Ez már nem a Fradi: a Mezőkövesd kiütötte a Haladást

A labdarúgó NB I 13. fordulójában a Mezőkövesd Ulysse Diallo duplájával és Molnár Gábor találatával 3–0-ra legyőzte a Haladást.

LABDARÚGÓ NB I
13. FORDULÓ

MEZŐKÖVESD–HALADÁS 3–0 (Diallo 38., 50., Molnár G. 60.)

ONLIVE KÖZVETÍTÉS, ÉRDEKESSÉGEK, STATISZTIKÁK ITT!

Nehéz mérkőzésre számított mindkét vezetőedző a találkozót megelőzően, ehhez képest majdnem az első percben megszerezte a vezetést a Mezőkövesd. Strestík szabadrúgását követően Diallo csúsztatott hét méterről kevéssel a kapu mellé.

Nem kellett sokáig várni a vendégek válaszára, pár perccel később Németh bal oldalról érkező beadását Gaál emelte kapura, erőtlen kísérletét azonban könnyedén hárította Tujvel. Sokkal több volt ebben a helyzetben!

A jó kezdést még jobb folytatás követte, mindkét csapat lendületes támadásokat vezetett, különösen a hazaiak előtt adódott több ígéretes lehetőség.

A 18. percben kis híján megszerezte a vezetést a Haladás. Halmosi ívelt balról Ráczhoz, aki egy igazítás után 12 méterről lőtt, Tujvel hárított. A kipattanót Németh vágta egyből, hét méterről kapura, a hazai kapus ezúttal lábbal védett. Rögtön a kontrából betalálhatott volna a Mezőkövesd is, Strestík ívelt a bal oldalon érkező Molnárhoz, aki akrobatikus mozdulattal öt méterről, a jobb sarkot vette célba, de Rózsa éppen leért a lövésre.

Három perccel később Kink kapott remek labdát Strestíktől, hat méterről azonban csúnyán a kapu fölé tekert. A Mezőkövesd előtt sorra adódtak a jobbnál jobb lehetőségek, amik viszont rendre kimaradtak az első játékrészben.

Egy kivétellel, mivel a 38. percben kihasználta a vendég védők figyelmetlenségét a hazai együttes. Két Haladás játékos között Molnár szerezte meg a labdát és húzott el a bal szélen, a középre tett labdáját pedig Ulysse Diallo továbbította hat méterről a kapuba (1–0).

A második félidőben eggyel magasabb fokozatba kapcsolt a Mezőkövesd, aminek majdnem a játékrész első percében meglett az eredménye, Strestík lövése azonban a kapufán csattant.

Ami késik, nem múlik alapon az 50. percben megduplázta előnyét a hazai csapat. Strestík aki egyébként az egész mérkőzésen pazarul futballozott húzott el a bal szélen, majd passzolt az érkező Diallóhoz, aki szinte lemásolta az első gólját, közelről Rózsa kapujába lőtt (2–0).

Tíz perccel később háromgólosra duzzadt a kövesdiek előnye. Az első találatnál gólpasszt jegyző Molnár Gábor szépen felpörgette magának a labdát, majd 18 méterről, ballal pazarul a hosszú alsó sarokba lőtt (3–0).

A harmadik gólt követően kissé eldurvult a játék, a 300. NB I-es mérkőzésén működő Szabó Zsolt játékvezetőnek egy percen belül két sárga lapot is ki kellett osztania a végül 29 szabálytalanságot hozó összecsapáson.

A folytatásban visszavett tempójából a Mezőkövesd, és inkább kontratámadásokkal operált, így az utolsó fél óra az addigiaknál kevesebb helyzetet és említésre méltó eseményt hozott – gólt pedig egyáltalán nem. A Mezőkövesd háromgólos sikerével feljött a tabella hetedik helyére, míg a Haladás – melynek teljesítménye messze elmaradt a Fradi ellen mutatottétól – visszacsúszott a negyedik helyre.