NB I: Legalább egyszer engedjék meg, hogy jókedvvel megigyak egy sört – Sannino

P.V. P.V.P.V. P.V.
2019.09.01. 07:01
Giuseppe Sannino végre látta győzni a Honvédot, ezek után csak egy sört szeretne jókedvvel meginni (Fotó: Tumbász Hédi)
Bár már a 4. percben megszerezte a vezetést az Újpest, a Honvéd örülhetett győzelemnek (3–2) a labdarúgó NB I 5. fordulójában. A mérkőzés után a két vezetőedző, Nebojsa Vignjevics és Giuseppe Sannino értékelt.

„Mindig is kiállt értem a csapatom, ez most sem változott.
Arra volt szükség, hogy végre lássam a Honvédot nyerni, mert már nagyon megérdemeltük –
kezdte az értékelést Giuseppe Sannino, a vendég Honvéd vezetőedzője. – A korábbi mérkőzéseken is kaptunk gólt az első tíz percben, ennek okait ki is elemeztük, mégis újra bekövetkezett. De gyorsan szépítettünk, és rövid idő leforgása alatt értékesítettünk három helyzetet. A védekezésre a jövőben jobban kell összpontosítani.”

Elmondta, nem gondolja, hogy ez a győzelem dönt arról, menesztik-e vagy sem, bár ezen nem is szokott gondolkodni, a munkára összpontosít. Ezek csak hátráltatnák, és nem is gyötrődik emiatt, mert a játékosai mellette állnak, a klubnál pedig látják, hogy amit csinál, az átgondolt dolog.

„Ma este nem akarok erről beszélni, és ebben a bajnokságban legalább egyszer engedjék meg – ahogy ezt nálunk, olaszoknál mondják –,hogyjókedvvel megigyak egy sört.”

Nebojsa Vignjevics, az Újpest vezetőedzője nem rejtette véka alá, szerinte mik voltak a vereség okai.

„Sokkal jobbnak kellett volna lennünk. Az előző idényben az egyik legjobb védelemmel rendelkeztünk, ami a kapott gólok számát illeti, most nem ez tapasztalható. Igazából az hiányzik, hogy mindenki keményen dolgozzon, tegye oda magát. Ez nem volt látható a pályán a mai és a korábbi mérkőzéseken sem. Korán vezetést szereztünk, de ezután túl nagy területet adtunk a Honvédnak, és nem helyeztünk rájuk nyomást a támadásaik során. Ők pedig pontosan tudták, hogy kell ezt megbüntetni, huszonöt perc alatt három gólt szereztek, amire mi nem reagáltunk. A második félidőben támadtunk, de továbbra is hiányzott a játékosaimból a versenyszellem, a Honvéd jobban akarta a győzelmet.”

Vignjevics elmondta, a mérkőzés előtt megbeszélték, hogy nem ragaszkodnak ahhoz, hogy ők birtokolják többet a labdát. Ennek pedig az volt az oka, hogy hátvédposzton Máté Zsolt élete első NB I-es mérkőzését játszotta.

„Mondtuk neki, mivel nem olyan tapasztalt, mint a többiek, ha olyan helyzetben kerül hátul, nyugodtan rúgja el a labdát. Bár az előző mérkőzéseken ugyancsak nálunk volt többet a labda, ott a gondot az okozta, hogy nem volt elöl csatár, mint most Feczesin Róbert, kényszermegoldásokat kellett alkalmaznunk. A következő mérkőzésen ismét ragaszkodni fogok ahhoz, hogy mi birtokoljuk a labdát, és abból építsük fel a támadásokat, hiszen Feczesin és Koszta Márk csatársorba állításával megvan az eszköz, amivel a kapu előtt tudunk érvényesülni.”

Ezután a sérültekről és az új igazolásokról beszélt. Reményét fejezte ki, hogy Litauszki Róbert már a következő, DVSC elleni bajnokin visszatérhet a védelembe. Az újonnan igazolt Jonathan Herisszel kapcsolatban elmondta, miután az elmúlt egy hónapban alig edzett, nem volt bevethető állapotban a Honvéd ellen. Feczesint és Szakály Pétert Kabár Péter mentalitásához hasonlította: minden mérkőzést meg akarnak nyerni, nem alibiznek, nem keresnek kifogást, és ez pedig pluszt jelenthet az Újpestnek.

LABDARÚGÓ NB I
5. FORDULÓ

Újpest FC–Budapest Honvéd 2–3 (Feczesin 4., Lanzafame – öngól 91., ill. Uzoma 9., Moutari 27., Gazdag 31.)