Micsoda mérkőzés, Meszhi a 93. percben szerzett győztes gólt!

DOROS LÁSZLÓ (összefoglaló), BACSKAI JÁNOS (percről percre)DOROS LÁSZLÓ (összefoglaló), BACSKAI JÁNOS (percről percre)
2020.06.20. 16:45
A 93. percben szerzett győztes gólt (2–1) az egész második félidőben emberhátrányban futballozó Mezőkövesd a Mol Fehérvár ellen a labdarúgó NB I 31. fordulójában.
Izgalmas mérkőzés volt (Fotó: Földi Imre)
A FOTÓRA KATTINTVA KÉPGALÉRIA NYÍLIK!
Izgalmas mérkőzés volt (Fotó: Földi Imre) A FOTÓRA KATTINTVA KÉPGALÉRIA NYÍLIK!

LABDARÚGÓ NB I
31. FORDULÓ
Mezőkövesd–Mol Fehérvár 2–1 (Besirovic 35., Meszhi 93., ill. Futács 29.)
Mezőkövesd, Városi Stadion, 1500 néző. Vezette: Karakó
Kiállítva: Neszterov (41., Mezőkövesd)

ONLIVE KÖZVETÍTÉS, ÉRDEKESSÉGEK, STATISZTIKÁK ITT!

A bajnokság újraindulása óta elképesztő vesszőfutást mutatott be a Mezőkövesd Zsóry, amely egyhuzamban nyolc tétmérkőzést játszott, ám ezek közül egyet sem tudott megnyerni. Kuttor Attila vezetőedző együttese hosszú hónapokon keresztül a dobogó alsó fokán állt, a bajnoki hajrára azonban olyan helyzetbe került, hogy veszélyben forgott a harmadik helye. A bajnoki szünet után lejátszott mérkőzéseken rá sem lehetett ismerni a csapatra, amely ráadásul a Mol Fehérvár után még a Debrecennel és a Ferencvárossal méri össze az erejét a hátralévő fordulókban.

Némi meglepetéssel szolgált a mérkőzés előtt a Mezőkövesd: átigazolta a 19 esztendős Torvund Alexandert, aki Norvégiából érkezett. Sokat várnak a támadótól, ezt jelzi azt is, hogy a hazaiak máris a kispadra ültették. Nem került viszont még oda sem a csapatkapitányuk, Cseri Tamás, aki combsérülés miatt volt kénytelen kihagyni a szombati összecsapást.

A fehérváriak voltak a kezdeményezőbbek, Armin Hodzic 24 méteres lövése elsuhant a jobb sarok mellett, aztán Tamás Olivér próbálkozását Szappanos Péter védte. A hazaiak csak elvétve veszélyeztettek, ellenfelük kapuját ugyanis nem nagyon tudták megközelíteni, jobbára az ő térfelükön folyt a játék. Fél óra sem telt el, amikor góllá érett a vendégek fölénye: Armin Hodzic ívelt a kapu elé, a védők kihagyását Futács Márkó használta ki, és nyolc méterről a kapu jobb oldalába fejelt.

Szorult helyzetbe került a Mezőkövesd, ám nem adta fel, és tetszetős akció végén Farkas Dániel beadására Dino Besirovic érkezett a legjobb ütemben, s jobbal a jobb sarokba perdített. Máris lelkesebbek lettek a hazaiak, csakhogy Andrij Neszterov meggondolatlansága – és piros lapja – miatt megfogyatkoztak. A hátvéd saját kapujától csaknem 35 méterre teljesen fölöslegesen szabálytalankodott Kovács Istvánnal szemben, ráadásul korábban már begyűjtött egy sárga lapot.

A folytatásban a hazaiak emberhátrányuk ellenére sem álltak be védekezni, tudták, ilyenkor könnyebben becsúszik egy hiba, ezért bátran kontráztak, s többször is nagy helyzetet alakítottak ki Kovácsik Ádám kapuja előtt. A Mol Fehérvár nem nagyon tudott mit kezdeni előnyével, mintha őt zavarta volna meg jobban a kialakult helyzet. A vendégek lassan, komótosan szövögették a támadásaikat, miközben a mezőkövesdiek csúsztak-másztak, minden labdáért nagy harcot vívtak.

Úgy tűnt, mintha a székesfehérváriak megelégedtek volna az egy ponttal. A lelkes hazai együttes ugyanakkor mindvégig szorongatott, kétszer is csak a szerencse és Kovácsik Ádám mentette meg a piros-kékeket a góltól. A lefújás előtt nem sokkal azonban már meghozta eredményét a vállalkozó kedv: a csereként pályára küldött Mihajlo Meszhi kapuba lőtt, a hazaiak pedig úgy ünnepeltek egy kupacban – amelyre még az öltönyös Kuttor Attila is rávetette magát –, mintha máris bajnokságot nyertek volna. Az emberhátrányban kiharcolt győzelem jelzésértékű: a Mezőkövesdnek esze ágában sincs lemondani a dobogós helyezésről. 2–1

A TALÁLKOZÓ GÓLJAI

Kicsi a rakás a második gól után – Kuttor Attila sem hagyta ki (Fotó: Földi Imre)