Nego és Nikolics gólja három pontot hozott a Fehérvárnak a Kisvárda ellen

ZOMBORI ANDRÁS (összefoglaló), O. ISTVÁN (percről percre)ZOMBORI ANDRÁS (összefoglaló), O. ISTVÁN (percről percre)
2020.06.06. 18:49
Remek lendülettel kezdte a meccset a vendég Kisvárda a Fehérvár otthonában a labdarúgó NB I 27. fordulójában, de a hazaiak Nego góljával megszerezték a vezetést a 16. percben, majd a lefújás előtt Nikolics találata eldöntötte a meccset.
Nikolics Nemanja (71) szerezte a Vidi második gólját (Fotó: Tumbász Hédi)
A JÁTÉKNAPRÓL KÉSZÜLT KÉPGALÉRIA MEGTEKINTÉSÉHEZ KATTINTSON A KÉPRE!
Nikolics Nemanja (71) szerezte a Vidi második gólját (Fotó: Tumbász Hédi) A JÁTÉKNAPRÓL KÉSZÜLT KÉPGALÉRIA MEGTEKINTÉSÉHEZ KATTINTSON A KÉPRE!

NB I
27. FORDULÓ
Mol Fehérvár–Kisvárda 2–0 (Nego 16., Nikolics 87.)
Székesfehérvár,Mol Aréna Sóstó.1325néző.Vezette:Andó-Szabó Sándor

ONLIVE KÖZVETÍTÉS, STATISZTIKÁK, ÉRDEKESSÉGEK

Nem mostanában történt, hanem csaknem tizenegy esztendeje, 2009. augusztus 1-jén. Az akkor még Videoton néven „futó” Mol Fehérvár a Diósgyőri VTK-t fogadta az idény második bajnokiján és 3–2-es győzelmet aratott ellene. Mezey György vezetőedző stábjában másodedzőként ott volt Bódog Tamás is, így az akkor 39 éves szakember győzelemnek örülhetett első mérkőzésén a Sóstói Stadionban. Két idény után távozott Székesfehérvárról (egy ezüst és egy aranyéremmel), s bár azóta a Diósgyőrt is vezette az élvonalban, ellenfélként szombaton tért vissza először a városba. Irányításával a Kisvárda a legutóbbi két bajnokiját megnyerte (Honvéd 5–1, Újpest 1–0), ezért a forduló előtt öt ponttal ellépett a kiesést jelentő 11. helytől, de nem nyugodhatott meg, hiszen a Mol Fehérvár után a Mezőkövesd Zsóry és a Ferencváros – vagyis még két dobogós csapat – vár rá.

A Kisvárda látogatóként is bátran kezdett. A hazai szurkolók dermedten nézték, ahogy az 5. percben Cornel Ene fejese után a labda a kapufáról pattant vissza Kovácsik Ádám kezébe. Az már a meccs elején szembetűnő volt, hogy a beívelések gondot okoznak a fehérváriaknak, és ha Vinícius nem vetődik bele önfeláldozóan egy jobb oldali beadás után Sztavrosz Cukalasz lövésébe, akár a kisvárdai vezető gól is megszülethetett volna. A vendégek nagyon magasan, már a saját kapujának előterében letámadták a Mol Fehérvárt, amelynek ez a harcmodor láthatóan nem ízlett.

Aztán Stopira a 16. percben megnyert egy fejpárbajt a felezővonalnál, a lefejelt labdával Lyes Houri iramodott meg, remekül ugratta ki Loic Negót, ő pedig nem hibázta el együttese első jelentősebb lehetőségét (1–0). A játékrész feléhez közeledve jött az újabb kisvárdai esély: egy bal oldali beadás után Sztavrosz Cukalasz jól perdítette kapura a labdát, Kovácsik Ádám viszont bravúrral hárított. Szó sem volt arról, hogy a Kisvárdát megfogta volna a kapott gól, más kérdés, hogy kulturált futballja nem párosult eredménnyel. Érdekes volt látni, hogy noha a Mol Fehérvár vezetett, nem tudta nyomás alá helyezni ellenfelét. A 35. percben Viszar Muszliu a büntetőterületen belül testtel lökött egyet Fernando Vianán, bizony, nem lett volna meglepetés, ha a játékvezető tizenegyest ítél.

Másfél perce tartott a második félidő, amikor egy bal oldali szöglet után Fernando Viana az elé pattanó labdát nagy helyzetben a kapu fölé bombázta – a kisvárdai szurkolók alighanem arra gondoltak, vajon adódik-e még ekkora lehetőség a kedvencek előtt. Aztán egy percen belül két remek támadást is vezetett a hazai együttes, az első végén Pátkai Máté kevéssel lőtt a bal sarok mellé, a másodiknál Ivan Petrjak próbálkozását védte Dombó Dávid. A mérkőzésnek ebben az időszakában jól futballozott a Mol Fehérvár; Bódog Tamás is úgy érezhette, változtatnia kell és egyszerre négy játékost is becserélt.

Kollégája, Joan Carrillo szinte rögtön reagált, három helyen módosított. Csaknem negyedórával a találkozó vége előtt Nikolics Nemanja lövését védte bravúrral Dombó Dávid, majd Funsho Bamgboye lövését is jó érzékkel hárította, így maradt izgalom a hajrára is. A Kisvárda egy pillanatig sem törődött bele a helyzetébe, sokat tett az egyenlítésért, ám az idénybeli harmadik gólját szerző Nikolics Nemanja végképp eldöntötte a három pont sorsát. (2–0)