A labdarúgó NB I 31. fordulójában a Budapest Honvéd 2–0-ra kikapott a Mol Fehérvár otthonában.
Hazai öröm (Fotó: Török Attila) A KÉPRE KATTINTVA GALÉRIA NYÍLIK!

Mol Fehérvár FC–Budapest Honvéd 2–0 (ifj. Dárdai Pál 25., Kodro 45+1.)
Székesfehérvár,
Mol Aréna Sóstó, 2527 néző. Vezette: Berke

ONLIVE KÖZVETÍTÉS, ÉRDEKESSÉGEK, STATISZTIKÁK ITT!

Túlzás nélkül kijelenthető, a Mol Fehérvár és a Budapest Honvéd szurkolói más idényt reméltek. Noha a székesfehérvári klub jó néhány éve mindegyik bajnoki esztendőnek úgy vág neki, hogy az utolsó pillanatig versenyben maradna a bajnoki címért, mára eljutott odáig, hogy a negyedik hely megszerzésének is örülne – persze csak akkor, ha a Ferencváros a Paks ellen megnyeri a Magyar Kupát, ez esetben ugyanis ez a pozíció nemzetközi szereplést ér. A Honvéd szimpatizánsai már tavaly is nagyon nehezen élték meg, hogy kedvenceik csak az utolsó előtti fordulóban tették biztossá a bennmaradást, rémálmukban sem gondolták, hogy a következő idény hasonlóan alakul. A 2020–2021-es idényben a kispesti együttes három fordulóval a zárás előtt éppúgy tizedik volt, mint a mostaniban, némi különbséget az jelent, hogy előnye akkor négy pont volt a tizenegyedik DVTK-val szemben, most pedig öttel előzi meg a közvetlenül mögötte álló MTK Budapestet. Amikor októberben hasonló párosításban a Fehérvár 2–1-re legyőzte a fővárosiakat, a hazai csapatot még Szabics Imre, a vendéget Horváth Ferenc irányította, és bár azóta Michael Boris ül a fehérvári és Nebojsa Vignjevics a kispesti padon, a tavasz így is rengeteg buktatót hozott mindkét félnek. Az aktuális forma mindenesetre a Mol Fehérvár mellett szólt, a házigazda hat mérkőzésből álló veretlenségi sorozatot épített (benne négy győzelemmel és két döntetlennel), a Honvéd ugyanakkor az utolsó öt fellépésén győzelem nélkül maradt (három döntetlen, két vereség).

Nem kis meglepetést jelentett, hogy a Honvédnál Zsótér Donát, Bőle Lukács és Nenad Lukics is a cserék közé volt nevezve – maradjunk annyiban, nem ez volt minden idők legtámadóbb szellemű kispesti kezdő tizenegye. A védekezőbb felállás ellenére az első lehetőség a vendégek előtt adódott, azonban Boubacar Traoré a bal sarok mellé fejelte a labdát egy jobb oldali támadás végén. Az már az első pillanatokban látszott, hogy a mali támadó semlegesítése nem lesz könnyű feladat, és bizony a 19. percben remek megugrás után nagyszerűen teremtett helyzetet Vidar Ari Jónssonnak, az izlandi szélső lövését azonban Kovács Dániel védeni tudta. Nem sokkal a játékrész közepe után Kenan Kodro mellel készítette le lövésre a labdát Dárdai Pálnak, ő pedig állítgatás nélkül kilőtte a bal alsó sarkot. Rövid időn belül megduplázhatta volna előnyét a Mol Fehérvár, de Loic Nego jobbról nem tudta megjátszani a középen nagy helyzetben érkező Nikolics Nemanját. Nem állítjuk, hogy a Honvéd csakis a védekezéssel törődött, igenis voltak lehetőségei, a máskor mindig ezer fokon égő, nagy támogatást adó szurkolói azonban néma csendben figyelték a pályán történteket, és ez súlyos kritikával ért fel. Hogy az első félidő mégis kétgólos hazai előnnyel záruljon, arról Kenan Kodro gondoskodott, nehéz volt elképzelni, hogy a Honvédnak innen lehet még visszaút.

Valahogy azt lehetett érezni, biztos előnye tudatában a Mol Fehérvár nem tesz meg mindent a harmadik találat megszerzéséért, a Honvéd futballjában ugyanakkor nem volt akkora átütőerő, hogy szorosabbá tegye az állást. Zsótér Donát és Nenad Lukics becserélése egyértelműen ezt a célt szolgálta, és bizony előbbi futballista szöglete után Batik Bence akár szépíthetett volna.

A Mol Fehérvár győzelmével lépett egyet a negyedik hely megszerzése felé, a Honvédnak az segíthet, ha a Puskás Akadémia legyőzi az MTK Budapestet, viszont ha a kék-fehérek nyernek, akkor a kispesti futballklub két fordulóval a befejezés előtt két pontra kerül a kiesést jelentő 11. pozíciótól. A helyzete tehát immár több, mint veszélyes... 2–0