A Lombard és a Hali is két pontot hagyott Pápán

2015.04.25. 18:27
A Haladás és a Lombard csatája döntetlennel ért véget (Fotó: Reviczky Zsolt)
A labdarúgó NB I 25. fordulójában a Lombard Pápa kétgólos előnyről 2–2-es döntetlent játszott a Haladással. A pápaiak a 7. percben 2–0-ra vezettek, a szombathelyiek azonban Jagodics Márk és Radó András góljával pontot mentettek. A kiesés elkerüléséért zajló harc szempontjából egyik csapat sem lehet elégedett az egy ponttal.

LABDARÚGÓ NB I
25. FORDULÓ

Lombard Pápa–Haladás 2–2 (Popin 4., Seye 7., ill. Jagodics M. 17., Radó 49.)

Az NB I 25. fordulójában a kiesés szempontjából roppant fontos összecsapást rendeztek Pápán, a Dunántúl Athénjában. A mérkőzést a tizenötödik, kiesést jelentő helyen váró Lombard és a Haladás egyaránt 18 pontot szerzett 24 forduló alatt.

A hazaiak piszkosul jól kezdtek: a hetedik (!) percben 2–0-ra vezetett Kovács László megbízott edző csapata. Előbb az augusztus óta gólképtelen Szasa Popin fejelt szép gólt a jobb felső sarokba egy jobb oldali beadásból, majd Mohamadou Seye szép csel után Gyűrű László kapus lába között talált a kapuba.

A pápaiak a két gól után védekezőbb stílusra váltottak, a Haladás pedig hiába kezdeményezett többet, nem tudott nagy helyzeteket kialakítani – leszámítva Radó András kapufáját. A Kuttor Attila személyében szintén megbízott trénerrel meccselő Hali viszonylag hamar szépített: egy szabadrúgás után a kapufáról kipattanó labdát Jagodics Márk közelről helyezte Szűcs Lajos kapujába. Érdekesség, Jagodics testvére, Bence Lombard-mezben nézte végig közelről a gólt, míg hétszeres válogatott édesapja, Zoltán pedig a szombathelyiek kispadján ült másodedzőként. 2–1

A második játékrész elején a Haladás szinte lemásolta a Pápa első félidei rajtját: a 49. percben Halmosi Péter indításából Radó a felezővonaltól egyedül vezette a labdát, és nem hibázott Szűcs Lajossal szemben. 2–2

Radó András második gólját érte el a most zajló bajnokságban, az elsőt április 5-én szerezte.

A vendégek egyenlítő találata után a Pápa kezdeményezett többet, de nem tudott ismét előnybe kerülni. Seye állt a legközelebb a gólszerzéshez, ám Gyűrű nagyot védett.

Maradt a 2–2-es döntetlen, s ha a kiesés elkerüléséért zajló harc szempontjából nézzük, nyugodtan írhatjuk azt, hogy a Lombard és a Haladás nem egy-egy ponttal gazdagodott, hanem mindkét együttes egyformán két pontot hagyott Pápán. Igaz, a Lombard és a Haladás is beérte pontszámban a DVSC-Tevát vasárnap vendégül látó Budapest Honvédot.

1. Videoton FC 25 20 4 1 60–9 +51 64
2. Ferencvárosi TC 25 16 5 4 42–16 +26 53
3. MTK Budapest 25 16 2 7 36–23 +13 50
4. DVSC-Teva 24 13 6 5 32–15 +17 45
5. Paksi FC 25 11 8 6 37–25 +12 41
6. Kecskeméti TE 25 10 7 8 30–29 +1 37
7. Újpest FC 25 9 9 7 26–22 +4 36
8. Diósgyőri VTK 25 9 8 8 34–33 +1 35