Ismét Piscitelli volt a hős, a Kövesd a Kecskemétet is megverte

2022.11.05. 14:30
A Mezőkövesd 2–1-re legyőzte a vendég Kecskeméti TE-t a labdarúgó NB I 14. fordulójának első mérkőzésén. A hazaiak kapusa, Piscitelli a második félidőben kivédte Banó-Szabó tizenegyesét.
A FOTÓRA KATTINTVA KÉPGALÉRIA NYÍLIK!
A lelkes kövesdieknek (fehérben) sikerült legyőzniük az ősz meglepetéscsapatát (Fotó: Kovács Péter) A FOTÓRA KATTINTVA KÉPGALÉRIA NYÍLIK!

LABDARÚGÓ NB I
14. FORDULÓ
Mezőkövesd–Kecskeméti TE 2–1
(2-1)
Mezőkövesd, Városi Stadion, 1000 néző. Vezette: Karakó
Gólszerző: Karnyicki (18.), Besirovic (42.), ill. Kállai K. (28. – öngól)

ONLIVE KÖZVETÍTÉS, ÉRDEKESSÉGEK, STATISZTIKÁK ITT!!

Roppant érdekes mérkőzésre volt kilátás Mezőkövesden! A hazaiak a kiesés elkerüléséért folytatnak kiélezett harcot, a vendégek újonctól szokatlan, egészen kiemelkedő produkcióval rukkoltak ki az eddig lejátszott fordulók során, hiszen egyetlen vereség volt a csapatnév mögött a tabellán… A siker megnövelte a kecskeméti játékosok önbizalmát, minden pályán bátran és erélyesen futballoznak, s nem mellékesen összesen 13 gólt kaptak. A Mezőkövesd a kezdeti botladozás után kezd magára találni, és ennek csalhatatlan jele, hogy megverte a Ferencvárost (2–1) és az Újpestet (1–0), jó meccsre volt tehát kilátás.

A korai időpont ellenére villanyfényben kezdődött a találkozó, ugyanis Mezőkövesden egész nap esett, sűrű, sötét felhők úsztak az égbolton, szürkeségbe borult minden. A kezdés után nem sokkal Katona Bálint tesztelte a hazaiak olasz kapusát, aki a félmagas, pattogós labdát hárította. Az első percek kecskeméti fölényt hoztak, a vendégek harcos felfogásban futballoztak, de a kaput nem tudták veszélyeztetni. A hazaiak a 18. percben megszerezték a vezetést, így az újonc máris kapaszkodhatott. Hirtelen megszaporodtak a szabálytalanságok és egyre többször jött zavarba a KTE védelme. A hazaiak növelhették volna előnyüket, de Molnár Gábor 14 méterről laposan a jobb alsó sarok mellé lőtte a labdát. Az eltékozolt lehetőség megbosszulta magát, mert egyenlített a vendégcsapat. A félidő lefújását követően a Mezőkövesd mégis nyugodtabban vonulhatott az öltözőbe térhetett pihenőre, ugyanis Molnár Gábor legurított labdáját Dino Besirovic 22 méterről jobbal lőtte a jobb sarokba.

A kérdés az volt, hogy másodszor is kiegyenlíti-e a hátrányát az újonc. Kállai Kevin második szabálytalan megmozdulása súlyos következménnyel járt, ugyanis a Zeke Márióval történt összecsapását követően büntetőhöz jutottak a vendégek. Banó-Szabó Bence bal lábbal a bal alsó sarkot célozta meg, de Riccardo Piscitelli gyors vetődéssel kiütötte a labdát!

Egy óra elteltével beszorult a Mezőkövesd, de magas védői rendre kifejelték a beívelt labdákat. Molnár Gábor növelhette volna a kövesdiek előnyét, de gyenge gurítását követően Varga Bence lábbal hárította a labdát. A vendégek igyekeztek, de a tűz és a harci szellem mintha hiányzott volna játékukból.
Mondhatni, meglepetés született Mezőkövesden, hiszen az újonc KTE elszenvedte második vereségét! A hazaiak nagy erőket mozgósítottak, ahogyan azt a mérkőzés előtt hallhattuk az edzőtől, játékostól: győzelemre törtek. S ha kihasználják nagy helyzeteiket, jelentősebb különbséggel is nyerhettek volna. A mezőkövesdi siker azonban így is megérdemelt volt, a csapat Kuttor Attila irányítása mellett folytatta a jó sorozatát, az utóbbi öt mérkőzésén tizenegy pontot szerezett.

NB I, 2022–2023, 14. FORDULÓ
HELYSZÍNJÁTÉKVEZETŐ
NÉZŐSZÁM
2022. november 5.,szombat
Mezőkövesd-Zsóry FC–Kecskeméti TE 2–1Mezőkövesd,Városi Stadion (Tv: M4 Sport)
Karakó Ferenc
1000
Puskás Akadémia–Kisvárda Master Good 0–1Felcsút,Pancho Aréna (Tv: M4 Sport) Antal Péter