Kisvárda–ZTE: micsoda mérkőzés, hat gól, két piros, büntetők...

BACSKAI JÁNOSBACSKAI JÁNOS
2019.10.05. 16:55
Óriási izgalmak után 3–3-ra végződött a Kisvárda–Zalaegerszeg mérkőzés a labdarúgó NB I 8. fordulójában.
Nem bírt egymással a Kisvárda és a ZTE (Fotó: Meder István) – GALÉRIÁNKAT A KÉPRE KATTINTVA TEKINTHETIK MEG!

LABDARÚGÓ NB I
8. FORDULÓ

Kisvárda–Zalaegerszegi TE 3–3 (Grozav 47., Kravcsenko 56., Tischler 71., ill. Bedi 26., Radó 43. – 11-esből, Babati 82. – 11-esből)
Kisvárda, Várkerti Stadion, 2280néző.V: Pintér Cs.
Kiállítva: Bolla (54., Zalaegerszeg), Devecseri (79., Zalaegerszeg)

ONLIVE KÖZVETÍTÉS, ÉRDEKESSÉGEK, STATISZTIKÁK ITT!

A bajnokságot nagyon jól kezdő Kisvárda három vesztes mérkőzés után volt, de Miriuta László vezetőedző csapatát vigasztalhatta a tudat, hogy a tabella első három helyezettjétől, tehát a Mol Fehérvártól (0–3), a Mezőkövesdtől (1–2) és a Ferencvárostól (0–1) kapott ki ezeken a meccseken. Ezúttal viszont az újonc Zalaegerszeg érkezett a szabolcsi városba, és egy újabb vereség már nehezen fért volna bele a képbe. Pedig jó erőkből álló, válogatott játékosokat is felvonultató gárda a ZTE FC, igaz, lesújtó hír volt a vendégeknek, hogy a Marco Rossi által a válogatottba frissen meghívott Tamás Krisztián megsérült, így még az is kérdéses, számolhat-e vele a kapitány a horvátok, illetve azeriek elleni Európa-bajnoki selejtezőn. A vendégek vezetőedzőjének, Dobos Barnának így is jóval kevesebb gondja volt, mint a hazai kispadon ülő Miriuta Lászlónak, hiszen a várdai szakvezető sérülések és eltiltások miatt csak öt labdarúgót tudott leültetni a kispadra.

Nem volt látványos a játék az első félidő első felében, az esős időben, csúszós pályán sok pontatlan megoldás született. Lényegében teljesen kiegyenlített játék folyt, egyik fél sem tudta a kezébe ragadni az irányítást. A 25. percben alakult ki az első gólveszélyes helyzet, a zalaegerszegi Demjén Patriknak kellett védenie bravúrral Gosztonyi András hatméteres lövését. Ami ugyanakkor hazai oldalon kimaradt, alig több mint egy perccel később a túloldalon bement: szép akció végén a csapatkapitány, Bedi Bence a kisvárdai kapu bal alsó sarkába lőtt.

Azt lehetett várni, hogy a kapott gól után a Kisvárda jelentős erőket mozgósít az egyenlítésért, és megpróbálja a kapuja elé szögezni a vendégeket. Ehhez képest az történt, hogy a hazaiak elbizonytalanodtak, míg az egerszegiek önbizalma megnőtt, és egyértelműen az övék volt a játékrész második fele. Jó járatták a labdát, ők próbálták kijjebb csalni a Kisvárdát, amely ekkor még nem óhajtotta feladni a stabil védekezését. És ha akcióból nem is tudtak a kék mezesek a hazai védelmi vonal mögé jutni, Radó András tizenegyese révén a szünet előtti percekben kettőre növelték az előnyüket.

A félidőben nagy változásokat hajtott végre a hazai szakmai stáb: Kovácsréti Márk helyére Hugo Seco állt be, a mindkét gólban negatív szerepet vállaló belső védő, Teodorosz Beriosz helyett pedig érkezett a középcsatár Tischler Patrik. A görög hátvéd helyére így az addigi jobbszélső, Hej Viktor húzódott vissza.

Energikusan és gyors góllal kezdte a második felvonást a Kisvárda: Gheorghe Grozav 12 méterről fejelt a kapuba a bal kapufa segítségével. A vérszemet kapó szabolcsiak ezután szinte percenként veszélyeztettek, majd két sűrű perc eseményeinek hatására egyértelműen az ő oldalukra billent a mérleg nyelve. Előbb emberelőnybe került a Kisvárda Bolla Bendegúz kiállítása miatt, majd az ezt követő szabadrúgás után néhány lépésről a ZTE FC kapujába fejelt, és így kiegyenlített Anton Kravcsenko.

Ezt követően a zalaiaknak reményük sem lehetett a győzelemre, a kérdés az volt, hogy kibírják-e a hazaiak mind nyomasztóbb fölényét. Az látható volt, hogy a belső védők a ZTE-nél nem a légtér urai, Gosztonyi Andrásnak is volt egy csaknem gólt érő fejese a 66. percben, majd a 71. percben megszerezte harmadik fejes gólját is a Kisvárda Tischler Patrik révén.

A 80. percben megint csak centik hiányoztak a centernek egy újabb fejes gólhoz, aztán a borzalmas napot kifogó Devecseri Szilárdot is kiállították. Az ezt követő szabadrúgást a lécre vágta Rados Protics. „Agyonnyerhette” volna ezekben a percekben a meccset a Kisvárda, ehhez képest teljesen váratlanul újabb tizenegyest kapott az emberhátrányban futballozó ZTE, és ki is egyenlített. Óriási felháborodást keltett a hazai szurkolók körében – joggal –, hogy két perccel később a túloldalon nem járt büntető, amikor Gergényi Bence mindkét kezével beleért a labdába a tizenhatoson belül.

Az egymásnak feszülő indulatok és a sérülések miatt kilenc percet kellett hosszabbítani, de abba csak újabb Kisvárda-helyzetek fértek bele, gól már nem.