A Loki sikeresen dacolt a kieséssel Mezőkövesden

DOROS LÁSZLÓ (összefoglaló), VÉGH JÁNOS (percről percre)DOROS LÁSZLÓ (összefoglaló), VÉGH JÁNOS (percről percre)
2020.06.24. 16:49
A labdarúgó NB I 32. fordulójában Haruna Garba fejes gólja esélyt adott a bennmaradásra a Mezőkövesden 1–0-ra nyerő debreceniek számára, akik így elmozdultak a kieső helyről.
A 89. percben hozta el a három pontot Mezőkövesdről a DVSC (Fotó: Szabó Miklós)  – A KÉPRE KATTINTVA GALÉRIA NYÍLIK
A 89. percben hozta el a három pontot Mezőkövesdről a DVSC (Fotó: Szabó Miklós) – A KÉPRE KATTINTVA GALÉRIA NYÍLIK

LABDARÚGÓ NB I
32. FORDULÓ
Mezőkövesd–Debreceni VSC 0–1
(Garba 89.)
Mezőkövesd,
Városi Stadion, 3190 néző. Vezette: Andó-Szabó

ÉLŐ SZÖVEGES TUDÓSÍTÁSUNKAT ITT OLVASHATJA EL!

Duzzadó önbizalommal léphetett pályára utolsó hazai mérkőzésén a Mezőkövesd.

Hogy mi táplálta ezt az önbizalmat?

A csapat az elmúlt fordulóban nagy tettet hajtott végre, hiszen a Mol Fehérvár FC ellen vesztes helyzetből állt talpra, sőt emberhátrányban játszva fordította maga javára a mérkőzést, s nem mellékesen életben tartotta a dobogós álmát is.

Ami szintúgy erősíthette a reménykedést, hogy a Kuttor Attila edzette klub Mezőkövesden és Debrecenben is legyőzte a Lokit, mindkétszer 3–1-es mezőkövesdi sikert mutatott az eredményjelző. Ugyanakkor a debreceniek élet-halál harcukat vívják a bennmaradás érdekében, márpedig ez óriási hajtóerőt, jelentős motivációt szabadított fel a játékosokban – ezt éppen legutóbb a DVTK ellen mutatták meg.

Nyugodt, bizakodó Mezőkövesd és elszánt, tüzes, harapós Debrecen feszült tehát egymásnak. A nagy igyekezetben Kundrák Norbert és Szécsi Márk futott össze, mindkét debreceni játékos ápolásra szorult, majd turbánnal a fejükön folytathatták a játékot. A DVSC birtokolta többet a labdát, sok adogatással közelítette meg Szappanos Péter kapuját, de különösebb veszélyt nem hordoztak ezek az akciók, ellenben a debreceni tizenhatoson belül „forrt az élet”. Főleg akkor, amikor Budu Zivzivadze fejéről a hálóba került a labda, a játékvezető azonban visszavonta a gólt (a későbbi televíziós ismétlések során szabályosnak tűnt az amúgy vitára okot adó fejes találat), mondván, a csatár korábban akadályozta Nagy Sándor kapust a védésben. A másik oldalon Varga Kevin tornáztatta meg a kövesdiek kapusát, aki kiütötte a jobb sarok felé suhanó labdát. Eseményekben tehát nem volt hiány, az iram mégis kissé visszafogott volt az első félidőben.

Úgy tűnt, a szünet után más lesz a módi, merthogy a második félidő hazai góllal kezdődött, szépséghibája, hogy Nagy Dániel gólját les előzte meg. Mindenesetre kicsit felpörgött a találkozó, érződött, mindkét csapat döntésre akarja vinni a legfontosabb kérdést, ugyanis az egy-egy pont egyikük számára sem jelentett megnyugvást. Többször kerültek elő a fegyelmező lapok, mindkét oldalon egyre többször lazult fel a védősor, a vendégek előtt így két lehetőség is adódott, de mindkettőt kihasználatlanul hagyták.

Hullámzott a játék, felváltva forogtak veszélyben a kapuk, mondhatni, egyre elkeseredettebbé vált a csata – újabb vitás szituáció is akadt, hiszen a mezőkövesdiek tizenegyest reklamáltak, amikor a labda Szatmári Csaba kezére vágódott a tizenhatoson belül –, de a cipő a hajdúságiakat szorította jobban, ennek megfelelően nagy erőket mozgósítottak a gól érdekében.

S nem küzdöttek hiába, hiszen az utolsó perc drámai fordulatot hozott! Varga Kevin a bal oldalról nagyszerűen ívelte a labdát a kapu elé, ahol a lesről visszalépő, s a labda elrúgásának pillanatában is lesen álló Haruna Garba amúgy mesteri csúsztatással győztes, reményt adó gólt szerzett – fellélegezhet a kieséstől fenyegetett DVSC, a kieséssel kapcsolatos döntés a szombati utolsó fordulóra, a Paks elleni meccsre marad. 0–1

Mezőkövesd,Városi Stadion3190Andó-Szabó Sándor
Bp. Honvéd–Kaposvári Rákóczi 4–2Budapest,Új Hidegkuti Nándor Stadion1982Antal Péter
Kisvárda–Puskás Akadémia 1–1