Magabiztosan győzött a Fehérvár az emberhátrányba kerülő ZTE ellen

ZOMBORI ANDRÁS (összefoglaló), ORBÁN ISTVÁN (percről percre)ZOMBORI ANDRÁS (összefoglaló), ORBÁN ISTVÁN (percről percre)
2020.11.28. 16:46
Gyorsan megszerezte a vezetést a Fehérvár a ZTE ellen az NB I 12. fordulójában. A szünet után a vendégek kiállítás miatt emberhátrányban játszottak, s gólt nem tudtak szerezni, így 2–0-ra nyert a házigazda.

LABDARÚGÓ NB I
12. FORDULÓ

Mol Fehérvár FC–ZTE FC 2–0 (2–0)
Székesfehérvár,Mol Aréna Sóstó, zárt kapuk mögött. Vezette: Erdős József
Gólszerzők: Zivzivadze (12.), Houri (22.)
Kiállítva: Szalai (71.)

ÉLŐ SZÖVEGES TUDÓSÍTÁS ITT!

Bármennyire hihetetlen, de a Mol Fehérvár csak az előző fordulóban, a Diósgyőri VTK (3–0) ellen tudott kapott gól nélküli bajnokit játszani, igaz, azt is tegyük hozzá, hogy az a találkozó már az ötödik volt a bajnokságban, amelyen legalább három gólt szerzett a fehérvári együttes. Az elsőt közülük még az idény rajtján, éppen a ZTE FC otthonában produkálta, más kérdés, hogy a bajnoki címet megcélzó csapatot a 3–3-as döntetlen aligha tette boldoggá. A hazaiak vezetőedzője, Márton Gábor így már másodszor meccselhetett a zalai klub ellen, amelyet az előző bajnoki idényben nemcsak az élvonalban tartott, hanem egyúttal remek támadófutballt is játszatott vele. Nem jelentett meglepetést, hogy a szakember ugyanazt a kezdő tizenegyet küldte pályára, mint az előző héten a Diósgyőr ellen. Miként abban sem volt változás, hogy a Mol Fehérvár ismét három belső védővel állt fel, Nikolics Nemanja és Budu Zivzivadze pedig párban rohamozta a vendégek kapuját.

Egy perc sem telt el a találkozóból, Bojan Szankovics lövése máris munkát adott Emil Rockovnak, majd Könyves Norbert megindulása is jelezte, a ZTE FC nem csak védekezni érkezett a Mol Aréna Sóstóba. Tegyük hozzá, a két esemény között Viszar Muszliu fejese is veszélyes volt, és bár az a lehetőség még kimaradt, egy középpályás labdaszerzés után – Lyes Houri kaparintotta meg a labdát Szankovicstól –, egy villámgyors kontrát már góllal fejezett be Budu Zivzivadze. A gól iskolapéldája volt annak, hogy amikor egy csapat építkezik, és játékosai kifelé mozognak, nem szabad labdát veszíteni a saját térfélen, mert abból jobb esetben nehéz helyzetbe lehet kerülni, rosszabban pedig hátrányba.

A gól érezhetően megfogta a zalaegerszegieket, és még a játékrész felénél sem tartott a mérkőzés, amikor egy remek Nikolics Nemanja, Lyes Houri összjáték végén máris 2–0-t mutatott az eredményjelző. Csaknem húsz perc alatt a Mol Fehérvár közel járt ahhoz, hogy újabb olyan meccset produkáljon, amelyen legalább háromszor mattolja ellenfelét, a ZTE FC ugyanakkor bőven tett annak érdekében, hogy a nagyszerű idegenbeli mérlege (négy bajnokin hét pont) romoljon. Boér Gábor már az első félidőben cserére szánta el magát, a játék képe azonban nem változott: a Mol Fehérvár továbbra is tökéletesen uralta a mérkőzést.

Rögtön a második félidő elején ígéretes lehetőséghez jutott a hazai együttes, hiszen Nikolics középről, a tizenhatos vonaláról végezhetett el szabadrúgást, ám lövését Demjén Patrik magabiztosan védte. Boér Gábor két újabb cserével próbálta acélosabbá tenni csapatát, de ahhoz, hogy a ZTE FC közelebb kerüljön ellenfeléhez, több futásra, nagyobb vállalkozó kedvre és persze pontosabb futballra lett volna szükség. Azzal nyilván mindenki tisztában volt, hogy egy gólt a semmiből is lehet találni, és akkor „bemelegedhet” a Mol Fehérvárnak a mérkőzés, egy esetleges újabb hazai gól viszont minden vitás kérdést lezárhatott volna. Csakhogy… A kétgólos előny talán túlzottan is megnyugtatta a fehérváriakat, futballjuk nem volt olyan ötletes, mint az első félidőben. Más lapra tartozik, hogy minden perccel közelebb kerültek a három pont megszerzéséhez. Szalai Dániel kiállítása után tovább csökkent a Zalaegerszeg esélye a pontszerzésre, és bár a Mol Fehérvárnak sem jött össze az a bizonyos harmadik gól, a csapat magabiztosan nyert. Ráadásul ismét kapott gól nélkül.