Egygólos találkozón nyert az MTK a Mezőkövesd ellen

DOROS LÁSZLÓ (ÖSSZEFOGLALÓ), ORBÁN ISTVÁN (PERCRŐL PERCRE)DOROS LÁSZLÓ (ÖSSZEFOGLALÓ), ORBÁN ISTVÁN (PERCRŐL PERCRE)
2020.11.21. 16:44
Az első félidőben potya góllal szerezte meg a vezetést az MTK a Mezőkövesd otthonában az NB I 11. fordulójában, a folytatásban pedig nem változott az eredmény (0–1), így a fővárosi gárda megnyerte a meccset.
Ikenne-King gólja eldöntötte a meccset (Fotó: Földi Imre)
A FOTÓRA KATTINTVA KÉPGALÉRIA NYÍLIK!
Ikenne-King gólja eldöntötte a meccset (Fotó: Földi Imre) A FOTÓRA KATTINTVA KÉPGALÉRIA NYÍLIK!

LABDARÚGÓ NB I
11. FORDULÓ

Mezőkövesd Zsóry–MTK Budapest0–1 (0–1)
Mezőkövesd,Városi Stadion,zárt kapuk mögött.Vezette:Erdős
Gólszerző:Ikenne-King (20.)

ÉLŐ SZÖVEGES TUDÓSÍTÁS ITT!

Vajon mire elegendő tíz, kemény munkával eltöltött nap? Milyen lesz a bemutatkozás? Sikerül-e megindulni felfelé a tabellán? Sorjáztak a megválaszolásra váló kérdések hazai oldalon, a várakozástól elmaradó szereplés miatt ugyanis Pintér Attila lépett Kuttor Attila szakvezető helyére. A Mezőkövesdnek csak a győzelem jelentett elfogadható eredményt, mivel legutóbbi hat mérkőzésén csak egy pontot szerzett.

A klubvezetőség nem tétlenkedett a bajnoki szünetben, pénteken átigazolt két középpályást: a legutóbb Zalaegerszegen játszó Barczi Dávidot, valamint az osztrák Manuel Marticot. A kezdőcsapatban még nem kaptak helyet, a kispadra azonban már leültek – és később szerepet is kaptak. A hazai összeállítás érdekessége volt, hogy a kezdők közé került Róbert Pillár, Vadnai Dániel, Nagy Dániel, valamint Szeles Tamás is – ők meglehetősen régen mondhatták el ezt magukról.

Mindkét csapat két-két támadóval kezdett, a védekezés hatékonyságára pedig mindkét oldalon négy-négy hátvéd ügyelt. Berecz Zsombor lapos, 20 méterről leadott lövése jelentette az első említésre érdemes eseményt, többnyire a Mezőkövesd kezdeményezett, jó volt az iram, és a küzdelem hevességére sem lehetett panasz. A 21. percben váratlan esemény történt: Patrick Ikenne-King robogott előre a jobb szélen, majd 18 méterről jobbal beadásszerű lövést eresztett meg, a labda a rosszul helyezkedő és későn vetődő Szappanos Péter keze között utat talált a hazai kapuba. Ez volt az első támadása a fővárosi csapatnak, és ezzel fel is adta a leckét a hazaiaknak.

A Mezőkövesdet láthatóan megviselte a potya gól, játékosai elbizonytalanodtak. Az MTK Budapest átvette az irányítást, labdarúgói higgadtan adogattak, megbecsülték a labdát. Védelmük jól zárt, nem lehetett rést találni rajta, a kék-fehérek nem engedték kibontakozni az ellenfelüket. Az első félidőben mutatott mezőkövesdi teljesítmény kevés jót ígért a folytatásra.

A szünet után az MTK támadott többet, gyors akciókat vezetett, többször veszélyes helyzetet alakított ki. Ennek betudható, hogy az 59. percben a vendégek növelhették volna előnyüket, Mezei Szabolcs azonban rosszul passzolt, pedig három fővárosi vezette egy hazai védőre a labdát. Nagy akarattal futballozott a Mezőkövesd, de az átütőerő hiányzott a játékából, ráadásul a lövések sem sikerültek. Ezekből egyébként is alig-alig lehetett feljegyezni. Mivel egyre jobban kinyílt a kövesdiek védelme, a fővárosiak ellentámadásaiban mindig benne volt a gólveszély.

Az MTK lassította a játékot, jól őrizte előnyét. Beigazolódott, hogy nagyon sokat kell még dolgozniuk a mezőkövesdieknek, mert a korábban tapasztalt játékbeli problémákat nem lehet egyik napról a másikra megoldani. Hosszú és verejtékes küzdelem vár a Mezőkövesdre, igaz, nagyon messze még a bajnokság vége. Az MTK folytatta jó sorozatát, zsinórban ötödik mérkőzésén is helytállt, írhatjuk, nem történt meglepetés, érvényesült a papírforma, és a jobb formában lévő csapat nyert. Igaz, kellett hozzá egy óriási kapushiba is. 0–1

1. Ferencvárosi TC 9 7 2 19–4 +15 23
2. Kisvárda 10 6 1 3 16–14 +2 19
3. MTK Budapest 11 5 3 3 18–14 +4 18
4. Paksi FC 11 5 2 4 22–19 +3 17
5. Mol Fehérvár 9 4 4 1 22–14 +8 16
6. Puskás Akadémia 11 5 6 16–21 –5 15
7. Budafoki MTE 9 4 1 4 13–16 –3 13
8. Zalaegerszegi TE 10 3 2 5 18–20 –2 11