Az új edzővel sem megy: a Fehérvár kikapott odahaza az Újpesttől

SOMOGYI ZSOLT  (összefoglaló), BACSKAI JÁNOS (percről percre)SOMOGYI ZSOLT (összefoglaló), BACSKAI JÁNOS (percről percre)
2022.02.20. 17:35
A Mol Fehérvár FC 2–1-re kikapott odahaza Újpesttől a labdarúgó NB I 21. fordulójának záró mérkőzésén.
Lila-fehér öröm (Fotó: Török Attila) – A KÉPRE KATTINTVA GALÉRIA NYÍLIK!

LABDARÚGÓ NB I
21. FORDULÓ

Mol Fehérvár FC–Újpest FC 1–2 (Nikolics N. 88., ill. Croizet 46., Zivzivadze 74.)
Székesfehérvár,Mol Aréna Sóstó, 3228 néző. Vezette: Bognár T.

ONLIVE KÖZVETÍTÉS, ÉRDEKESSÉGEK, STATISZTIKÁK ITT!

Kétszer is helyzetbe került Budu Zivzivadze. Az első negyedórában könnyedén gólokat szerezhetett volna, de előbb centiméterekkel eltévesztette a kaput, a következő lehetőségnél a kapus védett. Fehérváron nem kelthetett meglepetést, hogy a grúz játékos felbukkan a kapu előtt. Az lehetett szokatlan, hogy immár lila-fehér mezben kapott szerepet, hiszen a Viditől Újpestre került kölcsönbe.

A Fehérvár kezdőcsapatát a Szabics Imrét váltó német Michael Boris állította össze – a kapuba hosszú idő után visszakerült Kovácsik Ádám, a védelemben pedig ott volt Hangya Szilveszter, a Kispesten kiállított Marcel Heister posztján. A piros lap miatt a német védő eltiltását töltötte, de a városban arról lehetett hallani, hogy lett volna ok amúgy is a kispadra száműzni. Sokan arról beszéltek, hogy Kispestre elfelejtette magával vinni a futballcipőjét, a legfontosabb munkaeszközét (minden mást szállítanak helyette, csak erre kellett volna figyelnie). Mondani sem kell, a profinak mondott közegben mennyire amatőr hibának minősül otthon felejteni a stoplist...

Már az első pillanatokban kiderült, az Újpest megszervezte védekezését. A négy védő vonalába időnként hátra zárt a két szélen Yohan Croizet és Giorgi Beridze, ilyenkor csak Budu Zivzivadze maradt elöl. A pálya középső részén Csongvai Áron és a nagy visszatérő Vincent Onovo szűrt, Nikola Mitrovics előttük próbálta szervezni a vendégek akcióit. És ez a szervezettség működőképesnek mutatkozott, mert a 23. percben Budu Zivzivadze már harmadszor próbálkozott gólszerzéssel, míg a Vidi csak kereste saját játékát. Megesett, hogy másodpercekig a fehérvári térfélen pattogott a labda, az újpestiek passzolgattak, szövögették támadásaikat, míg a házigazda kimondottan tanácstalannak tűnt.

Gól nélkül ért véget az első játékrész, és a semleges szurkolók azt állapíthatták meg, hogy a vendégek álltak közelebb a vezetés megszerzéséhez.

Nem sikerült rendezni a sorokat a két félidő közötti pihenőben, mert egyetlen perc sem telt el a második félidőből, amikor Yohan Croizet végigvezette a labdát a hazai térfélen, majd egy csel után a fehérvári kapuba lőtt – közvetlenül a zsúfolásig megtelt vendégszektor előtt. Mondani sem kell, ott mekkora üdvrivalgással fogadták. Néhány másodperccel később Giorgi Beridze vihette a labdát ötven méteren keresztül, és csak egyetlen védő állt vele szemben, de lövését Kovácsik Ádám védte.

Lendület (Fotó: Török Attila)

Ez a jelenet is mutatta, a fehérváriaknak kockázatot kell vállalniuk, hogy helyzeteket dolgozhassanak ki, de így fellazul a védelmük, ami lehetőséget teremtett a vendégek támadói előtt. A Vidi labdarúgói próbáltak megnyugodni, sok passzal igyekeztek játszani, de nagyon lassan tették, így a szervezett újpesti védelemnek rendre maradt ideje lezárni a kapu felé vezető utat.

Aztán jött az igazi tőrdöfés a fehérvári szívekbe: Budu Zivzivadze betalált. De nem ünnepelt, tekintettel előző csapata szurkolóira, megállt egy helyben, és feltette a kezét – de nem adta meg magát, sőt, látszott, micsoda hatalmas elégtételt jelent neki, hogy új együttesében éppen Fehérváron tudott gólt szerezni, ahol nem kapta meg a bizalmat az elmúlt időszakban.

A kétgólos hátrányt nehezen viselték a hazai szurkolók, a szektor alsó részére nyomultak, és a közelben melegítő cserejátékosokra zúdították minden dühüket. Főleg szegény Kovács István kapott a szitokáradatból, aki aztán tényleg alig játszott az elmúlt hetekben, hónapokban, tanácstalanul tárta szét a karját: mit tudna ő segíteni az alapvonalon túlról? Nem sokkal a rendes játékidő vége előtt Nikolics Nemanja szépített, ezzel utolérte Szabó Józsefet a klub örök-góllövőlistáján (111).

Hét percet hosszabbított a játékvezető, és bár a Vidi próbálkozott, az Újpest már kivédekezte ezeket a perceket, és ebben az idényben nyújtott legjobb játékával megérdemelten szerezte meg a három pontot – az edzőváltás egyelőre nem oldotta meg a Mol Fehérvár problémáját, 2022-ben a negyedik bajnoki mérkőzését is elveszítette... 1–2