Rangadó keleten: a Kisvárda legyőzte a Mezőkövesdet!

DOROS LÁSZLÓ (összefoglaló), BACSKAI JÁNOS (percről percre)DOROS LÁSZLÓ (összefoglaló), BACSKAI JÁNOS (percről percre)
2021.04.09. 19:50
A labdarúgó NB I 28. fordulójának nyitó mérkőzésén a Mezőkövesd 1–0-ra kikapott odahaza a Kisvárdától, ezzel a rétközi csapat pontszámban beérte Pintér Attila együttesét.
Nagy meglepetés a keleti rangadón (Fotó: Árvai Károly) – A KÉPRE KATTINTVA GALÉRIA NYÍLIK!

NB I
28. FORDULÓ
Mezőkövesd–Kisvárda 0–1(Bumba 19. – 11-esből)
Mezőkövesd,VárosiStadion,zárt kapuk mögött. Vezette:Iványi
Kiállítva:Ene (Kisvárda, 49.)

ONLIVE KÖZVETÍTÉS, ÉRDEKESSÉGEK, STATISZTIKÁK ITT!

A hatodik játéknapon kellemetlen meglepetés érte a Mezőkövesd Zsóry FC együttesét, október 3-án hazai pályán szenvedett 2–1-es vereséget a Kisvárda elleni összecsapáson. A vendégek tizennégy perc elteltével már két góllal vezettek, a szépítés csak az utolsó percben sikerült. A 17. játéknapon Kisvárdán 0–0 lett a mérkőzés végeredménye, úgyhogy most érkezett el az alkalom, hogy a fürdővárosiak végre megszerezzék első győzelmüket a nyírségi alakulat ellen. Hét győzelem, hat döntetlen – ilyen sorozatot még sohasem produkált az élvonalban a Mezőkövesd! A derűs készülődést az sem homályosította el, hogy a 27. fordulóban véget ért a nagy sorozat, amikor is tizenhárom veretlenül megvívott összecsapás után a Puskás Akadémia legyőzte a kövesdi alakulatot 2–0-ra.

Most nehezítette Pintér Attila helyzetét, hogy alapcsapatából két kulcsjátékos is kidőlt: Pillár Róbert Felcsúton piros lapot kapott, míg Dino Besirovic begyűjtötte ötödik sárga lapját, ők a pályán kívülről kísérhették figyelemmel társaik küzdelmét. A kövesdi szakvezető a védelembe állította Szeles Tamást, míg Dino Besirovic pótlását Vojtus Jakub igyekezett megoldani.

A csapatok nem óvatoskodtak, a támadásokra fektették a fő hangsúlyt. A hazaiaknál Cseri Tamás is feljebb lépett egy sorral, de a taktikázás mit sem ért, ugyanis a Kisvárda tizenegyesből vezetést szerzett. A kapott gól miatt némi zavart lehetett felfedezni a mezőkövesdiek futballjában, egyre több lett a hiba, megszaporodtak a pontatlanságok.

A Kisvárdát viszont már nem sürgette az idő, hátrébb húzódott, és mélyebbre vonta védelmi vonalát. A fal áttörése megoldhatatlan feladatot jelentett a hazaiak számára, ráadásul nem sikerültek az utolsó passzok sem. Dombó Dávid kapusnak csak a félidő utolsó pillanataiban kellett bizonyítania, hogy „meccsben van”: Vojtus Jakub közeli lövését bravúros mozdulattal tolta szögletre. A félidő hajrájában többet volt a labda a hazaiaknál, sokra azonban nem mentek vele – zakatoltak le és fel, de az akciók legtöbbször elhaltak.

A szünet után Pintér Attila erősíteni igyekezett a támadószekciót, és pályára küldte Marin Jurinát, Cseri Tamás pedig visszakerült eredeti helyére, a középpályára. Farkas Dániel egyre többet és bátrabban futott fel a jobb oldalon, a létszámfölény kialakítása azonban így sem sikerült. Cornel Alexandru Ene kiállítása után felcsillant a remény, hiszen a negyvenperces emberelőny sok lehetőséget rejtett magában. A Mezőkövesd teljesen átvette az irányítást, szinte egy kapura futballozott, egyik támadás gördült a másik után. A Kisvárda beszorult, akciókat szinte nem is vezetett, minden erejét lekötötte a rombolás, de végül is ez gyümölcsözőnek bizonyult, és három pontot ért. 0–1

1. Ferencvárosi TC 27 19 7 1 59–18 +41 64
2. Puskás Akadémia 27 16 3 8 39–31 +8 51
3. Mol Fehérvár 27 11 8 8 50–32 +18 41
4. MTK Budapest 27 10 8 9 39–36 +3 38
5. Mezőkövesd 28 10 8 10 31–35 –4 38
6. Kisvárda 28 10 8 10 24–34 –10 38
7. Paksi FC 27 10 7 10 55–53 +2 37
8. Újpest FC 27 10 5 12 37–53 –16 35