd Zsóry 2–1 (Kodro 25., 81., ill. Sz. Drazsics 49.)
Székesfehérvár, Mol Aréna Sóstó, 2376 néző. Vezette: Bogár

ONLIVE KÖZVETÍTÉS, ÉRDEKESSÉGEK, STATISZTIKÁK ITT!

Alig több mint három hete történt, mégis távolinak tűnik.

A Mol Fehérvár augusztus 18-án bravúros, 2–1-es győzelmet aratott az Európa-konferencialiga-selejtezőben az 1. FC Köln otthonában, és mindenki áradozva beszélt róla. Egy héttel később helyreállt a világ rendje, a Köln a Mol Aréna Sóstóban 3–0-val vágott vissza, ezzel együtt az volt az általános vélekedés, a Bundesliga-csapat elleni teljesítményre lehet építeni a bajnokságban. Bő három héttel később azt kellett mondani, nem sikerült...

A Vidi azóta három bajnokiból kettőt elveszített (3–1 a Kisvárda, 1–0-ra a DVSC ellen), az erősen tartalékos KTE-t is csak a 90. percben szerzett góllal tudta 2–1-re legyőzni. Ha ehhez még hozzátesszük, hogy az első három bajnokijából kettőn ugyancsak pont nélkül maradt (2–0-s vereség Pakson, 4–0-s zakó a Ferencváros vendégeként), máris látható, az eddig mutatott futball köszönőviszonyban sem volt a szurkolók által elvárttal.

Szombaton – csakúgy, mint egy héttel korábban Debrecenben – olyan rivális volt az ellenfél, amelynél edzőt váltottak: akkor a Loki az átmenetileg megbízott Dombi Tibor irányításával legyőzte a Vidit, a távozó Supka Attila másodedzőjére, a korábbi négyszeres válogatott Híres Gáborra idegenben azért jóval nehezebb feladat várt.

Először kezdett a Mol Fehérvárban Lirim M. Kastrati, ugyanakkor Fiola Attila, az eddigi hat bajnokit kivétel nélkül végigjátszó csapatkapitány még a meccskeretbe sem került be – úgy tudjuk, sérülés miatt. A koszovói futballista a tizedik percben remek labdaátvétel után a vendégkapu jobb sarkába rúgta a labdát, ám lesről, így ekkor még korai volt az öröme. Nem volt könnyű helyzetben a hazai csapat, mert a Mezőkövesd labdavesztést követően fegyelmezetten visszazárt, játékosai jól tolódva rendre kisegítették egymást, és Loic Negóék ekkor még nem találták a rést a falon.

A játékrész közepén aztán villámgyors hazai támadás bontakozott ki a jobb oldalon, Dárdai Pál ütempassza után Kastrati jól adott középre, Kenan Kodro pedig a hálóba fejelte a labdát. Nem sokkal később a koszovói támadó Dárdai Pálnak teremtett nagyszerű lövőhelyzetet, ám a labda a szélső jobb lábára érkezett (azaz a gyengébbikére), és a tizenhatos vonalán lövés helyett rosszul vette át. Viszonylag hamar kiderült tehát, a Mezőkövesd, akárcsak az előző hét bajnokit, ezt sem tudja lehozni kapott gól nélkül. A futballja amúgy nem tűnt kilátástalannak, Cseri Tamásék a saját kárukon tapasztalták, egyetlen kihagyásért nagy árat kell fizetni.

Valódi fejbe kólintással ért fel a hazaiak számára, hogy Sztefan Drazsics már a 49. percben eltüntette a kövesdiek hátrányát, tegyük hozzá, a hazaiak részéről olyan középpályás labdavesztés előzte meg a gólt, ami ezen a szinten nem fér bele.

GÓLVIDEÓK ITT!

Az addig sem alárendelt szerepet játszó Mezőkövesd érthetően még inkább felbátorodott, és ha Vajda Sándor indítása után Drazsics kapura meri emelni a labdát, és nem a cselt választja, átvehette volna a vezetést a gárda. Bármennyire hihetetlen, ebben az időszakban a vendégtizenegy futballozott kapura veszélyesebben, érthetetlen, Michael Boris miért várt hetven percet az idényben jó formát mutató Budu Zivzivadze becserélésével.

Fotó: Szabó Miklós

A 73. percben rossz mentési kísérlet után Dárdai Pál került helyzetbe, de lövését Riccardo Piscitelli bravúrral védte, nem sokkal később azonban a fehérvári szélső mértani pontossággal tekerte középre a labdát, Kenan Kodro pedig újból a hálóba fejelt, kialakítva a végeredményt.

Egyszersmind megduplázta idénybeli bajnoki góljai számát, immár négyet számlál. 2–1

1. Ferencvárosi TC 6 6 18–1 +17 18
2. Kisvárda 8 4 2 2 16–12 +4 14
3. Kecskeméti TE 8 3 4 1 10–6 +4 13
4. Puskás Akadémia 8 3 4 1 9–6 +3 13
5. Paksi FC 7 3 2 2 13–13 0 11
6. Zalaegerszegi TE 7 3 1 3 14–11 +3 10
7. Mol Fehérvár 7 3 4 9–12 –3 9
8. Budapest Honvéd 8 2 3 3 7–12 –5 9